Naujienų srautas

Pasaulyje2022.12.21 23:55

Niujoko prestižinę Juilliardo mokyklą sukrėtė nederamo seksualinio elgesio skandalas

BNS 2022.12.21 23:55
00:00
|
00:00
00:00

Niujorko prestižinė Juilliardo aukštoji meno mokykla, tarp kurios buvusių auklėtinių yra aktorius Adamas Driveris ir muzikantas Jonas Batiste`as, dėl įtarimų nederamu seksualiniu elgesiu laikinai nušalino nuo pareigų vieną kompozicijos profesorių.

68 metų Robertas Beaseras buvo nušalintas praėjusį penktadienį, maždaug 500 muzikantų ir klasikinės muzikos vadovų pasirašius atvirą laišką su raginimu imtis veiksmų dėl jo įtariamo, „dešimtmečius trukusio“ moterų išnaudojimo ir piktnaudžiavimo valdžia, naujienų agentūrai AFP antradienį sakė mokyklos viceprezidentė Rosalie Contreras

Įtarimus dėl R. Beasero, kuris Juilliardo mokykloje dirba nuo 1993 metų, elgesio gruodžio 12 dieną paviešino Vokietijoje leidžiamas klasikinės muzikos žurnalas VAN.

Profesorius įtariamas tokiais dalykais kaip dažni bandymai intymiai suartėti ir lytiniai santykiai su studentėmis nuo praėjusio amžiaus 10-ojo dešimtmečio pabaigos iki šio amžiaus 1-ojo dešimtmečio pabaigos.

Pranešime cituojama viena buvusi studentė, papasakojusi apie atvejį, „kai Beaseras pasiūlė perspektyvią karjeros galimybę, o tada pabandė mainais gauti seksualinio pobūdžio paslaugų“.

„Ką dėl manęs padarysi?“ – klausęs R. Beaseras.

R. Contreras sakė, kad Juilliardo mokykla 10-ajame dešimtmetyje ir 2017–2018 metais buvo pradėjusi nepriklausomus tyrimus dėl R. Beasero.

„Įtarimai, apie kuriuos anksčiau pranešta Juilliardo mokyklai, tuo metu buvo traktuojami pagal pateiktą informaciją“, – sakė ji.

R. Contreras nurodė, kad po VAN pranešimo pradėtas tyrimas dėl naujų įtarimų.

„Diskriminacijai lyties pagrindu ir lytiniam priekabiavimui nėra vietos mūsų mokyklos bendruomenėje. Itin rimtai vertiname visus tokio pobūdžio įtarimus“, – sakė R. Contreras.

Manhatane įsikūrusi Juilliardo mokykla yra viena garsiausių pasaulyje dramos, muzikos ir šokio mokyklų. Be kitų, ją yra baigę Robinas Williamsas, Barry Manilowas, Jessica Chastain, Yo-Yo Ma.

Juilliardo mokyklos rektorius Adamas Meyeris penktadienį laiške darbuotojams rašė, kad „atsižvelgiant į vykdomą tyrimą ir po diskusijų“ su R. Beaseru „jis atsitrauks nuo dėstymo ir kitų... pareigų, kol vyks tyrimas“.

A. Meyeris pridūrė, kad tyrimas bus vykdomas konfidencialiai.

„Norime jus patikinti, kad mūsų procesai ir procedūros užtikrina teisingą ir nešališką elgesį su visais įtrauktais asmenimis ir kad esame įsipareigoję... išspręsti šį klausimą“, – rašė jis.

R. Beaseras, 1994–2018 vadovavęs Kompozicijos katedrai, sekmadienį laikraščiui „The Washington Post“ sakė, jog yra „labiau nei pasiruošęs dalyvauti... išorės tyrime, kad apsaugotų ir apgintų savo reputaciją“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi