Pasaulyje

2017.07.09 19:18

Kijeve lankėsi JAV valstybės sekretorius R. Tillersonas

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Rexas Tillersonas pabrėžia, kad Rusija turi žengti pirmus žingsnius, kad neliktų konflikto Rytų Ukrainoje ir kad svarbiausias Vašingtono tikslas – atkurti Ukrainos teritorinį vientisumą.

Šeštadienį jis lankėsi Kijeve, kur vienos dienos vizitas surengtas praėjus trims savaitėms po Ukrainos prezidento apsilankymo Vašingtone. Tada Petro Porošenka siekė patvirtinimo, jog Amerika ir toliau palaiko Ukrainą, kovojančią su Rusijos agresija, taip pat netrukus po prezidento Donaldo Trumpo susitikimo su Vladimiru Putinu.

JAV žada nenaikinti sankcijų Rusijai, kol nebus išvaduota Ukrainos teritorija

JAV patikino partnerius ukrainiečius, kad sankcijos Rusijai nebus panaikintos, kol nebus išvaduota Ukrainos teritorija ir nebus įgyvendinti Minsko susitarimai, sekmadienį sakė Ukrainos prezidentas P. Porošenka.

„Mes taip pat detaliai kalbėjome apie sankcijas. Ir gavome patvirtinimą, kad, kol nebus įgyvendinti Minsko susitarimai ir nebus išvaduota Ukrainos teritorija, kalbos apie sankcijų panaikinimą nebus“, – sakė P. Porošenka per bendrą trumpą spaudos konferenciją su JAV valstybės sekretoriumi R. Tillersonu.

Pasak Ukrainos prezidento, šalys taip pat aptarė Krymo klausimą.

„Ponas valstybės sekretorius mane patikino, kad Krymas visada yra darbotvarkėje ir (kad) klausimas dėl teritorinio vientisumo užtikrinimo bei neteisėtos Krymo aneksijos nutraukimo pat yra tvirta sankcijų Rusijai panaikinimo sąlyga“, – pridūrė P. Porošenka.

R. Tillersonas savo ruožtu pasakė: „JAV ir ES sankcijos Rusijai liks tol, kol Rusija nutrauks tuos veiksmus, kurie šias sankcijas išprovokavo.“

Laukiama ir NATO vadovo vizito

Sekretoriaus vizitas Kijeve surengtas Amerikai aiškinantis dėl galimybių labiau prisidėti prie Europos vadovaujamų pastangų užbaigti trejus metus trunkantį konfliktą Rytų Ukrainoje.

Sekmadienį į Ukrainą atvyksta ir NATO vadovas Jensas Stoltenbergas, kuris Kijeve pirmininkaus Šiaurės Atlanto Tarybai.