Pasaulyje

2020.07.29 11:26

„YouTube“ užblokavo Kremliaus ideologu vadinamo Dugino paskyras

„Radio Free Europe/Radio Liberty“, LRT.lt2020.07.29 11:26

Kanalas „YouTube“ užblokavo rusiško „Tsargrad TV“ televizijos kanalo ir vyriausiojo redaktoriaus, proklemliško analitiko Aleksandro Dugino paskyras.

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „Radio Free Europe/Radio Liberty“ originalus kūrinys.

„Google“, kuriai priklauso „YouTube“, atstovai liepos 28 d. teigė, kad paskyros buvo užblokuotos dėl sankcijų pažeidimų.

Televizijos kanalas, turintis daugiau nei milijoną prenumeratorių ir įvardijantis save konservatyvių stačiatikių krikščionių kanalu, buvo išjungtas be teisės atkurti savo paskyrą, pranešė „Google“.

„Tsargrado“ televizijos kanalo įkūrėjui ir savininkui Konstantinui Malofejevui maždaug šešerius metus jau yra taikomos JAV sankcijos dėl dalyvavimo Krymo aneksijoje ir kare Rytų Ukrainoje, kur Maskva vadovauja ir remia separatistus. Kare žuvo virš 14 tūkst. žmonių.

Televizijos kanalo redaktorė Daria Tokareva teigė, kad „YouTube“ be įspėjimo užblokavo kanalą, pridurdama, kad bendrovė kovos teisme dėl tinko atkūrimo.

Anksčiau gegužę socialinis tinklas „Facebook“ „Facebook“ vėl užblokavo Čečėnijos lyderio Ramzano Kadyrovo paskyrą dėl šiam veikėjui taikomų Jungtinių Valstijų sankcijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt