Pasaulyje

2020.04.03 06:48

Naujausia informacija. Švedijos premjeras teigia, kad šalis turi ruoštis ir tikėtis tūkstančių mirusiųjų

Europoje pandemijos aukų skaičius viršijo 40 tūkst.
BNS, ELTA, LRT.lt 2020.04.03 06:48

Pasaulyje smarkiai augant naujų koronainfekcijų ir mirčių skaičiui, taip pat sparčiai daugėja COVID-19 išsigydžiusių žmonių. Johnso Hopkinso universiteto, kuris globaliu mastu stebi padėtį, duomenimis, pagijusiųjų jau yra per 225 tūkst. Daugiausiai jų skaičiuojama Kinijoje, Ispanijoje ir Vokietijoje.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Atnaujinta 21.54

Prancūzijoje – 588 nauji mirties nuo koronaviruso atvejai ligoninėse

Prancūzijai penktadienį pranešus apie dar 588 mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejus ligoninėse, oficialus koronaviruso aukų skaičius šalyje padidėjo iki 5 091.

Tai yra didžiausias per vieną parą šalyje užfiksuotas mirčių skaičius nuo epidemijos pradžios.

Prancūzijos skaičiai atspindi tik ligoninėse mirusių pacientų atvejus – į suvestines neįtraukiami namie ar senelių namuose mirę žmonės.

Tačiau vyriausiasis sveikatos apsaugos pareigūnas Jerome'as Salomonas (Žeromas Salomonas) žurnalistams sakė, kad nuo epidemijos pradžios senelių namuose mirė 1 416 žmonių. Tokiu atveju bendras koronaviruso aukų skaičius Prancūzijoje siekia bent 6 507.

Atnaujinta 20.53

Turkijoje koronavirusas nusinešė dar 69 gyvybes, užsikrėtimo atvejų skaičius viršijo 20 tūkst.

Turkijoje mirčių nuo COVID-19 skaičius penktadienį padidėjo 69, iki 425, o patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius išaugo 2 786, iki 20 921, nurodė Turkijos sveikatos apsaugos ministras Fahrettinas Koca, praneša „Reuters“.

Ministro teigimu, per pastarąsias 24 valandas šalyje atlikta 16 160 testų dėl koronaviruso. Bendras Turkijoje atliktų testų skaičius siekia 141 716. Pasveikusių nuo ligos žmonių skaičius siekia 484.

Daugiausiai užsikrėtusiųjų registruota milijoniniame Stambulo mieste – 12 231.

Atnaujinta 20.45

Švedijos premjeras: turime tikėtis tūkstančių mirusiųjų

Tęsiantis koronaviruso krizei, Švedijos ministras pirmininkas Stefanas Lofvenas tikisi tūkstančių mirties atvejų savo šalyje. Tai, kad pandemija Švedijoje vyksta lėčiau nei kitose šalyse, automatiška nereiškia, kad todėl bus mažiau sunkių ligonių ar mažiau mirusiųjų, sakė jis interviu laikraščiui „Dagens Nyheter“.

Švedijoje, anot premjero, laikomasi strategijos vilkinti infekcijos atvejų didėjimą, kad nebūtų perkrauta sveikatos sistema. „Tačiau tai kartu reiškia, kad mes turėsime sunkių ligonių, kuriems reikės intensyvios priežiūros, mes turėsime gerokai daugiau mirusiųjų. Mes turime tikėtis tūkstančių mirusiųjų“, – kalbėjo S. Löfvenas.

10,3 mln. gyventojų turinčioje Švedijoje iki penktadienio patvirtinta daugiau kaip 6 000 infekcijos atvejų, 358 žmonės mirė.

Švedija iki šiol nesiėmė griežtų priemonių kovoje su pandemija. Tačiau tikslas vis tiek yra kiek įmanoma sulėtinti viruso plitimą.

Atnaujinta 20.07

Niujorko valstijoje – per 100 000 patvirtintų koronaviruso atvejų

AV Niujorko valstijoje jau patvirtinta daugiau kaip 100 000 koronaviruso atvejų. Mirusiųjų skaičius per parą išaugo 562 iki beveik 3 000, penktadienį žurnalistams sakė valstijos gubernatorius Andrew Cuomas.

Niujorko valstija ir milijoninis Niujorko miestas šiuo metu labiausiai paveikti koronaviruso pandemijos. 15 000 Covid-19 pacientų gydoma ligoninėse, 4 000 jų – reanimacijoje, sakė A. Cuomas.

Atnaujinta 20.05

Europoje koronaviruso pandemijos aukų skaičius viršijo 40 tūkst.

Naujojo koronaviruso pandemija Europoje pareikalavo jau daugiau kaip 40 tūkst. žmonių gyvybių, o daugiau kaip tris ketvirtadalius šių aukų sudaro mirusieji Italijoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje, rodo penktadienį naujienų agentūros AFP apibendrinti oficialių šaltinių duomenys.

Kaip rodo duomenys, paskelbti iki 16 val. 20 min. Grinvičo (19 val. 20 min. Lietuvos) laiku, Europoje mirė 40 768 žmonės, kuriems buvo diagnozuota koronaviruso infekcija COVID-19, o bendras patvirtintų užsikrėtusiųjų skaičius buvo 574 525.

Italija ir Ispanija yra smarkiausiai šios pandemijos paveiktos šalys pasaulyje: jose liga nusinešė atitinkamai 14 681 ir 10 935 gyvybes. Tuo metu Prancūzijoje mirė 5 387 pacientai.

Atnaujinta 19.43

Italijoje mirčių skaičius pasiekė 14 681

Italijoje per pastarąją parą nuo naujojo koronaviruso infekcijos (COVID-19) mirė 766 žmonės, o bendras mirusių žmonių skaičius padidėjo iki 14 681, praneša agentūra „Reuters“.

Civilinės saugos agentūros duomenimis, per pastarąją parą užfiksuotas naujų užsikrėtimo atvejų skaičius yra šiek tiek mažesnis, lyginant su ankstesne para.

Per pastarąsias 24 valandas Italijoje užregistruoti 4 585 nauji koronaviruso atvejai, o bendras užsikrėtimų skaičius šalyje padidėjo iki 119 827.

Penktadienis – penkta diena iš eilės Italijoje, kai naujų per parą užregistruotų atvejų skaičius svyruoja tarp 4 050 ir 4 782, o tai suteikia vilties. Palyginimui, kovo 21 d. Italijoje per parą buvo užfiksuoti 6 557 nauji koronaviruso atvejai.

Nuo ligos Italijoje iš viso jau pasveiko 19 758 žmonės.
Italijoje nuo COVID-19 mirė daugiau žmonių nei bet kurioje kitoje pasaulio šalyje. Šalyje galiojantis karantinas pratęstas iki balandžio 13 d.

Atnaujinta 19.33

Islandija iki gegužės pradžios pratęsė kovos su koronavirusu priemones

Islandijos vyriausybė iki gegužės 4 dienos pratęsė draudimą rengti viešus daugiau kaip 20 žmonių renginius. Kovojant su koronaviruso plitimu, iki šios datos liks uždaryti ir universitetai bei aukštosios mokyklos, penktadienį paskelbė sveikatos ministrė Svandis Svavarsdóttir.

Priemonių pratęsimas reiškia, kad islandai, be kita ko, negalės, kaip įprasta, gegužės 1-ąją dalyvauti demonstracijose už geresnius darbo santykius. Islandijoje ir toliau dirba mokyklos, kurias lanko vaikai ir jaunuoliai nuo 6 iki 16 metų amžiaus, bei vaikų darželiai.

Iki šiol šalyje patvirtinti 1 364 infekcijos atvejai, 4 žmonės mirė, tarp jų – turistas iš Australijos.

Atnaujinta 19.10

JT vadovas įspėja, kad konfliktų apimtose šalyse – blogiausia dar ateity

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas dar kartą pakartojo raginimą skelbti visuotines paliaubas, ragindamas visas konfliktų šalis sudėti ginklus ir leisti karo nuniokotoms valstybėms kovoti su koronaviruso pandemija.

„Blogiausia dar ateity“, – teigė A. Guterresas, omenyje turėdamas kovų nuniokotas šalis, kaip Sirija, Libija ir Jemenas.

„COVID-19 audra dabar ateina į visus šiuos konfliktų teatrus“, – pabrėžė JT vadovas.

Pasak A. Guterreso, po pirminio jo paragino kovo 23 d. būta tam tikros pažangos, bet kovos tebesiautėja daugelyje pasaulio šalių, o tai trukdo pareigūnams įgyvendinti kovos su koronavirusu planus.

„Reikalas yra skubus. Virusas parodė, kaip greitai jis gali kirsti sienas, nuniokoti šalis ir apversti gyvenimus aukštyn kojomis“, – per spaudos konferenciją teigė A. Guterresas.

Generalinio sekretoriaus teigimu, daugelyje valstybių konfliktų šalys, įskaitant Kamerūną, Centrinę Afrikos Respubliką (CAR), Kolumbiją, Libiją, Mianmarą, Filipinus, Pietų Sudaną, Siriją, Ukrainą ir Jemeną, pareiškė paramą jo raginimui. „Tačiau yra didžiulis atstumas tarp pareiškimų ir veiksmų (…)“, – teigė jis.

Atnaujinta 19.02

Prancūzijoje dėl koronaviruso grėsmės perkeliami Kalė apsistoję migrantai

Prancūzijos policija penktadienį pradėjo perkelti į laikinus būstus šimtus migrantų, gyvenančių stovyklose netoli šiaurinio pajūrio Kalė miesto, įgyvendindama šalyje paskelbtą izoliavimo iniciatyvą, skirtą koronaviruso protrūkiui suvaldyti, informavo pareigūnai.

Dalyvavimas šioje perkėlimo programoje yra savanoriškas, o humanitarinės pagalbos darbuotojai tikrina, ar perkeliamiesiems asmenims nepasireiškė kokių nors COVID-19 simptomų. Migrantams, kuriems bus diagnozuota ši liga, turėtų būti skiriamas karantinas.

Pareigūnų vertinimu, 650 migrantų gyvena laikinosiose stovyklose aplink Kalė, prie kurio yra įvažiavimas į Lamanšo tunelį. Tuo metu humanitarinės pagalbos organizacijos nurodo, kad tokių asmenų skaičius siekia 1 000.

Atnaujinta 17.54

Europoje – per 500 000 patvirtintų koronaviruso atvejų

Europoje nustatyta jau daugiau kaip pusė milijono koronaviruso atvejų. Remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) penktadienio duomenimis, visose žemyno šalyse iki šiol patvirtinti 511 005 infekcijos atvejai, dauguma jų – Italijoje (115 242), Ispanijoje (110 238) ir Vokietijoje (73 522).

Atnaujinta 17.19

Estijoje koronaviruso epidemijos aukų padaugėjo iki 12, užsikrėtusiųjų – iki 961

Estijoje koronaviruso protrūkio aukų penktadienį padaugėjo iki 12, Saremos saloje mirus dar vienam pacientui, kuriam buvo diagnozuota infekcija COVID-19, pranešė tarnybos.

Sveikatos apsaugos departamentas nurodė, kad per pastarąją parą mirė 72 metų vyras, gyvenęs Saremos saloje veikiančiuose globos namuose. Nuo trečiadienio iki ketvirtadienio ryto šalies ligoninėse mirė iš viso šeši žmonės, kuriems buvo patvirtinta COVID-19.

Atnaujinta 16.48

Britanijos karalienė Elizabeth II kreipsis į tautą

Britanijos karalienė Elizabeth II ateinantį savaitgalį paskelbs ypatingąjį kreipimąsi į Jungtinės Karalystės ir Tautų Sandraugos žmones dėl koronaviruso pandemijos, penktadienį pranešė Bakingamo rūmai.

„Kreipimasis per televiziją bus transliuojamas 2020 metų balandžio 5 dieną, sekmadienį, 20 val. (vietos, 22 val. Lietuvos laiku). Kreipimasis buvo įrašytas Vindzoro pilyje“, – sakoma pranešime.

Per 68 metus trukusį viešpatavimą 93 metų monarchė iki šiol yra paskelbusi tik tris ypatinguosius kreipimusis, kai šalį ištikdavo nacionalinio masto krizės.

Atnaujinta 16.36

JK mirčių nuo COVID-19 skaičius išaugo iki 3 605

Jungtinėje Karalystėje (JK) mirė dar 684 asmenys, užsikrėtę naujuoju koronavirusu. Iš viso JK mirčių nuo koronaviruso infekcijos skaičius dabar siekia 3 605. JK patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius padidėjo 4 450, iki 38 168, šalyje patikrinus iš viso 173 784 žmones. Pasauliniu mastu koronaviruso atvejų skaičius peržengė milijono ribą.

Atnaujinta 16.35

Kovą JAV dėl koronaviruso darbus prarado 701 tūkst. žmonių

JAV ekonomikoje kovą dėl koronaviruso atsisakyta 701 tūkst. darbo vietų, o nedarbo lygis pašoko iki 4,4 proc., penkadienį paskelbė šalies užimtumo departamentas. Tai – didžiausias prarastų darbo vietų skaičius nuo 2009 metų kovo, kai dar vis siautėjo finansų krizė, ir didžiausias nedarbo lygio augimas per pastaruosius 45 metus, nurodoma departamento ataskaitoje.

Laisvalaikio ir viešbučių bei restoranų sektoriai buvo pirmieji, pajutę kelionių apribojimų padarinius, – darbus prarado 459 tūkst. darbuotojų. Daug darbuotojų darbo vietas prarado ir sveikatos apsaugos, mažmeninės prekybos ir verslo sektoriuose. Tačiau užimtumo departamentas pripažino, kad „negali tiksliai įvertinti kovo mėnesį pandemijos sukeltų padarinių masto darbo rinkoje“.

Atnaujinta 16.05

JK premjeras B. Johnsonas tęsia saviizoliaciją

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas penktadienį pranešė, kad ir toliau laikysis saviizoliacijos dėl patvirtintos COVID-19 infekcijos, nors jau savaitę praleido namuose ir dirbo nuotoliniu būdu.

„Mano atveju, nors jaučiuosi geriau ir septynias dienas išbuvau izoliacijoje, deja, man nepraeina vienas nestiprus simptomas... karščiavimas, todėl, remiantis vyriausybės rekomendacijoms, turiu tęsti saviizoliaciją, kol šis simptomas išnyks“, – paskelbė jis vaizdo žinutėje socialiniame tinkle „Twitter“.

Atnaujinta 15.52

Italijoje nuo koronaviruso mirė avalynės dizaineris Sergio Rossi

Italijoje nuo naujojo koronaviruso būdamas 84 metų mirė avalynės dizaineris Sergio Rossi, įkūręs jo vardu pavadintą prekės ženklą, penktadienį informavo dienraštis „Il Fatto Quotidiano“.

Jis išėjo anapilin Čezenos mieste, esančiame už 15 km nuo Adrijos jūros pakrantės. Prieš kelias dienas dizaineris buvo hospitalizuotas užsikrėtęs koronavirusu.

Atnaujinta 15.34

Šv. Jurgio universitetinės ligoninės medicinos centras Beirute

Atnaujinta 15.00

Baltarusijoje užregistruotas 351 užsikrėtimo koronavirusu atvejis

Baltarusijoje išaiškintas 351 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis, pranešė televizija ONT.

„Aliaksandras Lukašenka pakomentavo padėtį dėl koronaviruso, atsakydamas į žurnalistų klausimus per darbo išvyką į Smaliavičų rajoną. Naujausiais duomenimis, Baltarusijoje 305 žmonės gydomi (tik 16 iš jų prijungti plaučių ventiliacijos aparatai). Be to, 46 žmonės jau išrašyti“, – sakoma pranešime.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, balandžio 2 dieną šalyje buvo keturi mirties nuo COVID-19 atvejai.

Atnaujinta 14.10

Kovodamas su virusu Singapūras uždarys darbovietes ir mokyklas

Singapūras, griežtindamas kovos su koronavirusu priemones, uždarys mokyklas ir darbovietes, o žmonėms lieps neiti iš namų, penktadienį paskelbė premjeras.

Valstybė jau pelnė pagyrų už tai, kaip tvarkosi su protrūkiu, kurį didele dalimi kontroliuoja atlikdama daug testų ir nustatydama su infekuotaisiais kontaktavusius asmenis. Valdžia palaipsniui skelbė suvaržymus, tokius kaip barų ir naktinių klubų uždarymas, bet kol kas vengė tokių griežtų priemonių, kokių ėmėsi labiau COVID-19 paveiktos šalys.

Atnaujinta 14.02

Kinija skelbia nacionalinį gedulą dėl koronaviruso aukų

Kinija šeštadienį surengs nacionalinio gedulo renginį žmonėms, mirusiems per kovą su naujuoju koronavirusu, pagerbti.

Nuo 10 val. visi gyventojai visoje šalyje dalyvaus trijose tylos minutėse. Per jas signalizuos automobiliai, traukiniai ir laivai, aidės oro pavojaus sirenos, sakoma Valstybės tarybos penktadienio pareiškime. Nacionalinės vėliavos visoje šalyje, taip pat ambasadose ir konsulatuose užsienyje, bus nuleistos iki pusės stiebo.

Atnaujinta 14.00

Belgijoje pastarąją parą užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius padidėjo 1 422

Belgijoje pastarąją parą užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 1 384, 132 žmonės mirė. Bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje išaugo iki 16 770, mirčių skaičius – iki 1 143. Tai ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Be to, žinybos duomenimis, šiuo metu šalyje hospitalizuoti 5 552 žmonės. 1 205 pacientai gydomi intensyviosios slaugos skyriuose, kur užimta 55 procentai lovų, laisvos tik 1 065 vietos.

Atnaujinta 13.57

Latvijoje už karantino apribojimų nesilaikymą grės iki 2 tūkst. eurų bauda

Latvijoje padidintos baudos už epidemiologinių saugumo reikalavimų ir nepaprastosios padėties apribojimų nepaisymą. Tai numato penktadienį Latvijos Saeimos paskutiniuoju svarstymu priimtos nepaprastosios padėties įstatymo pataisos.

Pasak Saeimos, siekiant užtikrinti efektyvesnį Vyriausybės nutarime dėl nepaprastosios padėties numatytų priemonių ir apribojimų vykdymą, įstatymo pataisomis bauda už epidemiologinių reikalavimų nevykdymą sieks nuo 10 eurų iki 2 tūkst. eurų fiziniams asmenims. Anksčiau numatyta maksimali bauda siekė 700 eurų.

Pataisos numato, kad juridiniams asmenims bus galima skirti baudas nuo 140 iki 5 tūkst. eurų. Anksčiau juridiniams asmenims numatyta maksimali bauda už epidemiologinių saugumo reikalavimų ir nepaprastosios padėties apribojimų nesilaikymą siekė 700 eurų.

Atnaujinta 13.03

Ispanijoje antrą parą iš eilės nuo koronaviruso mirė daugiau kaip 900 žmonių

Ispanijoje jau antrą parą iš eilės nuo koronaviruso mirė daugiau kaip 900 žmonių, rodo penktadienį paskelbti vyriausybės skaičiai. Vis dėlto naujų užsikrėtimo ir mirties atvejų koeficientas toliau mažėja.

Ispanijos aukų skaičius yra antras pasaulyje po Italijos; koronavirusinė infekcija COVID-19 jau pareikalavo 10 935 gyvybių, įskaitant 932 gyvybes pastarąją parą. Patvirtintų užsikrėtimo atvejų Ispanijoje iš viso yra 117 710.

Atnaujinta 12.42

Estijoje be darbo likusių trečiųjų šalių piliečių bus paprašyta išvykti

Estijos Vyriausybė pritarė įstatymo dėl užsieniečių, atvykimo ir išvykimo iš šalies tvarkos pataisoms, pagal kurias darbo netekę trečiųjų šalių piliečiai privalės kuo greičiau išvykti iš Estijos.

„Šios pataisos palies trečiųjų šalių (ne Europos Sąjungos) piliečius, dirbančius Estijoje, tiek pagal vizas, tiek ir be jų. Jie privalės darbo netekimo Estijoje atveju kuo greičiau grįžti į savo valstybę“, – sakė vidaus reikalų ministras Martas Helmė.

Pataisos skelbia, jog jei dėl galiojančių judėjimo ribojimų tai įmanoma padaryti, užsieniečiui gali būti išduotas leidimas likti Estijoje iki jų atšaukimo. Estijoje ypatingoji padėtis dėl koronaviruso pandemijos įvesta kovo 13-ąją laikotarpiui iki gegužės 1 dienos.

Atnaujinta 12.26

Singapūre skelbiamas visuotinis karantinas

Singapūre nuo balandžio 7 d. mėnesiui bus uždarytos dauguma įstaigų, paskelbė premjeras Lee Hsien Loongas. Pasak jo, šalis turi „imtis ryžtingų veiksmų jau dabar“, kad sustabdytų koronavirusą.

„Uždarysime daugumą darboviečių, išskyrus būtiniausių paslaugų teikėjus“, – sakė premjeras, vadindamas šį žingsnį saugikliu, kuriuos siekiama sustabdyti šią savaitę pradėjusį augti užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių.
Singapūre patvirtinti 1 049 užsikrėtimo atvejai, o dauguma šią savaitę nustatytų atvejų yra vietiniai.

„Dėl pusės šių naujų atvejų mes net nežinome, nuo ko tie žmonės užsikrėtė“, – sakė Lee Hsien Loongas.

Atnaujinta 12.14

Peru dėl koronaviruso vyrams ir moterims uždrausta vienu metu išeiti į lauką

Peru gyventojai, priklausomai nuo lyties, iš namų nuo šiol galės išeiti skirtingomis savaitės dienomis, penktadienį pranešė britų transliuotojas BBC.

Tokios priemonės įvestos kovojant su koronaviruso plitimu. Vyrams bus leidžiama išeiti į lauką pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais, o moterims – antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais. Sekmadieniais niekas negalės išeiti iš savo namų.

Peru prezidentas Martinas Vizcarra suvaržymus aiškina būtinybe sumažinti žmonių gatvėse skaičių. Jis pabrėžė, kad tokiu būdu užtikrinti taisyklių laikymąsi paprasčiau, nei skirstant žmones pagal jų pasų numerius. Anksčiau apie analogiškas priemones paskelbė Panama. Peru užregistruota daugiau kaip 1,4 tūkst. COVID-19 atvejų, įskaitant 55 mirties atvejus.

Atnaujinta 11.59

Estijoje nustatyti 103 nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius – 961

Estijoje per praėjusią parą buvo atlikta 2 514 testų dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19, 103 iš jų rezultatai buvo teigiami, taip pat užfiksuotas vienas naujas mirties atvejis, penktadienį skelbia Sveikatos departamentas.

Iš viso šalyje atlikta 18 290 testų, iš jų 961, arba 5 proc., rezultatai buvo teigiami. Penktadienio duomenimis, dėl COVID-19 Estijoje hospitalizuoti 90 pacientų, 16 žmonių reikia plaučių ventiliavimo aparatų. Iš ligoninių jau išrašyti 48 žmonės. Šalyje nuo koronaviruso mirė 12 žmonių.

Atnaujinta 11.24

Oficialiais duomenimis, Rusijoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius viršijo 4,1 tūkst.

Rusijoje pastarąją parą naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius padidėjo 601 ir išaugo iki 4 149, infekuotųjų rasta 78-iuose šalies regionuose. Iki šiol pasveiko 281 žmogus, mirė 34. Tai penktadienį žurnalistams pranešė Rusijos operatyvinio kovos su naujosios koronavirusinės infekcijos plitimu štabo atstovai.

Atnaujinta 10.47

Hubėjaus provincijoje užfiksuotos dar 4 mirtys nuo COVID-19

Žemyninėje Kinijos dalyje užfiksuotas 31 užsikrėtimo koronavirusu atvejis. Du iš jų nėra įvežtiniai, penktadienį teigė Nacionalinė sveikatos komisija, praneša „Reuters“.

Ketvirtadienį per parą žemyninėje Kinijoje nuo COVID-19 mirė keturi asmenys, visi jie Uhane, kur prasidėjo koronaviruso sukeliamos ligos protrūkis, teigiama komisijos pranešime. Iš viso šalyje užregistruota 81 620 susirgimų ir 3 322 mirties atvejai. Nacionalinė sveikatos komisija informavo, kad ketvirtadienį pranešta ir apie 60 per parą patvirtintų besimptomių užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Atnaujinta 10.15

Latvijoje per parą išaiškinti 35 nauji COVID-19 atvejai, bendras pacientų skaičius – 493

Latvijoje per praėjusią parą išaiškinti 35 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, o bendrai nustatyti jau 493 užsikrėtimo atvejai, penktadienį pranešė Ligų profilaktikos ir kontrolės centras.

Latvijoje patvirtintas ir pirmas mirties nuo koronaviruso atvejis, penktadienį paskelbė Latvijos televizija. Per praėjusią parą šalyje išaiškinti 35 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, o bendrai nustatyti jau 493 užsikrėtimo atvejai, anksčiau penktadienį pranešė Ligų profilaktikos ir kontrolės centras.

Per parą testai dėl COVID-19 atlikti 1 364 žmonėms, o iš viso testais patikrinti 18 198 žmonės. Šalies ligoninėse gydomas 31 pacientas. 28 iš jų yra vidutinio sunkumo, o trys – sunkios būklės.

Atnaujinta 09.46

JK Vyriausybė žada dar daugiau laikinųjų ligoninių COVID-19 pacientams

Jungtinės Karalystės (JK) Vyriausybė penktadienį teigė skubanti statyti dar daugiau laikinųjų ligoninių, kurios suteiktų pranašumą koronaviruso protrūkiui šalyje pasiekus piką. Ketvirtadienį pranešta, kad per pastarąją parą JK užregistruotas rekordinis 569 mirčių nuo COVID-19 skaičius.

Viena laikinoji ligoninė bus pastatyta šalies vakaruose esančiame Bristolyje, dar viena – Harogeite šiaurėje. Šiose ligoninėse iš viso bus iki 1 500 vietų, teigiama Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) pranešime.

Penktadienį Londone atidaroma per mažiau nei 10 dienų įrengta 4 000 vietų laikinoji ligoninė.

Atnaujinta 09.05

Prancūzijoje vyrui skirti vieni metai kalėjimo už medicininių kaukių pardavimą

Prancūzijos sostinės teismas ketvirtadienį skyrė vienų metų laisvės atėmimo bausmę ir 10 tūkst. eurų baudą vyrui, kuris buvo sučiuptas pardavinėjantis respiratorius, nors šalies vyriausybė nurodė visas apsaugines kaukes rezervuoti sveikatos priežiūros darbuotojams, kuriems dėl koronaviruso infekcijos protrūkio labai stinga apsaugos priemonių.

Tai pirmasis Paryžiuje paskelbtas nuosprendis, policijai pastarosiomis savaitėmis aptikus neteisėtų kaukių atsargų ir kaltinimus dėl to pareiškus dviem vyrams, naujienų agentūrai AFP sakė šaltinis teisėsaugos institucijose.

Atnaujinta 08.33

D. Trumpui atliktas antras tyrimas dėl koronaviruso, atsakymas – neigiamas

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pranešė, kad jam Baltuosiuose rūmuose buvo atliktas antras testas dėl koronaviruso nuo tada, kai kilo infekcijos protrūkis, ir jo atsakymas vėl buvo neigiamas.

„Atlikau jį šįryt, – sakė D. Trumpas per spaudos konferenciją. – Jis parodė, kad prezidentas neserga [koronavirusine infekcija] COVID-19.“

D. Trumpui tyrimas dėl koronaviruso atliktas antrą kartą. Pasak prezidento, šįkart jis pasinaudojo nauju greituoju testu – procedūra truko vos minutę, o tyrimo rezultatai paaiškėjo po 15 minučių.

„Atlikau jį vedinas smalsumo, kad pamatyčiau, kaip greitai viskas vyksta. Jis daug paprastesnis. Esu atlikęs abu testus. Antrasis – daug malonesnis“, – sakė D. Trumpas.

Pirmasis tyrimas, prezidentui atliktas kovo viduryje, buvo labiau invazinis, o rezultatai paaiškėjo tik po kelių valandų. 73 metų D. Trumpas anksčiau nenorėjo, kad jam būtų atliekami testai, taip pat iš pradžių tvirtino, kad koronavirusas yra ne baisesnis už įprastą gripą, todėl griežtos karantino priemonės nereikalingos. Visgi vėliau D. Trumpas pasiskelbė „karo meto prezidentu“ ir nurodė sparčiai didinti viruso testavimo apimtis.

D. Trumpui pirmas testas dėl koronaviruso buvo atliktas po kontakto su keliais jo privačiame kurorte Floridoje viešėjusios Brazilijos prezidento delegacijos nariais, kuriems vėliau buvo diagnozuota COVID-19.

Jungtinėse Valstijose per pastarąją parą užfiksuotos 1 169 mirtys nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, rodo Johnso Hopkinso universiteto skelbiami duomenys. Tai yra kol kas didžiausias mirčių skaičius, užregistruotas kurioje nors pasaulio šalyje nuo pandemijos pradžios. Iki šiol tokio pobūdžio rekordas buvo užfiksuotas Italijoje kovo 27-ąją, kai užregistruotos 969 mirtys nuo COVID-19.

Johnso Hopkinso universitetas paskelbė duomenis, užfiksuotus nuo trečiadienio 20 val. 30 min. vietos (ketvirtadienio 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku iki ketvirtadienio 20 val. 30 min. vietos (penktadienio 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Jungtinėse Valstijose iš viso užregistruotos 5 926 mirtys nuo koronaviruso. Daugiausia aukų koronavirusas pareikalavo Italijoje, kur mirė 13 915 žmonių, antrą vietą užima Ispanija, netekusi 10 003 gyventojų. Per pastarąją parą JAV užfiksuota per 30 tūkst. naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų, o bendras skaičius viršijo 243 000, praneša Johnso Hopkinso universitetas. Tai yra praktiškai ketvirtadalis visų pasaulyje užregistruotų koronaviruso atvejų.

Labiausiai nuo COVID-19 Jungtinėse Valstijose nukentėjo Niujorkas, kur užfiksuota per 1 500 mirčių, o užsikrėtimo atvejų skaičius artėja prie 50 000, rodo vėlų ketvirtadienį paskelbti miesto sveikatos apsaugos pareigūnų duomenys.

Kaip per kasdienę Baltųjų rūmų konferenciją sakė JAV viceprezidentas Mike`as Pence`as, šalyje iš viso atlikta per 1,3 mln. koronaviruso testų.

„Dabar atliekame per 100 000 koronaviruso testų per dieną“, – per tą pačią konferenciją sakė prezidentas Donaldas Trumpas .

Jo teigimu, tai yra „daugiau nei bet kuri kita pasaulio šalis, tiek pagal gryną skaičių, tiek pagal [testų] skaičių vienam gyventojui“.

Baltųjų rūmų prognozės rodo, kad koronavirusas šalyje gali pareikalauti 100 000–240 000 gyvybių.