Naujienų srautas

Muzika2020.02.15 15:35

Kelios valandos iki „Eurovizijos“ atrankos finalo: vieni trykšta pasitikėjimu, kiti ant scenos lips sirgdami

atnaujinta 16.30

Kauno „Žalgirio“ areną užliejo eurovizinis šurmulys. Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo dalyviai repetuoja ir su jauduliu ruošiasi lipti ant scenos, kurioje susikaus dėl kelialapio į Roterdame vyksiančią didžiąją „Euroviziją“. Kuris iš aštuonių dalyvių taps Lietuvos atstovu „Eurovizijoje“, paaiškės vakaro pabaigoje.

Į nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo sceną šįvakar žengia aštuoni dalyviai – Aistė Pilvelytė, „The Roop“, Rūta Loop, KaYra, Monika Marija, Monique, MEANDI ir „The Backs“.

Pirmoji generalinėje nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo repeticijoje pasirodė Aistė Pilvelytė. Po pasirodymo atlikėja šypsojosi ir sakė besijaučianti gerai. „Gerai sudainavau per repeticiją, jaučiuosi labai gerai. Tikiuosi, taip bus ir vakare, per finalą“, – portalui LRT.lt sakė ji.

„Labai džiaugiuosi dainuodama Kaune, esu čia gimusi ir augusi, manau, kauniečiai mane palaikys“, – sakė atlikėja. Tiesa, A. Pilvelytės dukra mamą palaikys iš namų. „Taip man bus ramiau“, – patikino A. Pilvelytė.

Atlikėja kalbėjo mananti, jog dar yra kur „pasitempti“ ir pasirodymą tobulinti, nors sakė tikinti, jog pirmieji kartai yra geriausi ir pasirodymų atrankos eigoje keisti nevertėtų.

Sulaukusi komentarų, kad jos daina kai kuriems skamba šiek tiek senoviškai, atlikėja šypsojosi: „Tai gerai, – „Abba“. O „Abba“ yra klasika“, – sakė ji.

Nors scenoje jaučiasi užtikrintai, prieš pasirodymą šiokį tokį jaudulį A. Pilvelytė sakė jaučianti. Tai, anot jos, natūralus jausmas, aplankantis visus žmones.

Rūta Loop po repeticijos taip pat nestokojo pozityvumo. „Gaunu labai daug pozityvių žinučių, jaučiu, kad mano kūrybą išklausė. Kurdama dainą nežinojau, kaip kiti supras ir pajus mano kūrybą, bet kadangi sulaukiau tiek pozityvių atsiliepimų, man tai yra nerealu“, – kalbėjo Rūta Loop.

Paklausta, ar šįvakar jos pasirodymą išvysime kitokį, atlikėja šypsojosi: „Jei parodyčiau jums savo kelius, pamatytumėte, kad jie nusėti mėlynėmis. Pokyčių bus, bet juos išvysim tik vakare. Bus sprogimas“, – patikino ji.

„Pasiekiau labai daug, tikiu mūsų daina ir negalvoju, kad galime nelaimėti“, – „Eurovizijos“ atrankoje nužingsniuotu keliu džiaugėsi Rūta Loop.

KaYra sakė pirmą kartą per pirmuosius tris atrankos etapus besijaučianti taip gerai. „Pirmą kartą per visus tris etapus jaučiuosi laisva, užtikrinta, per repeticiją tiesiog mėgavausi“, – kalbėjo atlikėja.

Nors naktį miegojo vos 5 valandas, KaYra sako, jog energijos jai šiandien užtenka. „Viskas gerai, išskyrus biologines, moteriškas problemas, bet šiaip jaučiuosi gerai. Išsimiegojau, pavalgiau kiaušinienės su dešrelėmis ir atvažiavau čia“, – juokėsi KaYra.

Atlikėja tikino, jog šįvakar jos pasirodymas bus labai pozityvus ir visiškai kitoks nei praėjusius kartus.

Monika Marija generalinės repeticijos metu tikino besijaučianti užtikrinta. „Praeitais metais per visą konkursą ieškojome, kaip turėtų atrodyti pasirodymas, o šiemet atėjome ganėtinai apsisprendę ir žinojome, kas „limpa“ dainai, kokios spalvos jai tinka ir panašiai“, – kalbėjo Monika Marija.

Atlikėja sakė šiemet atrankoje jaučiasi užtikrintesnė ir saugesnė. „Šiemet į sceną atėjau su ramybe. Žinau, ką šį daina reiškia man, jos autoriui, žinau, kaip ji turi atrodyti, tad tai, ką įsivaizduojame, perkeliame į sceną“, – sakė Monika Marija.

MEANDI, priešingai, prieš pasirodymą sakė besijaučiantis blogai. „Jaučiuosi labai blogai, turiu temperatūros 37,5, bet viskas gerai, bandome kažkaip išsigydyti“, – kalbėjo atlikėjas, prieš porą dienų pajutęs, jog nuovargis pakišo koją sveikatai.

Visgi geros nuotaikos atlikėjas nestokojo ir sakė tikintis, jog šįvakar viskas bus gerai. „Norėčiau paraginti žmones balsuoti už tai, už ką jie nori balsuoti ir už tai, kas jiems patinka. Jeigu jiems patinka pozityvi, energetiška muzika, už tai ir raginčiau balsuoti“, – šypsojosi MEANDI.

Nuo scenos nulipusios „The Backs“ taip pat buvo nusiteikusios linksmai ir draugiškai. „Jaučiamės fantastiškai. Tai yra geriausia, kas galėjo mums nutikti po Naujų metų. Kadangi viską skaičiuojame pagal metus, ką pasiekėmė, metų pradžia mūsų grupei yra daugiau negu gera“, – džaiugėsi merginos, sulaukusios netikėto komisijos ir žiūrovų palaikymo.

„Tai mūsų pirmasis kartas „Eurovizijoje“, ir jis toks sėkmingas. Esame labai dėkingos. Tai tik įrodo, kad mums reikia kurti savo muziką, tobulėti, judėti į priekį ir nebebūti šešėlyje. Vienas didžiausių laimėjimų yra tada, kai tave palaiko žiūrovas. Žinoma, komisija irgi labai svarbu, bet kai pamatai tokius skaičius pirmą kartą dalyvaudamas ir nesitikėdamas tokio palaikymo, yra fantastika“, – džiūgavo „The Backs“ merginos.

Monique sakė, kad ši dienai jai – viena svarbiausių, tačiau kokia bebūtų jos pabaiga, kur kas svarbiau, jog klausytojų širdis pasiektų dainos „Make Me Human“ žinutė.

„Labai noriu laimėti atranką ir vykti į Roterdamą, – Monique nė kiek neslėpė svajojanti apie nugalėtojos statusą. – Didžiausias apdovanojimas yra dėmesys, kurio sulauki dalyvaudamas „Eurovizijos“ atrankoje.“

Monique sakė, jog šiandien po ilgos pertraukos ji pravirko. „Verkiau, nes visą savaitę negalėjau to daryti, mano emocijos buvo užspaustos. Man palengvėjo. Nežinau, kodėl pravirkau, nes vakar surepetavau viską taip, kaip noriu“, – kalbėjo Monique.

Šiemet „Eurovizijos“ dainų konkursas vyks Roterdame, Nyderlanduose gegužės 12–16 dienomis. Lietuvos atstovas pasirodys pirmajame didžiosios „Eurovizijos“ pusfinalyje gegužės 12 dieną. Pirmajame pusfinalyje taip pat pasirodys dar 16 šalių atstovai: Airijos, Australijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Belgijos, Izraelio, Kipro, Kroatijos, Norvegijos, Maltos, Rumunijos, Rusijos, Slovėnijos, Šiaurės Makedonijos, Švedijos, Ukrainos.

Tiesioginė nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo transliacija – 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ, LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi