Pasaulyje

2018.01.01 13:49

Valstybinė televizija: per protestus Irane žuvo 10 žmonių

ELTA 2018.01.01 13:49

Per antivyriausybinius protestus Irane, valstybinės televizijos duomenimis, iki šiol žuvo dešimt žmonių. Daugiau detalių stotis nepateikė.  

Prieš tai pranešta, kad sekmadienio vakarą Iseho miestelyje šalies pietvakariuose buvo nušauti du žmonės. Tai pirmadienį naujienų agentūrai „Ilna“ sakė vietos politikas Hedajatollahas Chademi. Jo duomenimis, būta ir sužeistųjų bei sulaikytų asmenų.

Nepaisant prezidento Hassano Rouhani raginimų laikytis ramybės, naktį į pirmadienį šalyje toliau vyko demonstracijos. Sostinėje Teherane policija prieš nedidelę protestuotojų grupelę universiteto kvartale panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas.

Pranešimų apie protestus būta ir iš Kermanšaho, Šahinšaro, Isfahano, Takestano bei Sandžano miestų. Žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kaip puldinėjami valstybiniai pastatai, religiniai centrai, bankai. Buvo padegti keli pastatai ir policijos automobiliai.

Šie antivyriausybiniai protestai yra didžiausi nuo tada, kai 2009-aisiais jėga buvo numalšintas judėjimas prieš tuometinio ultrakonservatyvaus prezidento Mahmoudo Ahmadinejado perrinkimą.

Dabar demonstracijos prasidėjo antrajame pagal dydį Irano Mešhedo mieste. Pradžioje jos buvo nukreiptos pirmiausiai prieš didelį nedarbą ir kainų kilimą, tačiau jau netrukus - ir prieš šalies vadovybę.