Pasaulyje

2016.07.26 15:57

Prancūzijos bažnyčioje – įkaitų drama, nužudytas kunigas

LRT.lt2016.07.26 15:57

Du peiliais ginkluoti asmenys buvo paėmė įkaitų Sent Etjen diu Ruvrė bažnyčioje netoli Ruano, šiaurės Prancūzijoje, pranešė Prancūzijos žiniasklaida, bet netrukus užpuolikai buvo neutralizuoti policijos. Jie spėjo žiauriai nužudyti bažnyčioje buvusį kunigą.

15:43 val. „Islamo valstybė“ skelbia, kad užpuolikai buvo IS kariai. Apie tai pranešė su IS susijusi naujienų agentūra Amaq. 

„Normandijos bažnyčios išpuolio kaltininkai yra IS kariai, kurie pasirūpino ataka atsakydami į kvietimą, nukreiptą prieš katalikiškas šalis“, – praneša Amaq, cituodama šaltinį. 

14:53 val. Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as sako, kad užpuolikai priklausė „Islamo valstybei“.

13:45 val. Kaip teigia nepatvirtinti šaltiniai, užpuolikai, vykdydami ataką, šaukė „DAESH“ – „Islamo valstybės“ akronimą. Policija taip pat ieško bažnyčioje galimai paliktų sprogmenų.

Kunigas, dvi vienuolės ir du tikintieji buvo tarp įkaitų, bet viena vienuolė sugebėjo pabėgti nuo atakuotojų ir iškvietė pagalbą.

Prancūzijos prezidentas pasmerkė „barbarišką“ ataką ir patikino, kad ji neįbaugins gyventojų.

Vatikanas taip pat pasmerkė mažiausiai vienos aukos pareikalavusį išpuolį.

13:13 val. Pareigūnai pradėjo išpuolio tyrimą, nors motyvai kol kas nežinomi, neatmetama teroristinio akto versija.

Kaip thelocal.fr teigė vietinio grožio instituto savininkė Eulalie Garcia, nuužudytam kungui buvo 84-eri (kiti šaltiniai nurodo, kad jam buvo 86-eri), jis jai mokyklos laikais dėstė pamokas apie Bibliją. Moteris pasakojo žiniasklaidai, kad jos šeima Normandijos mieste gyvena 35 metus ir puikiai pažinojo kuklų dvasininką.

Neoficialiais duomenimis, antras neįvardytas įkaitas yra kritinės būklės irgi dėl sužeidimų kakle.

12:28 val. Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as ir vidaus reikalų ministras Bernard`as Cazeneuve`as, kaip skelbia Prancūzijos televizija, vyksta į miestą, kuriame įvykdytas išpuolis. Kol kas užpuolimo motyvai nėra žinomi.

„Reuters“, remdamasis policijos šaltiniais, nurodė, kad nuo 4 iki 6 žmonių yra laikomi jėga bažnyčioje Sent Etjen diu Ruvrė. Policija nušovė užpuolikus. Policija  patvirtino, kad įkaitų dramos metu mirė kunigas, kuriam buvo perpjauta gerklė.

„France 3“ kanalas nurodo, kad 2 vienuolės ir kunigas bei tikintieji yra tarp įkaitų.

Įkaitų drama prasidėjo 9 val ryto vietos laiku, per mišias. Vietiniai raginami nefiksuoti įvykio vietos ir netrukdyti pareigūnų darbui.