Pasaulyje

2020.08.24 16:10

Baltarusijos gynybos ministerija teisinasi dėl kaltinimų Lietuvai: niekas nežino, kokį krovinį tie balionėliai neša

BNS2020.08.24 16:10

Baltarusijos gynybos ministerija pirmadienį pareiškė, kad baltarusių pilotai išvakarėse nepažeidė Lietuvos oro erdvės, o incidentą su balionais pasienyje vertina kaip provokaciją.

„Mūsų pilotų veiksmus vertinu kaip visiškai atitinkančius mūsų ir tarptautinius teisės aktus. Mūsų pilotai veikė mūsų valstybės oro erdvėje, tai užfiksuota objektyvios kontrolės medžiagoje. Lietuvos Respublikos valstybinės sienos pažeidimo nebuvo“, – pareiškė Alehas Orlovas, einantis karinių oro pajėgų ir oro gynybos pajėgų vado pavaduotojo pareigas.

Jis taip pat sakė, kad Gynybos ministerija incidentą su balionais vertina kaip provokaciją iš Lietuvos pusės.

Baltarusijos naujienų agentūra „BelTA“ pirmadienį pranešė apie bandymą pažeisti Baltarusijos oro erdvę iš Lietuvos pusės – Baltarusijos gynybos ministerijos teigimu, iš Lietuvos buvo paleistas zondas su aštuoniais balionais ir „antivalstybiniais“ simboliais.

„BelTA“ teigia, kad zondą sustabdė baltarusių sraigtasparnis Mi-24, Lietuvai buvo įteikta nota.

A. Orlovo teigimu, nors „paprastam žmogui gali pasirodyti, kad šis faktas nereikšmingas, bet kokios valstybės bet kuri siena yra neliečiama“. Jis tvirtino, kad „tie iš pirmo žvilgsnio nekenksmingi balionėliai kelia grėsmę skrydžių saugumui“, ir sakė, kad „niekas nežino, kokį krovinį tie balionėliai neša“.

„Jis gali būti labai įvairus: sprogios medžiagos, nuodingos medžiagos ir taip toliau“, – kalbėjo A. Orlovas.

Dėl galimo Lietuvos oro erdvės pažeidimo „Laisvės kelio“ metu pirmadienį Baltarusijai buvo įteikta nota.

„Jų sraigtasparnis pažeidė mūsų oro erdvę ir šiandien Baltarusijos ambasadoriui buvo įteikta griežta protesto nota“, – BNS pirmadienį informavo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Jo teigimu, sraigtasparnis buvo matomas vizualiai ties Medininkais, gyvosios grandinės pabaigoje.

„Jis matėsi vizualiai. Mes turime mūsų oro erdvės kontrolės informaciją, kad yra pažeidimas“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Sekmadienio vakarą Lietuvoje vyko už demokratines permainas savo šalyje kovojančių Baltarusijos žmonių palaikymo akcija. Tarp Vilniaus Katedros aikštės ir pasienyje esančio Medininkų memorialo – 32 km – apie 50 tūkst. žmonių susikibo rankomis į gyvą grandinę.

„Laisvės kelias“ driekiasi per pasaulį: vaizdai iš Dublino
Žinios. Gyva žmonių grandinė „Laisvės kelias“ gali tapti rekordinė
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt