Muzika

2021.10.28 14:53

Helovino savaitgalį Vilniuje – trankus „Akli“, „Timid Kooky“ ir „dadcap“ koncertas

LRT.lt2021.10.28 14:53

Šį šeštadienį Vilniaus stoties rajone, festivalių namuose „Line Up“ įvyks sunkesnei muzikai skirtas renginys „Black Line“, kuriame į sceną lips net trys alternatyviosios scenos grupės – „Akli“, „Timid Kooky“ bei „dadcap“.

„Praėjusią savaitę mūsų festivalių namų sceną išbandė ir žinomiausi Lietuvos muzikos vadybininkai bei prodiuseriai Lauras Lučiūnas, Martynas Tyla bei Justas Čekuolis. Jie vienam vakarui tapo didžėjais ir lankytojus stebino savo muzikinėmis selekcijomis, o šį šeštadienį „Line Up“, kaip ir tikrame festivalyje, vėl skambės kitokios nuotaikos. Šįkart jame net trys alternatyviosios scenos grupės, labai laukiam čia ir dar daugiau gitarų“, - pasakoja festivalių prodiuseris, „Line Up“ įkūrėjas Algirdas Barniškis – Blėka.

Artėjantį savaitgalį pasitikti kviečia kasdienybės absurdą švenčianti trijulė – „Timid Kooky“, kurių muzikoje galima išgirsti keistą ir kabinantį alternatyvaus ir progresyvaus roko, noise ir fanko stilių mišinį. Grupės dainos yra lyg skanduotės, parašytos grėsmingomis ir hipnotizuojančiomis gitarų ir būgnų kompozicijoms.

„Timid Kooky“ kūrybinė drąsa ir nepriklausomybė dar 2017 metais buvo įvertinta geriausio jauno atlikėjo Lietuvoje apdovanojimu konkurse „Garažas” ir geriausios jaunos grupės Baltijos šalyse titulu konkurse „Novus”. Vos tik išleidusi debiutinį albumą „Tanzen” (2018 m.), grupė pristatė jį beveik visoje Europoje, gavo galimybę pasirodyti ir pristatyti savo muziką prestižiniuose festivaliuose, tokiuose kaip „Liverpool Sound City” (Didžioji Britanija), „Monkey Week” (Ispanija), „SKIFF” (Rusija), „MENT” (Slovėnija), Spring Break” (Lenkija) ir kituose, o šį šeštadienį jie pasirodys Vilniuje, „Line Up“ muzikos klube.

Vilniaus stoties rajone įsikūrusiame klube pasirodymą surengs ir grupė iš Kauno „Akli“. Tai postpanko, industrinės muzikos projektas, kuris susikūrė pandemijos laikotarpiu. Būtent karantino laikotarpis šiai grupei atnešė įkvėpimo, o vienatvė davė užuomazgą dainose vyraujančiai tematikai ir muzikinėms idėjoms, kurias dainomis pavertė ir įrašė atlikėjas Kristijonas Valančius.

Šios grupės muzika agresyvi, pripildyta filosofinių apmąstymų bei chaotiškų minčių. Joje jungiasi išraiškingos gitaros partijos, tamsūs sintezatoriaus garsai bei vidinio skausmo kupinas vokalas. Nuo akiplėšiško cinizmo ir pykčio iki nušvitimo bei apsivalymo akimirkų – grupės kuriamos dainos išsiskiria unikaliu skambesiu. Debiutinis albumas „Taika“ pasirodė 2020 metų vasarą ir iškart susilaukė muzikos žinovų dėmesio. Lygiai po metų grupė išleido savo antrąjį albumą „Refleksija“, kuriuo kviečia pažvelgti į save.

Dar viena grupė šeštadienio vakarą lipsianti į sceną – „dadcap“, kurie jau spėjo išleisti kelis singlus, apšildyti tokias grupes kaip „jauti“ jų koncertiniuose turuose įvairiuose Lietuvos miestuose. Šeštadienį, kaip grupė „dadcap“ pati sako, jos koncerte laukia „nemokama terapija jos nelankantiems“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt