Muzika

2022.01.04 20:22

Nufilmuota pirma eurovizinės atrankos laida: ant scenos – Jennings sugrįžimas, ateivių kalba ir gėlių pievos

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2022.01.04 20:22

Nufilmuota pirma nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida „Pabandom iš naujo“, kurioje pasirodė pirmasis dalyvių vienuoliktukas. Ką jie pademonstravo ant scenos ir kokiais ginklais stengiasi laimėti pirmąją kovą, televizijos žiūrovai pamatys jau šeštadienį, sausio 8-ąją, o portalas LRT.lt dalijasi filmavimo akimirkomis.

Dėl galimybės atstovauti Lietuvai 2022 m. tarptautiniame dainų konkurse „Eurovizija“ Italijoje nacionalinėje atrankoje „Pabandom iš naujo“ varžosi 36 grupės ir atlikėjai (visą sąrašą galite pamatyti čia). Laimėtoją bendrai išrinks televizijos žiūrovai ir komisija, kurios sudėtis keičiasi kiekvienoje laidoje.

Pirmojoje nacionalinės atrankos laidoje savo kūrinius pristato:

Elonas Pokanevič – „Someday“

Atlikėjas portalui LRT.lt prisipažino, kad per repeticijas jautėsi ganėtinai užtikrintas savo pasirodymu, tačiau prasidėjus filmavimui apėmė keistas jaudulys, tad jis svarsto, kad galbūt techninius niuansus galėjo išpildyti geriau. „Vis tik tokias smulkmenas galima pataisyti, svarbiausia yra daina ir jos žinutė“, – kalbėjo E. Pokanevič, atlikęs savo ir Edvardo Roko kūrybos dainą.

Joseph June – „Deadly“

Neosoulo atlikėjas ant scenos žengė užsidėjęs rožinius akinius. „Daina yra apie toksiškus santykius, taigi ši mano stiliaus detalė – simbolis vaikino, pro rožinius akinius žvelgiančio į santykiuose juo manipuliuojančią merginą, simbolis vaikino, visiškai praradusio nuovoką ir protą“, – atskleidė Joseph June, pasidžiaugęs, kad filmavime pavyko išpildyti viską taip, kaip ir norėjosi.

Anot nacionalinės atrankos debiutanto, didžiulis malonumas būti ant tokios scenos, o šeštadienį bus labai įdomu savo pirmąjį pasirodymą išvysti ir per televizoriaus ekraną. Beje, kai kurie atlikėjai jau pristatė klausytojams savo dainas, vienas jų – Joseph June.

Urtė Šilagalytė – „Running Chords“

Sceną nuklojo gėlių žiedai, kai ant jos žengė Urtė. Tarsi, rūke paskendusioje pievoje pasirodžiusi dainininkė atliko savo kūrybos dainą. „Jaučiuosi puikiai, nes vėl esu čia ir darau tai, kas patinka. Manau, kad „Eurovizija“ mus visus Lietuvoje labai suvienija, taigi ir nacionalinės atrankos labai laukiau“, – pasakojo Urtė, jėgas atrankoje išbandanti jau ne pirmą kartą.

Gabrielė Goštautaitė – „Over“

Nacionalinėje atrankoje „Pabandom iš naujo“ praėjusiais metais debiutavusi atlikėja šiemet vėl sugrįžo. Nuo mokyklos laikų muzikos lydima mergina džiaugiasi, kad ir vėl gali pasirodyti žiūrovams bei pristatyti savo kūrybos dainą.

„Šių metų daina yra apie pasikartojančius dalykus, su kuriais susiduriame kiekvienas. Kartais žinome, kad elgiamės blogai, bet vis tiek taip elgiamės. Taigi kūrinys apie bandymą ištrūkti iš to rato, priimant viską kaip ir yra bei būnant savimi“, – atskleidė Gabrielė. Beje, ji pasakoja, kad šeštadienį nacionalinės atrankos laidą stebės ir žiūrovų vertinimų lauks su artimais bičiuliais ir visais, kurie ją palaiko. „Tikiu, kad bus labai smagus vakaras“, – šyptelėjo ji.

Mary Mo – „Get up“

Pirmąjį debiutinį kūrinį 2020-aisiais pristačiusi atlikėja tikisi užkariauti ir „Eurovizijos“ sceną, tad vos tik nulipusi nuo scenos, džiaugėsi atidavusi visas jėgas: „Jaučiuosi labai gerai – atidaviau viską, ką galėjau, daina mane užkūrė ir buvau labai tikra.“

Augustė Vedrickaitė – „Before You`re 6 ft Under“

Pirmą kartą nacionalinėje atrankoje Augustė debiutavo dar 2006 m. ir šiemet sugrįžta jau šeštą kartą. „Labai tikiu savo daina, jos žinute ir energetika. Dar niekada nesijaučiau taip savo rogėse, kaip šįkart. O kai taip jautiesi, yra drąsiau ir nereikia nieko vaidinti nei prieš save, nei prieš žiūrovą“, – kalbėjo Augustė, patikinusi, jog filmavimo dieną ją lydi gera nuotaika, nors sausis jai intensyvus metas, o žiemą kartais nepavyksta išsaugoti balso, kad šis neprikimtų. Vis tik ji patikino, kad pasirodymui skirs visas jėgas.

„Sun Francisco“ – „Dream Again“

Už pavadinimo slepiasi šeiminis Giedrės ir Makso duetas, debiutavęs lygiai prieš metus. Taigi vargu, ar yra geresnis būdas paminėti pirmąjį muzikinės karjeros gimtadienį, nei dalyvavimas nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje.

Tiesa, šįkart Giedrė ant scenos pasirodė viena. „Tikiu, kad galėčiau taip pat gerai atlikti mūsų kūrinį, bet metėm burtus, kuris iš mūsų pasirodys“, – šmaikštavo geros nuotaikos filmavimo dieną nestokojęs Maksas. Tačiau nėščiosios pilvuką glostydama Giedrė patikino, kad vis dėlto maža vyro dalelę ant scenos žiūrovai išvys.

Voldemars Petersons ir „the Break Hearters“ – „Up“

Praėjusiais metais trečią vietą atrankoje užėmęs atlikėjas ir vėl sugrįžo. „Labai gerai jaučiuosi, net geriau nei praėjusiais metais! Šia daina ir tikiu labiau nei pernykšte“, – po pasirodymo sakė Volemars.

Jo dainos pavadinimas „Up“ (liet. „aukštyn“) simbolizuoja išsilaisvinimą iš sistemos gniaužtų ir pakilimą virš visų neigiamų dalykų, skatinančių globalinį atšilimą.

Beje, pristatydamas kūrinį atlikėjas tikino, kad kūrinyje skamba ir kadaise jo susapnuotų ateivių kalba, kurią papildė paties sugalvoti skiemenys, tinkami rimui sukurti: „Laimei, ateiviai nusileido mano sapne, o ne mano kieme. Taigi susapnavęs ateivius, dar spėjau užsirašyti kai kuriuos skiemenis. Pamaniau, kad pravers. Ir štai, pravertė“.

Ką šie nesuprantami žodžiai galėtų reikšti, kūrėjas palieka laisvę kiekvienam klausytojui susigalvoti pačiam – tereikia įsivaizduoti, ką atvykę gyventojai iš kitų planetų galėtų mums pasakyti.

Aldegunda – „Holiday“

Ne pirmą kartą atrankoje pasirodanti atlikėja jau ne kartą pasakojo ir savo istoriją – nuo vaikystės apie muziką svajojusi Aldegunda į muzikos mokyklą pateko ne iš karto, nes girdi tik viena ausimi. Tačiau jos močiutei pavyko įkalbėti mokytojus, kad leistų anūkei bent pabandyti.

Taigi šiandien Aldegunda bando savo jėgas ir vėl bando nacionalinėje atrankoje. „Esu puikios nuotaikos, rami kaip niekada, gerai pasiruošusi, jaučiuosi nuostabiai, mano merginos gražios...“ – prieš pasirodymą su šypsena bėrė Aldegunda.

Jos dainos pavadinimas lietuviškai reiškia „atostogos“. „Nepamenu, kada buvau išvažiavusi atostogauti, tad labai norėjau nustoti gvildenti pasaulio problemas ir visiems atnešti atostogų nuotaikas – pasilinksminkime, pasidžiaukime! Juk gyvenimas trumpas“, – kalbėjo atlikėja. Aldegundos dainą taip pat jau galima išgirsti interneto platybėse:

Viktorija Faith – „Walk Through the Water“

Muzikos mokyklą baigusi Lietuvoje, studijas Viktorija krimto Londone. Ji neslėpė, kad prieš pasirodymą jaudinosi, bet labai džiaugėsi galimybe pasirodyti. „Žodžius parašiau pati, o muziką kartu su geru pažįstamu kompozitoriumi. Norėjau, kad mano pasirodyme skambėtų gyvi instrumentai“, – pasakojo Viktorija. Ji atskleidė, kad ši dainos pavadinime minimas vanduo simbolizuoja kažką neįmanomo: „Dainuoju apie tikėjimą neįmanomu ir tuo, kad viskas pavyks, tik svarbu kiekvieną žingsnį žengti be baimės.“

Erica Jennings – „Back To Myself“

Erica jau buvo išvykusi į didžiąją „Euroviziją“, tiesa, seniai – 2001 m. su grupe „Skamp“ Danijoje ji užėmė 13 vietą. Po to atrankose laimę bandė su vyru Jurgiu Didžiuliu, su kuriuo praėjusiais metais pranešė apie savo skyrybas.

Taigi šiemet atlikėja į atranką sugrįžta viena. Anot jos, nacionalinėje atrankoje besivaržantis jos kūrinys yra apie saviraišką, meilę gyvenimui ir gebėjimą patirtas gyvenimo nuoskaudas dėvėti su pasididžiavimu tarsi karūną.

Prie eurovizinio Ericos Jennings pasirodymo, kurį žiūrovai galės išvysti jau šį šeštadienį, taip pat prisideda eilė kūrėjų: choreografas, TV projektų režisierius, gerai pažįstantis „Eurovizijos“ užkulisius, Šarūnas Kirdeikis, šokį kuria Marijos Simonos Šimulainytės vadovaujamas „Baltic Ballet Theatre“, o savais balsais prisideda dar trys pritariančios vokalistės – Kristina Žaldokaitė, Elzė Zaveckienė ir Akmėja Brūzgė.

Pirmoji nacionalinės atrankos „Pabandom iš naujo“ laida – šeštadienį, sausio 8 d., nuo 21 val. LRT TELEVIZIJOS eteryje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt