Muzika

2020.05.12 10:37

Naują dainą „Anna“ pristatantis Justinas Lapatinskas: kurti tokiu metu yra iššūkis

LRT.lt 2020.05.12 10:37

Koronavirusas ne juokais pakoregavo ne tik lietuvių, bet ir viso pasaulio gyventojų įpročius. Namuose uždaryti ir eilines darbo dienas bei biuro drabužius iškeitę į chalatą ar sofą, žmonės po truputį išmoko gyventi kitaip.

Vieniems tai atnešė rūpesčius, tačiau kitiems tai davė laiko atsisukti į save, pamatyti ir pajusti tai, ko rutina tiesiog neleisdavo.

„Karantinas pažadino daugybę jausmų. Negaliu sakyti, kad visi jie tik malonūs, bet, kaip ir daugelis lietuvių, esu išmokytas matyti šviesiąją pusę. Iš tos šviesos ir gimė šis kūrinys“, - šypsosi dainą pristatantis Justinas Lapatinskas.

Uždaryti, tačiau nenugalėti. Taip būtų galima pavadinti romantiškąjį atlikėją bei visą jo grupę. Pasak J. Lapatinsko, net ir tokiomis aplinkybėmis komanda rado būdų kūrybiškai išspręsti naujosios dainos muzikinės dalies įrašymą.

„Įrašyti kūrinius, pasirodo, buvo kur kas sunkiau, nei aš galvojau, - juokiasi dainininkas. – Teko daug padirbėti namuose, tačiau ne tik man, bet ir visai kolegų komandai. Gitaros, boso ir daugelį kitų garso takelių įrašė profesionalūs muzikantai iš savo namų.“

Kaip teigia Justinas, vis dėlto prieš pradedant visus darbus iškilo esminis klausimas: ar tikrai to reikia?

„Karantinas tikrai įdomi gyvenimo patirtis. Nė vienas iš mūsų negali kažkaip plačiau papasakoti kas laukia, nes tiesiog niekas to dar neišgyveno, - samprotauja atlikėjas. – Daugelis tautiečių tam buvo nepasiruošę ir vis dar tvyro nežinomybė, kada tai pasibaigs. Taip kad kurti toliau yra ne ką mažesnis iššūkis.

Pirmiausia susidūriau su egzistenciniais klausimais: kam man to reikia, kam leisti dainas, jei nebus koncertų, kam ruoštis albumo ar kitų dainų leidimui ar planuoti ateitį, kuri velniai žino kokia bus. Tačiau praėjus pirmai karantino savaitei, kai vidinė panika kiek aprimo, atsakiau sau į visus klausimus. Aš noriu pasidalinti kūriniu su žmonėmis. Aš noriu nepaleisti muzikos, kuri buvo visą laiką šalia. Jei teks daryti kažką kito – mielai tai darysiu, jei tik darbo metu mano ausis pasieks muzika.“

Tačiau reikia nepamiršti ir naujojo kūrinio pavadinimo – „Anna“. Paklaustas, kas ta paslaptingoji moteris, dainininkas nusišypsojo: „Šį kūrinį išgirdau dar ruošdamasis praėjusiam „Eurovizijos“ atrankos etapui, bet vis rasdavau priežasčių jo neįrašyti ar nepabaigti. Kūrinį sukūrė Donatas Kelmelis. Su juo teko ne kartą stovėti scenoje ir patirti smagių koncertinių akimirkų. Jo kūrinys įstrigo atmintyje tarsi gerai išmoktas eilėraštis vaikystėje.

O kas gi toji „Anna“? Ją turbūt kiekvienas atrastume savo gyvenime. Manoji Anna padeda man, kai jau neįmanoma eiti toliau ir veda kai kelias atrodo jau pasibaigęs. Anna neleidžia pasiduoti ir visada parveda namo. Ji visada apkabina ir supranta.“

Lyg vienišas vilkas ar į jūrą išplaukęs jūreivis, vaizdo klipe su motociklu važinėjantis atlikėjas pasakojo, kad bandė perteikti savosios „Annos“ beieškančio žmogaus žinutę.

„Vaizdo klipe bandėme pavaizduoti ieškantį žmogų, - pasakojo atlikėjas. – Keliaujantį savo keliu, kiekvieną dieną gal kitu, o gal ir tuo pačiu. Tris dienas su bendražygiu Justinu Stanislovaičiu kėlėmės su aušra ir išriedėdavome keliais. Teko keltis penktą ryto ir gaudyti rytinę saulę, bet tai tikrai nėra iššūkis su kuriuo nesusidorotume. Net nulipti nuo motociklo ledinėmis rankomis man buvo daugiau egzotika nei bausmė.”