Nuomonės

2021.07.22 16:33

Ramūnas Terleckas. Kai pradedi pyktis su televizoriumi

Ramūnas Terleckas, „Verslo žinių“ apžvalgininkas2021.07.22 16:33

Spėju, kad daugelis iš mūsų išgyvena keistą sindromą – „pyktis su televizoriumi“. Ne su pačiu daiktu, o tai, kaip šia priemone pasiekiamos mūsų smegenys, tiksliau, kokiomis žinutėmis jos yra atakuojamos.


Kartais nesuprantu, kai informaciniame bloke pasaulio naujienoms skiriama dvi akimirkos, o apie kokį nors, nežinia kur atsivestą arkliuką, esi priverstas ir dešimties minučių siužetą žiūrėti su žurnalistės apibendrinimais ir „gražiu“ vaizdu.

O politikai žino elementarią taisyklę: miniai reikia duonos ir žaidimų. Jei duonos pritrūktų, dera dėmesį kreipti į spektaklius, tik ne visiems įtiksi, bambeklių visada bus.

Pabambėti mėgstu, ypač, kai jaučiuosi kvailinamas. „Pykstuosiu su televizoriumi“, kai vis dažniau matau vaizdus, kaip Lietuvos kariai tiesia spygliuotą tvorą, kovodami su neteisėtais migrantais iš Baltarusijos.

Galima ginčytis, ar jos apskritai reikia, bet susikvietus visų žiniasklaidos priemonių atstovus fotografuotis prie 500 metrų nutiestos aštrios vielos yra veiklos imitacija, o ne realūs darbai.

Jei prisiminsime, kad su šia kaimyne siena yra ilgesnė nei 600 kilometrų, nuotraukos ir siužetai netenka prasmės. Bet daugeliui patinka, nes vidaus reikalų ministrė neva ėmėsi veiklos, o gal iš tikrųjų tik viešųjų ryšių pagalba gražina savo kompetenciją.

Pabambėjau ir išgirdęs mažesnės svarbos naujieną. Viena bendrovių iš sostinės savivaldybės įmonės „Vilniaus vandenys“ įsigijo objektus šalia Šv. Onos bažnyčios už 3,55 mln. eurų, tik teigia nežinanti, ką su jais veiks. Jei kišenėje turi milijonus ir gali „šiaip“ juos išleisti, direktoriaus galva turėtų ristis.

Jei juos pasiskolinai, bankas tikrai pasvėrė, kas yra suplanuota, todėl nereikia visuomenės mulkinti. Rankos nukirsti neduosiu, nes skaudėtų, bet iš ne Taro kortų dėliojasi, kad netrukus Vilniuje užvirs aistros dėl panašių „šiltnamių“ statybos, kurie iškilo prie Misionierių bažnyčios. Žinoma, galiu klysti, nes žurnalistika išmokė, kad faktus reikia tikrinti ir neleisti tuščiai retorikai užliūliuoti. Palauksime žinių, kas iš tikrųjų iškils šalia Šv. Onos bažnyčios.

Faktus patikrinti nusprendžiau ir išgirdęs Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos priekaištus sveikatos apsaugos ministrui dėl per lėtai vykstančios vakcinacijos nuo COVID-19 viruso.

Peržiūrėjau oficialią statistiką. Lietuva nėra tarp lyderių, bet lenkia kaimynus ir nesivelka autsaiderių sąraše. Jei prezidentui ministras nepatinka, derėtų taip ir sakyti, o jei yra objektyvių priežasčių: dėti skaičius ant stalo ir jais remtis.

Politikams reikėtų suvokti savo atsakomybės lauką: piliečių kvailinti dėl trumpalaikių tikslų nedera, nes „pyktis su televizoriumi“ yra viena. Visai kas kita, kai nebesuprantama, kur yra tiesa, o kur tik žaidimas ir kvailinimas.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.