Pasaulyje

2017.12.28 21:32

Izraelio rabinai Jeruzalėje prie Raudų sienos meldė lietaus

BNS 2017.12.28 21:32

Daugiau kaip 2 000 žydų ketvirtadienį karti su Izraelio vyriausiaisiais rabinais susirinko prie Raudų sienos Jeruzalėje melsti lietaus, šaliai išgyvenant jau ketvirtą iš eilės itin sausą žiemą.

„Malda gali pagelbėti“, – visuomeniniam radijui sakė ceremoniją organizavęs žemės ūkio ministras Uri Arielis.

Pamaldose dalyvavo abu vyriausieji Izraelio rabinai – europiečių kilmės aškenaziams vadovaujantis Davidas Lau ir iš Artimųjų Rytų kilusių žydų sefardų dvasinis lyderis Yitzhakas Yosefas.

Izraelio meteorologijos tarnyba prognozuoja, kad regiono laukia dar viena sausringa žiema. Sinoptikų teigimu, egzistuoja 65 proc. tikimybė, kad gruodį, sausį ir vasarį, kurie paprastai būna drėgniausi mėnesiai, kritulių bus nepakankamai.

Kovą Izraelio vandens ūkio valdyba paskelbė, kad Galilėjos ežeras, pagrindinis šalies gėlojo vandens šaltinis, nuseko labiausiai per pastarąjį šimtmetį.

Vis dėlto izraeliečiams neteko riboti vandens vartojimo, nes šalis naudoja penkias gėlinimo įmones, pastatytas Viduržemio jūros pakrantėje.

Gėlinimo įmonės tiekia trys ketvirtadalius geriamojo vandens, suvartojamo Izraelio namų ūkių.

Raudų siena yra švenčiausia vieta, kur šiuo metu leidžiama melstis žydams.

Ji yra Jeruzalės rytinėje dalyje, Izraelio okupuotoje per 1967 metų Šešių dienų karą ir vėliau aneksuotoje, nors šio žingsnio tarptautinė bendruomenė niekada nepripažino.