Naujienų srautas

Muzika2020.03.26 21:10

Martynas Levickis surengė jaukų koncertą namie: pamatykite jo įrašą

LRT.lt 2020.03.26 21:10

Populiarusis akordeonininkas Martynas Levickis ketvirtadienio vakarą savo gerbėjams dovanojo staigmeną – tiesioginę koncerto transliaciją iš savo namų.

Muzikantas, kurio vardas melomanams gerai žinomas ir už Lietuvos ribų, tiesioginę transliaciją surengė kartu su apie klasikinę muziką ir teatrą rašančiu žurnalu „Concerti“.

Į koncerto programą, skirtą tarptautinei auditorijai, jis įtraukė ir savaip aranžuotus lietuvių folkloro, ir Johanno Sebastiano Bacho, Astoro Piazzollos kūrinius, taip pat – kompozitoriaus Yanno Tierseno melodijų popuri iš filmo „Amelija iš Monmartro“.

Koncerto įrašą galite pamatyti čia:

Lietuva M. Levickį pamilo dar 2010-aisiais, kai šis laimėjo televizijos konkursą „Lietuvos talentai“. Pergalė ir laimėtas piniginis prizas padėjo siekti svajonės – studijuoti Londono Karališkojoje muzikos akademijoje.

Be artimųjų ir atliekamų svarų atsidūręs Jungtinėje Karalystėje, jis greitai suaugo, subrendo, daug dirbo ir pasiekė tarptautinio pripažinimo. 2013-aisiais akordeonu įgrotas jo albumas „Martynas“, kuriame sudėtos ne tik klasikinės melodijos, bet ir populiariųjų Lady Gagos, Katy Perry dainų interpretacijos, tapo perkamiausiu klasikinės muzikos kompaktiniu disku Didžiojoje Britanijoje.

Martynui teko susitikti ir su karališkąja šeima – atlikti lietuvių liaudies dainą jo paprašė pats princas Charlesas su žmona Kornvalio hercogiene Camilla.

Pastaraisiais metais M. Levickis turi begalę darbų – rengia akordeono muzikos festivalį, žiemą koncertavo didžiausiose Lietuvos salėse, o šįmet buvo pakviestas stoti prie Vokietijos muzikos festivalio programos vairo.

Be to, jis jau dabar yra paskelbęs, kad 2021 metų kovą Vilniaus salėje „Compensa“ surengs specialų koncertą, skirtą kompozitoriaus A. Piazzollos 100-osioms gimimo metinėms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi