Pasaulyje

2016.07.13 10:49

JK valdymą perims Th. May

Paulius Kaliačius, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.07.13 10:49

Trečiadienį antrą kartą Didžiosios Britanijos istorijoje šalies ministre pirmininke taps moteris. Atsistatydinus Davidui Cameronui, šalies valdymą perims konservatorė Theresa May.

D. Cameronas paskutinį kartą atsakinės į klausimus parlamente kaip Didžiosios Britanijos premjeras. Po pietų jis turėtų įteikti savo atsistatydinimo laišką šalies karalienei Eizabeth II. D. Cameronas jai rekomenduos ministre pirmininke paskirti naująją konservatorių lyderę Th. May.

Po šio formalumo karalienė susitiks su naująja premjere ir paprašys jos sušaukti savo ministrų kabinetą.

Anot Th. May artimų šaltinių, naujajame kabinete bus daugiau moterų ir jos užims svarbias pozicijas vyriausybėje.

Th. May taps antra premjere šalies istorijoje. Prieš tai Jungtinės Karalystės vyriausybei yra vadovavusi geležine ledi vadinta Margaret Thatcher.

Kabinete vietos turėtų atsirasti ir politikams iš euroskeptikų stovyklos, tarp kurių – Borisas Johnsonas, Andrea Leadsom bei Michaelas Gove`as – visi politikai, aršiausiai agitavę už Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš Europos Sąjungos.

Išstojimas iš Europos Bendrijos ir naujos šalies politinės krypties apibrėžimas – pirmieji naujos vyriausybės darbai.

Th. May teigė paklusianti referendume piliečių išreikštai valiai. Tačiau kalbėdama apie ateities planus, Th. May minėjo, kad jai svarbiausia panaikinti socialinę nelygybę ir pažaboti verslininkų bei bankininkų savivalę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt