Pasaulyje

2017.12.13 20:43

Musulmonų lyderių pareiškimai dėl Jeruzalės „nepadarė įspūdžio“ Izraelio premjerui

BNS 2017.12.13 20:43

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu trečiadienį pareiškė, kad jam „nepadarė įspūdžio“ musulmonų lyderių pareiškimai, raginantys pasaulį pripažinti Rytų Jeruzalę Palestinos valstybės sostine.

„Visi šie pareiškimai nepadarė mums įspūdžio“, – sakė B. Netanyahu.

Jis taip pat sakė manantis, kad daugelis valstybių paseks JAV prezidento Donaldo Trumpo pavyzdžiu ir pripažins Jeruzalę Izraelio sostine.

Šis Izraelio vadovo pareiškimas nuskambėjo pasibaigus Islamo bendradarbiavimo organizacijos (OIC) viršūnių susitikimui Stambule. Turkija šį susitikimą surengė dėl praėjusią savaitę D. Trumpo priimto sprendimo.

„Palestiniečiams vertėtų pripažinti realybę ir veikti taikos, o ne ekstremizmo labui“, – sakė B. Netanyahu.

„Jie turi pripažinti dar vieną su Jeruzale susijusį faktą: ji ne tik yra Izraelio sostine, bet mes taip pat išlaikome pagarbą visų religijų išpažinimo laisvei Jeruzalėje ir mes esame vieninteliai tai darantys Artimuosiuose Rytuose taip, kaip niekas kitas“, – kalbėjo premjeras.

Įprasti nesutarimai tarp islamiškų šalių sutrukdė Stambulo susitikimo dalyviams susitarti dėl kokių nors konkrečių sankcijų Izraeliui arba Jungtinėms Valstijoms.

Tačiau OIC susitikimo baigiamajame pareiškime paskelbė „Rytų Jeruzalę Palestinos valstybės sostine“ bei paragino „visas šalis pripažinti Palestinos valstybę, o Rytų Jeruzalę laikyti okupuota jos sostine“.