Nuomonės

2021.07.08 14:48

Ramūnas Terleckas. Priešas prie vartų, o galvojame apie žaidimus

Ramūnas Terleckas, „Verslo žinių“ apžvalgininkas2021.07.08 14:48

Daugiau matome ir diskutuojame apie tai, kas yra už lango, nei apie tai, kas iš tikrųjų yra svarbu. Be gilios analizės spėju, kad dauguma iš mūsų džiaugiasi karštais orais, o kita dalis juos keikia. Čia lyg nepaneigiama tiesa, kad žemdirbiams gerų metų nebūna.


Sekam Europos futbolo čempionatą ir liūdim dėl krepšininkų pralaimėjimo slovėnams.

Tuo tarpu per Lietuvos-Baltarusijos pasienį plūstantys nelegalūs migrantai vis sušmėžuoja televizijų ekranuose, bet kol jie nepasiekė kiekvieno mūsų kiemo, atrodo, kad visa tai yra kažkur toli. Deja, ne. Migrantų problema kasdien darosi sudėtingesnė ir ji vis daugiau atneš sumaišties. Norėtųsi tikėti, kad „valdžia“ viską sutvarkys, bet kažin, ar taip bus.

Palapinių „miestelis“ Pabradėje ir kelių mokyklų virsmas laikinais viešbučiais bėdų nesprendžia. Jau nepamenu, kada ir kiek buvome įsipareigoję jų priimti, bet vis vylėmės, kad nereikės, todėl nelabai apie tai galvojome.

Rusų patarlė sako, kad kol žaibas netrenks, valstietis nepersižegnos. Žaibas trenkė iš Baltarusijos diktatoriaus pusės ir dabar vėlu pelenais galvas barstytis: jeigu planas, kaip krikščioniškai ar nekrikščioniškai elgtis su imigrantais buvo, jis nežinia kur nugulė.

Lengva būtų patarti iš šalies, tik nelabai yra ką. Belieka viltis, kad išrinkome pačius geriausius valstybės vadovus, kurie sugebės rasti išmintingiausią išeitį bei liausis žaidę smėlio dėžėje: kuriam dera, o kuriam – ne Briuselyje vakarieniauti. Norėčiau, kad taip būtų, bet nesu naivus: asmeninės ambicijos tebekaraliauja.

O dabartinei valdžiai (nesvarbu, kokiuose rūmuose sėdi) greitai sprendžiamų rebusų netrūksta.

Pandemija lyg ir atslūgo, bet virusas niekur nedingo ir piliečių vakcinavimo greitis tebelieka iššūkiu su kuriuo reikia dorotis, nes dar vienas karantinas smogtų skaudžiai ne tik per visuomenės smegenis, bet ir per ekonomiką.

Nors verslas laikosi ir įmonių rezultatai nėra blogi, ore tvyro įtampa lyg laukiant audros, nes niekas neanalizuoja, kaip bus, kai baigsis valstybės subsidijos. Nekilnojamo turto kainos šoko į neregėtas aukštumas, tačiau, pakalbėjus su pardavėjais, aiškėja, kad paklausa slūgsta. Vadinasi, vienas iš vidaus vartojimo variklių ima buksuoti. Kuris sektorius stabtelės po metų, galim tik spėlioti, nes trūksta platesnio žvilgsnio.

O ką veikiam šiandien? Antai kolegė Eglė Markevičienė „Verslo žiniose“ rašo, kad Valstybinė mokesčių inspekcija užsimojo prigriebti įmones, kurios savo turtą naudoja privatiems poreikiams tenkinti ir nemoka prideramų mokesčių.

Kad išsiaiškintų, ar įmonių automobiliais darbuotojai važinėja asmeniniais reikalais, mokesčių administratorius žada pasinaudoti daugiafunkce pažeidimų kontrolės sistema, kuri fiksuoja transporto priemonių judėjimą keliuose. Taip pat bus pajungta ir numerių atpažinimo sistema, kuri seka automobilius, kertančius valstybės sieną.

Sukčius reikia gaudyti, tik ar nešvaistome valstybės resursų tuščiai, kai prie Vilniaus vartų stovi Hanibalas?

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.