Pasaulyje

2020.04.12 22:35

PSO kritikuoja Baltarusiją: koronaviruso plitimas prilygsta Italijai ar JAV

Pasaulio sveikatos organizacija reiškia susirūpinimą dėl spartaus padėties prastėjimo Baltarusijoje ir prašo griežtinti karantino priemones. Iki šiol prezidentas ragino gydytis pirtimi, degtine, vairuojant traktorių ar žaidžiant ledo ritulį.

Oficialiais duomenimis, dabar šalyje diagnozuota pustrečio tūkstančio atvejų ir 26 mirtys. Minskas sako, kad laikosi visų tarptautinių reikalavimų.

Bet Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) misija aptiko, kad atvejų plitimas pačioje Baltarusijoje prilygsta valstybėms, kur protrūkis baisiausias.

„Baltarusija įžengia į naują protrūkio etapą. Matome užsikrėtimus bendruomenėje, ypač kai kuriose šalies vietose, taip pat ir sostinėje Minske. Padėtis kelia nerimą ir prašosi naujų priemonių įvedimo. Veiksmai, kurių imasi Baltarusija, darys poveikį visai Europai ir pasauliui“, – teigia PSO misijos Baltarusijoje vadovas Patrickas O’Connoras.

PSO su nerimu stebi situaciją Baltarusijoje: šalyje jau daugiau nei 2500 užsikrėtusiųjų ir 26 mirtys

Bet, kaip ir daugelis tvirta ranka valdomų šalių, Baltarusija vengia imtis griežtų priemonių – netinka stabilumui.

Prezidentas Aliaksandras Lukašenka per šį mėnesį gydytis kvietė laukuose vairuojant traktorių, periantis pirtyje ir geriant degtinę arba žaidžiant ledo ritulį: čia juk virusų nematyti skraidančių, kaip šaldytuve.

Ir paaiškino, kodėl neskuba uždaryti ekonomikos: „O ėsti ką?“

„Kol kas tarptautiniu mastu atrodome labiau kaip klounai, kur valdovas dalija receptus, kaip išgydyti koronavirusą: pirtis, degtinė, traktorius, dabar šis sąrašas plečiamas, pridedamas ledas, ledo ritulys, šaldytuvas. Visa tai atrodo nerimta“, – sako opozicijos aktyvistas Anatolijus Liabedzka.

Baltarusija paprašė skubios Europos Sąjungos medicinos pagalbos, kai bendrija ją pasiūlė partneriams, bet sveikatos ministras naujų žingsnių nežada.

„Dabar elgiamės pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas – maksimalus galimų atvejų testavimas laboratorijose, tolesnis gyventojų informavimas, kad būtina laikytis socialinės distancijos priemonių, jau prievartinė artimiausių kontaktų izoliacija“, – sako Baltarusijos sveikatos ministras Vladimiras Karanikas.

Neketina atšaukti A. Lukašenka ir pergalės dienos parado gegužės 9-ąją, kai net Rusija, prisikvietusi daug pasaulio lyderių į jubiliejų, tai svarsto. Bet Rusija pati patyrė, kad grėsmė ilgai atrodo tolima, o tada užgriūva labai staigiai.