Muzika

2020.11.19 13:58

Dainininkė Ingaja pristato pajūryje nufilmuotą klipą „Full Moon”: tai kova su vidiniu kritiku

LRT.lt2020.11.19 13:58

Atlikėja iš Klaipėdos Ingaja pristato vaizdo klipą „Full Moon” iš neseniai pasirodžiusio savo debiutinio albumo „Reverie”.

Dainoje ir klipe vyrauja psichodelinė atmosfera, tamsesni tonai ir švelni melancholija, būdinga Ingajos muzikos stiliui, giliam ir sodriam indie žanrui.

„Full Moon” kūrinys yra asmeninės patirties išraiška, istorija apie žmogaus išgyvenimus, kovą su vidiniu kritiku ir sunkius, toksiškus santykius.

„Tai mano kova su vidiniu kritiku ir perfekcionizmu, kuri yra artima daugeliui žmonių. Aš išdrįsau sau atvirai pripažinti, kad manyje gyvenančioms blogosioms pusėms, kaip ir gerosioms, reikia dėmesio. Argi ne didžiausia baimė ir drąsa yra dirbti su savimi? Svarbu neleisti vidiniam kritikui laimėti, o mokytis pasitikėti savimi ir savo energija”, – sako Ingaja, pati prodiusavusi savo muzikos klipą.

„Full Moon” vaizdo klipas filmuotas Nemirsetoje, Lietuvos pajūryje. Pasak atlikėjos, tuščias laukas atskleidžia žmogaus būtį savo minčių vienatvėje, kur jis kartais gali jaustis bejėgiškas, bet ir labai laisvas, įkvėptas erdvės platumų:

Kūrinyje tekstas skamba poezijos eilėmis, tarsi dialogu su galvoje girdimais balsais. „Vykstanti nuolatinė kova tarp žmogaus ir jo balsų galvoje galiausiai transformuojasi ir žmogus nusprendžia priimti juos kaip savo prigimties dalį”, – savo idėją paaiškina Ingaja.

Choreografiją klipui sukūrė ir vidinio kritiko vaidmenį per šokį atliko Nielsas Claesas – profesionalus choreografas ir šokėjas iš Belgijos, gyvenantis Klaipėdoje bei dirbantis su Šeiko šokio teatru: „Ši tema man artima, nes vidinis kritikas bando mane sustabdyti ir kiekviename žingsnyje kelia abejonių, tačiau aš kovoju ir neleidžiu sau pasiduoti – taigi iškart supratau, kaip šokio judesiais perteiksiu Ingajos mintį. Daina niūri ir pažadinanti baimės jausmą, bet kartu motyvuojanti rizikuoti bei išnaudoti suteiktas galimybes.”

Dėmesys sutelkiamas į judesių ekspresiją ir vaizdinių detales – personažų kostiumai sujungti ilgu šleifu, kuris simbolizuoja ryšį tarp dualistinės žmogaus bei vidinio kritiko iliuzijos.

Dizainą kūrė ir klipe nusifilmavo Polina Nimrea – kostiumo dizainerė ir prekės ženklo „Ilooči” įkūrėja. „Kiekvienoje detalėje matau idėjos pagrįstumą ir tęstinumą: „Fivehorizons” juvelyrika puikiai derėjo su kostiumais bei Rimos Balsienės sukurtu grimu. Jaučiuosi labai laiminga turėdama galimybę kurti su Ingaja, Nielsu bei visa komanda”, - sako ji.

Klipą įgyvendinti padėjo Lietuvos kultūros taryba.

Taip pat skaitykite

Populiariausi