Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.25 10:14

Tenerifėje patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu, viešbutyje karantinuota 1 tūkst. žmonių

užsikrėtimai patvirtinti Toskanoje ir Sicilijoje; atnaujinta 17.42
LRT.lt, BNS, ELTA 2020.02.25 10:14

Pietų Tenerifėje patvirtinta, kad vienas italų turistas yra užsikrėtęs koronavirusu. Dėl to viešbutyje, kur gyveno vyras, karantinuota apie 1 tūkst. svečių, praneša „El Mundo“.

Atlikti tyrimai patvirtino, kad iš Italijos į Adechę atvykęs turistas yra užsikrėtęs koronavirusu.

„El Mundo“ rašo, kad tai iš šiaurinio Italijos Lombardijos regiono atvykęs gydytojas. Tai jau trečias patvirtintas koronaviruso atvejis Ispanijoje.

Dėl to buvo karantinuota apie tūkstantį viešbučio „H10 Costa Adeje Palace“ svečių, nes čia buvo apsistojęs užsikrėtęs medikas. Vietos žiniasklaida praneša, kad prie įėjimo į viešbutį budi policijos pareigūnai, kurie niekam neleidžia įeiti ar išeiti.

Šimtams viešbučio svečių yra atliekami tyrimai, siekiant nustatyti, ar jie nėra užsikrėtę COVID-19 virusu. Vienas britas „Sky News“ pasakojo, kad žmonėms „tebuvo nurodyta likti savo kambariuose“.

Anot užsienio žiniasklaidos, viešbutyje karantinuoti yra Didžiosios Britanijos ir Rusijos piliečiai, kitų tautybės kol kas nežinomos.

Tyrimai atliekami ir žmonėms, galėjusiems turėti kontaktų su užsikrėtusiu italu.

„Šiuo metu naudojamės Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos ir Visuomenės sveikatos centro skelbiama informacija apie įprasta higienos ir saugumo priemones: nesiburti į masinio susidūrimo vietas, plauti rankas“, – pasakojo Lietuvių bendruomenės Tenerifėje pirmininkė Agneta Vansavičienė.

URM aiškinasi, ar yra lietuvių

LRT.lt susisiekus su Užsienio reikalų ministerijos atstovais, šie teigia, kad informacija šiuo metu yra tikslinama, kol kas nėra aišku, ar viešbutyje yra apsistoję Lietuvos piliečių.

„Šiuo metu neturime tikslių duomenų apie viešbutyje esančius lietuvius, informacija yra tikslinama. Kai tik paaiškės daugiau aplinkybių, nedelsiant informuosime“, – LRT.lt sakė URM atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Ministerijos pranešime lietuvių prašoma artimiausiu metu susilaikyti nuo vykimo į pietinėje Tenerifės salos dalyje esantį Adechės miestą ir jo apylinkes.

„Lietuvos piliečiams, vykstantiems ar jau esantiems Ispanijoje, rekomenduojame išlikti budriems, su savimi visuomet turėti galiojančius asmens dokumentus, saugoti asmeninius daiktus, vengti susibūrimų, turinčių protestų/demonstracijų požymių“, – sakoma URM pranešime žiniasklaidai.

Užsikrėtęs vyras šiuo metu uždarytas į karantiną Nuestra Senora de Candelaria ligoninėje Tenerifės sostinėje Santa Kruze. Dabar jo mėginiai bus išsiųsti į Madridą pakartotiniam tyrimui, rašo „Metro.co.uk“.

Anot „El Mundo“ šaltinių Ispanijos sveikatos apsaugos ministerijoje, medikas pats atvyko pasitikrinti sveikatos, įtardamas, kad jis gali būti užsikrėtęs. Vyras nemano, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu per tiesioginį kontaktą su sergančiaisiais. Anot „Metro.co.uk“, vyras kelias dienas karščiavo ir kreipėsi į privačią kliniką.

Šią savaitę daliai turistų nepavyko išvykti iš Kanarų dėl čia siautusios smėlio audros, atneštos iš Sacharos dykumos Afrikoje.

Oficialiais antradienio duomenimis, visame pasaulyje yra patvirtinta virš 80 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu, nuo jo mirė jau 2699 žmonės.

Plinta Italijoje

Sicilijos Palermo mieste moteriai diagnozuotas naujasis koronavirusas. Tai yra pirmasis užfiksuotas užsikrėtimo koronavirusu atvejis Pietų Italijoje.

Italijos laikraštis „Corriere della Sera“ taip pat praneša apie pirmąjį koronaviruso atvejį Toskanos regione. Virusas diagnozuotas 60-ies metų amžiaus vyrui iš Florencijos, sugrįžusiam iš Singapūro. Sicijoje virusas diagnozuotas moteriai iš Bergamo, miesto koronaviruso epicentre Lombardijoje, kuri kartu su turistų grupe atvyko į Palermą, feisbuke rašo Sicilijos prezidentas Nello Musumeci.

Pasak jo, nesunkia ligos forma serganti moteris buvo izoliuota kartu su savo vyru ir žmonėmis, su kuriais ji turėjo artimą kontaktą.

Sienų neuždarys

Kol kas nesvarstomas scenarijus suspenduoti laisvą judėjimą ES Šengeno erdvėje dėl koronaviruso, leidiniui „Euractiv“ nurodė eurokomisaras krizių valdymui Janezas Lenarčičius.

„Vis dėlto, yra įvairūs sulaikymo planai, kuriuos būtų galima aktyvuoti arba tai jau buvo padaryta. Vietoj Šengeno suspendavimo, ES sutelkia dėmesį į paramą atsakui ir nepasiruošimui, ypač šalyse narėse“, – sakė eurokomisaras, pridėdamas, kad dabar „Europa turi veikti kaip Sąjunga“.

Italijos premjeras kaltina ligoninę

Italijos premjeras Giuseppe Conte pirmadienį šalies televizijai pareiškė, kad dėl koronaviruso protrūkio šiaurės Italijoje iš dalies kalta viena ligoninė.

Politikas teigė, kad vienos ligoninės vadovybė nesilaikė koronaviruso plitimo prevencijos protokolo, tačiau neatskleidė, apie kurią konkrečiai ligoninę kalba.

Italijoje koronavirusas nusinešė jau 7 žmonių gyvybes. Pagrindinis infekcijos centras Italijoje yra Kodonjo miestas, esantis apie 60 km į pietus nuo Milano.

Kodonjas ir keli kiti šiaurės Italijos miesteliai buvo izoliuoti, siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą.

Italijos civilinės saugos departamento vadovas Angelo Borrelli pirmadienį per spaudos konferenciją sakė, kad šalyje patvirtinti 229 koronaviruso atvejai. Tai yra didžiausias sergančiųjų skaičius Europoje.

Naujos mirtys Kinijoje

Kinija antradienį pranešė apie dar 71 mirties nuo naujojo koronaviruso atvejį – mažiausiai per pastarąsias dvi savaites. Iš viso Kinijoje nuo šios ligos mirė 2663 žmonės.

Nacionalinė sveikatos komisija taip pat pranešė apie 508 naujus ligos atvejus; beveik visi jie patvirtinti labiausiai nukentėjusioje Hubėjaus provincijoje.

Pirmadienį buvo pranešta apie 409 naujus atvejus.

Kelios provincijos Kinijoje jau kelias dienas iš eilės skelbia, kad naujų koronaviruso atvejų ten nepatvirtinama, o Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį pranešė, kad šios ligos epidemija Kinijoje jau pasiekė savo piką.

Pasak PSO vadovo Tedroso Adhanomo Ghebreyesuso, tarptautinių ekspertų misija nustatė, jog Kinijoje „epidemija pasiekė piką ir stabilizavosi laikotarpiu nuo sausio 23 dienos iki vasario 2-osios, ir nuo to laiko nuolat mažėja“ užsikrėtimo atvejų.

Tačiau PSO ekspertas Bruce`as Aylwardas, vadovaujantis bendrai PSO ir kinų ekspertų misijai, pirmadienį perspėjo, kad koronaviruso protrūkis kitose šalyse „auga eksponentiniu greičiu“.

Nors naujų ligos atvejų mažėja, Kinijai sunkiai sekasi grįžti į vėžes, virusui paralyžiavus antrą pagal dydį pasaulio ekonomiką.

Be to, Kinija nutarė atidėti savo parlamento sesiją, turėjusią prasidėti kovo pradžioje. Toks sprendimas yra pirmasis nuo 1966–1976 metų Kultūrinės revoliucijos.

Hubėjaus provincijoje, kur, manoma, pernai atsirado naujasis koronavirusas, dešimtys milijonų žmonių tebėra izoliuoti.

Hubėjaus sostinėje Uhane pirmadienį buvo šiek tiek sušvelnintos miesto izoliavimo sąlygos, bet netrukus šis sprendimas buvo atšauktas.

Pietų Korėjoje daugėja užsikrėtimų

Pietų Korėja antradienį pranešė apie 60 naujų koronaviruso atvejų, ir tai yra mažiausias naujų atvejų skaičiaus padidėjimas per keturias dienas, skelbia Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centrai.

Šalyje šiuo metu užfiksuoti 893 užsikrėtimo atvejai – daugiausia už Kinijos ribų.

Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centrai taip pat pranešė apie vieną naują auką, ir dabar mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius siekia aštuonis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi