Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.19 16:06

Popiežius Pranciškus oficialiai inauguruotas Katalikų Bažnyčios vadovu

ELTA 2013.03.19 16:06

Popiežius Pranciškus oficialiai inauguruotas naujuoju 1,2 mlrd. tikinčiųjų vienijančios Katalikų bažnyčios vadovu.

Popiežius Pranciškus oficialiai inauguruotas naujuoju 1,2 mlrd. tikinčiųjų vienijančios Katalikų bažnyčios vadovu.

76 metų argentinietis praėjusiomis dienomis pakerėjo žmones pirmiausiai savo kuklumu ir artumu liaudžiai, praneša agentūra AFP.

Į iškilmingas pontifikato pradžios mišias šv. Petro aikštėje susirinko apie 300 000 tikinčiųjų. Visoje Romoje antradienį moksleiviams nereikia į mokyklą, metro keleivius veža nemokamai. Teritorija aplink Vatikaną atitverta ir paskelbta didelio saugumo zona. Tvarkai palaikyti sutelkta 3 000 policininkų.

Į popiežiaus intronizacijos iškilmes atvyko daugybės pasaulio šalių lyderiai. Tarp jų yra Argentinos prezidentė Christina Kirchner, JAV viceprezidentas Joe Bidenas. Lietuvai iškilmėse atstovaus Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Vokietijai – kanclerė Angela Merkel. Pasveikinti naujojo popiežiaus į Vatikaną atvyko iš viso 132 šalių delegacijos.

Pirmą kartą per beveik tūkstantį metų popiežiaus inauguracijoje antradienį dalyvauja ir Konstantinopolio patriarchas. Toks Baltramiejaus I sprendimas susijęs su didele pažanga Bažnyčių santykiuose pastaruoju metu, sakė patriarcho atstovas. 1054 Bažnyčia skilo į stačiatikių ir katalikų bažnyčias.

Per intronizacijos iškilmes popiežiui įteikti jo valdžios ženklai – Žvejo žiedas ir palijus.

Popiežiaus palijus yra stulos formos baltos vilnos juosta, dėvima ant sutanos. Ją puošiantys raudoni kryžiai primena Jėzaus Kristaus kančias ant kryžiaus.

Pranciškaus Žvejo žiedas pagamintas iš paauksuoto sidabro. Jis vaizduoja apaštalą Petrą su raktais. Remiantis Evangelija, Jėzus paskyrė Petrą pirmuoju Bažnyčios vadovu: „Tu esi Petras, uola. Ant šios uolos aš noriu pastatyti savo bažnyčią (...). Aš duosiu tau Dangaus karalystės raktus“.

Priimdamas valdžios ženklus Pranciškus – 266-asis popiežius – oficialiai pradėjo savo pareigas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi