Naujienų srautas

Muzika2020.01.09 12:42

Laimę „Eurovizijos“ atrankoje vėl bandantis Justinas Lapatinskas: linkiu didžiuotis visais Lietuvos atstovais

LRT.lt 2020.01.09 12:42

„Eurovizijoje“ esu jau ne naujokas. Paskutinis dalyvavimas, galiu pasakyti, buvo tikrai įdomus. Dainos keitėsi, dainavome lietuviškus hitus, užsienio kūrybos dainas... Rinkome dainą, atlikėją. Na, išvažiavo tą kartą Vaidas ir Monika. Po tos mišrainės buvau tikrai nusprendęs pagailėti savęs, – teigia į „Eurovizijos“ atrankų šurmulį sugrįžęs Justinas Lapatinskas.

Šiemet jis grįžta į atranką su daina „High way story“.

„Kartas nuo karto gaudavau pasiūlymų dalyvauti su užsienio kūrėjų siūlomomis dainomis. Tačiau, kadangi esu įsitikinęs, kad Lietuvą turi atstovauti kūrinys sukurtas Lietuvoje, teko ieškoti kitų variantų nei pasiūlyti kitų šalių atstovų. Na ir radau – „High way story“, – sako J. Lapatinskas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasakodamas apie apsisprendimą dalyvauti tarptautinio muzikinio projekto atrankose, Justinas atvirauja, kad dainos pamatus jau kurį laiką nešiojo savo mintyse: „Svarbiausia – žinoti kokios dainos nori. Ją jau kuris laikas niūniavau mintyse. Pastarieji metai buvo gana nelengvi, tad patirties pasisėmiau su kaupu. Labai daug davė ir dėstytojų suteiktos muzikinės žinios dėl kurių esu jiems be galo dėkingas. Visos patirtys privertė griebtis rašiklio ir dainos pamatus, pastatytus mintyse, perkelti ant popieriaus lapo.“

Tačiau, pasak J. Lapatinsko, tai tik dalis viso darbo. „ Perkelti mintis ant popieriaus lapo, tai tarsi pradėti statyti namą. Tačiau juk jam reikia ir sienų, grindų, stogo ir panašiai, – juokiasi Justinas. – Dainos žodžius ir melodiją kūriau aš, tačiau esu kūrėjas – atviras pasiūlymams, įvairiems sprendimams ar konstruktyviai kritikai, todėl džiaugiuosi komandoje turėdamas Justiną Stanislovaitį, kuris davė daug muzikinių idėjų ir inspiracijų eiti į priekį. Sakyčiau, kad dviguba jėga kurtas bendras muzikinis darbo vaisius jau užkoduotas prasiveržti dvigubai stipriau!“.

Vis dėlto Lietuva istoriškai dar nėra pakilusi aukščiau 6-osios vietos „Eurovizijoje“. Tai ko gi reikia mūsų šaliai, kad patektume tarp 5 geriausių? Į šį klausimą Justinas Lapatinskas atsako paprastai: „Lietuvai nieko netrūksta. Visi atlikėjai, kurie yra buvę išsiųsti į šį konkursą, padarė viską ir dar daugiau. Sudainavo gerai, atrodė pasitempę – tikri lietuviai. „Eurovizija“ yra pilnai politinis žaidimas, kuriame laimi geri kūriniai, gavę gerą pradinį startą prieš „Eurovizijos“ pagrindinę sceną. Tad po tiek metų, deja, tačiau tenka pripažinti, kad kaip ir Lietuvos konkursuose taip ir pasauliniuose – tiesa ir šviesa ne visada nulemia realią vietą turnyrinėje lentelėje. Todėl nuoširdžiai linkiu visiems lietuviams didžiuotis savo Eurovizijos atstovais, nes jie gėdos dar nėra padarę.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi