Pasaulyje

2019.07.11 14:46

Po drebulio priepuolių Merkel skambant himnams liko sėdėti

atnaujinta 15.42
BNS 2019.07.11 14:46

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį sėdėjo per oficialią ceremoniją skambant nacionaliniams himnams, norėdama išvengti nevaldomo drebulio priepuolio pasikartojimo ir nukrypdama nuo įprasto protokolo.

Kanceliarijos prieangyje pasitikusi naująją Danijos ministrę pirmininkę Mette Frederiksen besišypsanti A. Merkel palydėjo ją prie pakylos, kur abi atsisėdo.

Prieš dieną per panašią ceremoniją A. Merkel ėmė krėsti nevalingas drebulys. Tai buvo jau trečias toks atvejis per mažiau nei vieną mėnesį, privertęs sunerimti dėl kanclerės sveikatos.

A. Merkel ėmė nevalingai drebėti skambant nacionaliniams himnams per Suomijos premjero Antti Rinne priėmimą.

Maždaug po valandos dalyvaudama iš anksto suplanuotoje spaudos konferencijoje ji žurnalistus patikino, kad pagrindo nerimauti dėl jos sveikatos nėra.

A. Merkel paaiškino, kad dar ne visai praėjęs ankstesnis drebulio priepuolis, bet „pažanga yra“.

„Turėsiu su tuo pagyventi kurį laiką“, – sakė kitą savaitę 65 metų gimtadienį švęsianti A. Merkel.

„Vieną dieną jis visai išnyks,kaip ir atsirado“, – paaiškino ji.

Trečiadienį drebulys buvo pastebimas, bet ne toks stiprus kaip pirmą kartą birželio mėnesį. Tuomet kanclerė drebėjo plieskiant vidurdienio saulei, stovėdama greta Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio, kurį pasitiko su karine garbės sargyba.

Pirmasis drebulio priepuolis buvo paaiškintas organizmo skysčių netekimu, bet po savaitės, birželio pabaigoje, įvyko antras priepuolis, kelios valandos prieš tai, kai ji turėjo lipti į lėktuvą ir išskristi į Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimą Japonijoje.

Didžiausiai Europos ekonomikai A. Merkel vadovauja jau beveik 14 metų.

Dažnai įtakingiausia ES lydere ir įtakingiausia pasaulio moterimi pavadinama A. Merkel yra sakiusi, kad 2021-aisiais pasibaigus jos dabartinei kadencijai pasitrauks iš politikos.

Drebulio prevencija: Vokietijos kanclerė Angela Merkel, skambant nacionaliniams himnams, rinkosi prisėsti