Muzika

2020.01.05 19:44

Martyno Levickio „Cinema“ žavėjo sostinės publiką: akordeono virtuozas uždainavo

LRT.lt2020.01.05 19:44

Sostinės „Siemens“ areną sekmadienio vakarą užbūrė akordeono virtuozas Martynas Levickis su paties įkurtu styginių ansambliu „Mikroorkéstra“ ir ypatinga kviestine viešnia iš Didžiosios Britanijos – Lizzie Ball publikai atlikęs naujausią savo programą „Cinema“.

Koncertas klausytojus dar kartą nukėlė į niekada nemiegantį Holivudą, kur romantiką lydi drama, o tragediją – veiksmas. Kaip jau anksčiau rašyta, šis turas M. Levickiui ir jo klausytojams ypatingas dėl keleto priežasčių: atlikėją grojant kino muziką iki šiol girdėjome retai, tad tai buvo proga pasiklausyti ne tik jau anksčiau girdėtų „Amelija iš Monmartro“ ar „Taip gimė žvaigždė“, bet ir kitų filmų garso takelių, atliekamų akordeonu.

Be to, M. Levickis akordeoną trumpam iškeitė į kitą instrumentą bei demonstravo savo vokalinius sugebėjimus. Kartu su gera drauge ir kviestine turo viešnia – tarptautinį pripažinimą pelniusia britų smuikininke ir vokaliste L. Ball jis atliko Lady Gaga ir Bradley Cooperio hitą „Shallow“ (iš kino filmo „Taip gimė žvaigždė“), o koncerto pabaigoje publiką pradžiugino dar ir kultiniu kūriniu „You Raise Me Up“.

Vieną po kito muzikos garsais žiūrovų atmintin prikeldamas tokius filmus kaip „Kalifornijos svajos“, „Šindlerio sąrašas“, „Liūtas Karalius“, „Misija neįmanoma“, „Rožinė pantera“, „Sostų karai“, „Karibų piratai“, „Mulen Ružas“, „Gladiatorius“, „Taip gimė žvaigždė“ ir kitus, M. Levickis koncerto programoje rado vietos ir savo taip mylimai klasikai. Įsibėgėjus koncertui, žiūrovai netruko atpažinti Bethoveno 7-osios simfonijos, kuri skambėjo net keturiais Oskarais apdovanotoje juostoje „Karaliaus kalba“, o vėliau ir A. L. Webberio šedevro „Operos fantomas“ ištraukos.

Vakaro akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.