Nuomonės

2021.01.14 10:57

Ramūnas Terleckas. Kas paskiepys nuo baudų?

Ramūnas Terleckas, apžvalgininkas2021.01.14 10:57

Paaiškėjo, kad keli žmonės, pasinaudodami tarnybine padėtimi ir įtaka, skiepus sau bei artimiesiems gavo apeidami nustatytą tvarką. Kilo triukšmas, tiksliau – menama audra politikos smėlio dėžėje.


Dumblo ir rūko yra, nes iki šiol neaiški tvarka, nežinia, kas ir kaip bus skiepijami, kada vakcinų dozių pakaks visiems?

Tik stebuklai retai vyksta, negalime norėti, kad pasaulis teisingesniu taptų per kelias savaites.

Daugiau informacijos gauname apie tai, kad policija rengia akcijas, stabdo ir baudžia už judėjimą tarp savivaldybių. Kad dabar eis tikrinti, ar niekas su rogutėmis nuo kalnelių nesileidžia būdami ne „vieno ūkio“ nariai.

Viena vertus, galima sutikti, kad pandemijos metu žmones bauginti reikia, iš kitos pusės – kažin, ar vaikų vaikymas nuo kalnelių duos naudos, juolab, kalnelių Lietuvoje yra daug. Galbūt policijos pajėgas galima panaudoti prasmingiau, tačiau apie tai nelabai mąstoma.

Pakako ketverių metų, kad visuomenė susitaikytų su draudimų politika, regis, kad ji ir naujajai valdžiai visai tinka ir patinka. Kam sukti galvą, kai lengviau galvas kapoti? Gal tai inercija, bet jau būtų laikas pradėt mąstyt kitu smegenų pusrutuliu.

Prieš šv. Kalėdas Vilniaus miesto savivaldybė, nežinia kokios dvasios įkvėpta, pristatė draudžiamųjų kelio ženklų, esą taip norėjo riboti eismą mieste. Kad jie buvo pastatyti nesilaikant jokių taisyklių – viena istorija, kad buvo nuimti vos po kelių dienų – kita. Kam reikėjo tokio suvaržymo, niekas šiandien neatsako, juolab jis neveikė. Įdomu bus pamatyti, ar visi ženklus ignoravę vairuotojai bus baudžiami?

Kvailystės gimsta galvose, antai Sauliaus Skvernelio ministrų kabinetas eidamas politinių atostogų sumąstė, kad prie prekybos centrų automobilių stovėjimo aikštelės turi būti užimtos ne daugiau nei per pusę. Po trijų dienų tokio reikalavimo neliko, nors negirdėjau, kad būtų pasirašytas koks nors naujas teisinis aktas, keičiantis taisykles.

Tai tik smulkmenos, bet daliai visuomenės jos atrodo svarbios, o mėnesį sėdint namuose, tylus pabambėjimas kartais gali virsti isterišku klyksmu.

Grįžkime prie ne pagal taisykles gautų skiepų. „Gudruolius“ ir vagis reikia įvardinti, kad niekada tokie žmonės nepriartėtų prie valdžios. Dar būtų gerai, išsiaiškinti, kaip tuos skiepus jie gavo ir kas už tai yra atsakingas. Bet nemanau, kad vertėtų akmenimis užmėtyti – minios teismas būna saldus, o paskui visiems tuos akmenis reikia su savimi tampyti.

Kai prezidento patarėjas siūlo „gudruoliams“ nesuteikti galimybės gauti antrojo skiepo, kyla noras ginčytis, nes nei racionalu, nei krikščioniška. Tegu sumoka visą kainą ir nesuserga. Pandemija neturėtų tapti politinio lauko žaislu, nesvarbu – patinka ar nepatinka dabartinis Sveikatos apsaugos ministras.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ

Populiariausi