Naujienų srautas

Pasaulyje2022.12.02 10:42

Kompensacijos žuvusių rusų karių motinoms ir žmonoms: gauna konservų ir atviruką

LRT.lt 2022.12.02 10:42
00:00
|
00:00
00:00

Rusijos regioninė administracija, kuriai buvo pavesta verbuoti mobilizacijai rusus, dabar iš savo biudžeto skiria kompensacijas žuvusiųjų Ukrainoje karių šeimoms. Tačiau dėl lėšų stygiaus „kompensacijos“ yra itin menkos – sūnų netekusioms motinoms dovanojami rankšluosčiai, pyragai, mėsos konservai, pigi arbata, praneša leidinys „The Insider“.

Kurso regiono pareigūnai Ukrainoje žuvusių rusų karių motinoms ir žmonoms viešoje ceremonijoje padovanojo rankšluosčių ir pyragų rinkinius, jie įteikti per Motinos dienos minėjimą, dovanas teikė Lgovo rajono administracijos vadovas Sergejus Korostelevas. Ši akcija buvo sukritikuota vietos žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose, todėl Kursko regioninė administracija viešai sukritikavo S. Korostelevą, esą ateityje „turi būti padarytos išvados ir neleidžiama keroti tokiam abejingumui, veiksmams, kurie diskredituoja valdžią“.

Tatarstane žuvusių karių motinoms ir žmonoms per Motinos dienos ceremoniją buvo padovanoti maisto rinkiniai, kuriuose buvo ryžių, grikių, pigios arbatos, saldainių, kondensuoto pieno, vaflių, mėsos konservų. Žurnalistų skaičiavimu, tokio rinkinio kaina siekia apie 1 tūkst. rublių (apie 15 eur).

Čeliabinsko regione žuvusiųjų rusų karių motinoms Motinos dienos proga buvo padovanoti atvirukai.

Kai Rusija pradėjo invaziją Ukrainoje, socialiniuose tinkluose gana greitai pasirodė pirmieji kadrai, kuriuose užfiksuotos žuvusių sūnų ir vyrų nuotraukas laikančios moterys, rankoje turinčios 10 tūkst. rublių (apie 155 eur) – tokios išmokos buvo skiriamos žuvusio kario artimiesiems.

Neseniai Vladimiras Putinas surengė viešą susitikimą su kare žuvusių karių motinomis, jo metu vaišino jas uogomis ir teigė nesigailintis pradėjęs karą. Paskelbtuose vaizdo įrašuose dalis moterų matomos besišypsančios ar net besijuokiančios. „Telegram“ kanalas „Galime paaiškinti“ nurodė, kad tarp 17 renginio dalyvių buvo įvairių provyriausybinių organizacijų atstovių, biurokratinių institucijų darbuotojų, V. Putino „Vieningosios Rusijos“ partijos narių, o ne moterų, kurių sūnūs iš tiesų žuvo kare.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi