Pasaulyje

2021.05.22 23:37

Kongo DR išsiveržus Niragongo ugnikalniui gyventojai evakuojasi

BNS2021.05.22 23:37

Kongo Demokratinėje Respublikoje stūksančiam Niragongo ugnikalniui šeštadienį išsiveržus nutrūko elektros tiekimas kaimyniniame Gomos mieste, o dalis gyventojų pradėjo evakuotis ir trauktis netoliese esančios sienos su Ruanda link, pranešė ten esantis naujienų agentūros AFP korespondentas.

„Dangus paraudonavo, – AFP sakė vietos gyventoja Carine Mbala (Karen Mbala). – Jaučiasi sieros kvapas. Tolumoje matyti milžiniškos liepsnos, besiveržiančios iš kalno.“

„Tačiau jokio žemės drebėjimo nebuvo“, – pridūrė ji.

Kitas gyventojas AFP sakė, kad „žmonės ruošiasi išvykti“. Gatvės prisipildė gyventojų, kai kurie gabenosi mantos, kiek tik įstengė.

Kol kas iš Gomos nesimatė, ar iš ugnikalnio liejasi lava, sakė AFP korespondentas.

Goma šliejasi prie Niragongo iš pietų pusės ir yra prie Kivu ežero.

Niragongas vėliausiai buvo išsiveržęs 2002 metų sausio 17 dieną. Tąsyk žuvo per 100 žmonių, o beveik visa rytinė Gomos dalis, įskaitant pusę oro uosto nusileidimo tako, buvo užlieta lavos.

Per tą išsiveržimą iš miesto pasitraukė šimtai tūkstančių gyventojų.

Pražūtingiausias 3 km aukščio ugnikalnio išsiveržimas įvyko 1977 metais – jis pareikalavo daugiau kaip 600 žmonių gyvybių.

Gomos regione, esančiame Šiaurės Kivu provincijoje, besiribojančioje su Ruanda ir Uganda, yra šeši ugnikalniai, visi jie aukštesni kaip 3 000 metrų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt