Muzika

2021.08.11 14:46

Gabrielle Marr pristato dainą apie liūdniausią metų dieną: vaizdo klipas gimė Italijos kalnuose

LRT.lt2021.08.11 14:46

Dainininkė Gabrielle Marr (Gabrielė Marija Vasiliauskaitė) pristato naują dainą ir muzikinį klipą – „Liūdniausia metų diena“.

Gabrielės Marijos dainos epicentre atsidūrė namuose apsigyvenusi nekviesta viešnia – liūdniausia metų diena, dėvinti tau priklausančius drabužius, šokanti tavo kambaryje, jaukianti tavo mintis ir planus.

„Muziką šiai dainai sukūriau vienu prisėdimu, vasarį. Telefonu kalbėjome su prodiuseriu Snorre Bergerudu, jis paskambino pasiteirauti kaip jaučiuosi, juk sausis ir vasaris daugumai žmonių yra sunkūs mėnesiai, šiais metais dar prisidėjo ir karantinas.

Pakalbėjome, prisėdau prie pianino ir labai natūraliai gimė „Liūdniausia metų diena”. Vėliau su muzikantu Bjornu Holmeslandu eksperimentavome su dainos tempu ir aranžuote. Gera, jog pavyko išvystyti kilpinį muzikos judėjimą, melodija juda, tačiau dainos pagrindas yra tarsi „švilpiko diena“ iš kurios negali ištrūkti. Kas galėtų pagalvoti, kad tiek sluoksnių slepiasi po viena daina?“– juokiasi atlikėja.

Anot Gabrielės, jos kūryboje svarbu ne tik muzika, reikšmingą vaidmenį čia atlieka ir tekstas.

„Labai norėjau muzikai sukurti istoriją. Muzikoje tekstas neturi trukdyti, jis turi turėti trajektoriją, sprendimą, kaip matematinis uždavinys.

Pirminiu tekstu ir muzika pasidalinau su bičiule tekstų autore Beatriče Juškaite ir ji pasiūlė personifikacijos idėją, nuo kurios atsispyrusios kartu sudėliojome galutinį teksto variantą, kuriuo labai džiaugiuosi“, – pasakoja Gabrielė.

Naujausias atlikėjos kūrinys nufilmuotas Italijos kalnuose, ypatingoje vietoje – Lago di Braies.

„Šiemet kartu su videografu Linu Mažonu lankėmės Italijoje. Linas pasiūlė sugrįžti į prieš ketverius metus aplankytą vietą, sėsti į valtelę ir ten nufilmuoti klipą. Norėjosi muzikinio klipo be išorinio triukšmo, kad vaizdai neužgožtų muzikos ir jos teksto. Manau, puikiai pavyko“, – sako Gabrielė.

Prie dainos žymiai prisidėjo ir tarptautinė komanda – aranžuotę sukūrė norvegas Bjornas Holmeslandas, o galutinį suvedimą atliko kitas norvegas Snorre Bergerudas.

Šiandien pasirodžiusi daina – antrasis singlas iš būsimo Gabrielle Marr minialbumo, kuris bus pristatytas jau šių metų rudenį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt