Pasaulyje

2020.05.15 17:52

Kijeve dėl pandemijos įstrigę šimtai kūdikių, pagimdytų surogatinių motinų

LRT.lt2020.05.15 17:52

Ukrainoje surogatinių motinų pagimdyti kūdikiai – įstrigę šalyje dėl koronaviruso pandemijos uždarytų sienų. Užsieniečiai tėvai iš JAV, Europos ir kitų šalių negali atkeliauti jų pasiimti, rašo „Aljazeera“.

Ukrainos žmogaus teisių ombudsmenė kreipėsi į valdžios institucijas, norėdama rasti sprendimą.

„Apie 100 vaikų jau laukia savo tėvų skirtinguose reprodukcinės medicinos centruose. Ir jei karantinas bus pratęstas, bus ne šimtai, o tūkstančiai“, – sakė Liudmila Denisova.

Baiminamasi, kad ilgas karantino laikotarpis apsunkins klinikų darbą ir vers tėvus jaudintis.

Ukraina yra viena iš nedaugelio šalių, legaliai leidžiančių teikti surogatinių motinų paslaugas užsieniečiams.„BioTexCom“ svetainėje rašoma, kad surogatinė motina gauna nuo 14 tūkst iki 16 tūkst. eurų už kūdikio pagimdymą. Ukrainoje veikia apie 50 klinikų, siūlančių surogatinius gimdymus.

Ispanui Rafui Airesui pavyko patekti į šalį prieš karantiną, tačiau jis kartu su dukra negali išvykti iš šalies, nes Kijevas sustabdė visus skrydžius ir jam reikia surinkti visus reikiamus dokumentus, rašo „Aljazeera“. O tai reiškia, kad jo žmona Marija nerimaus namuose, nes prieš tai negalėjo išvykti dėl darbo reikalų.

Kūdikiai rasti viename iš Kijevo viešbučių, kur įsikūrusi „BioTexCom“ klinika. Vyras pasakoja, kad slaugytojai ir medicinos personalas yra labai paslaugūs.

„Klausimas išlieka neišspręstas, tačiau mes kuriame mechanizmą, kaip išspręsti šią situaciją“, – sakė ketvirtadienį su užsienio reikalų ministerijos atstovais susitikusi L. Denisova.

Pagal siūlomą mechanizmą, užsieniečiai turėtų parašyti pareiškimą, adresuotą L. Denisovos biurui, kuris tada susisiektų su ministerija ir paprašytų duoti leidimą atvykti į Ukrainą.

Vyriausybė sako, kad ji gali leisti tėvams patekti į Ukrainą tik gavusi atitinkamos ambasados prašymą.

Ukrainoje karantinas pratęstas iki gegužės 22 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.