Naujienų srautas

Muzika2020.01.26 10:56

Kitą savaitę paaiškės, kuriame didžiosios „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodys Lietuva

LRT.lt 2020.01.26 10:56

Likus trims dienoms iki tol, kol bus ištraukti burtai ir paaiškės kuriame pusfinalyje ir kuriuo eilės numeriu gegužės mėnesį pasirodys šalys didžiojoje „Eurovizijoje“ Rotedame, atskleista, kokiuose krepšeliuose atsidūrė šalys, skelbia eurovoxx.net.

Iš viso šių metų „Eurovizijoje“ pasirodys 41 šalis. Šešios šalys (Prancūzija, Jungtinė karalystė, Italija, Ispanija, Vokietija ir praėjusiais metais laimėję Nyderlandai) keliauja tiesiai į finalą, o kitų 35 šalių atlikėjai dėl bilieto į finalą turės pakovoti. 17 jų pasirodys pirmajame pusfinalyje gegužės 12-ąją, dar 18 – gegužės 14-ąją.

Televizijos žiūrovai balsuoti galės tik to pusfinalio, kuriame pasirodys jų šalis, metu, o didžiosios valstybės taip pat bus paskirstytos po tris kiekvienam pusfinaliui. Todėl atsižvelgiant į tokius aspektus kaip kaimynystė, tautiečių bendruomenės užsienyje ir pan. šalys buvo paskirstytos į krepšelius taip, kad kuo labiau būtų išvengta balsavimo už kaimynus ir daug daugiau dėmesio būtų skiriama ant scenos atliekamam kūriniui.

Lietuva pateko į penktąjį krepšelį, kuriame taip pat yra Latvija, Belgija, Čekija, Airija, Izraelis ir Lenkija.

Kaip pastebima eurovoxx.net, Lietuva ir Latvija į tą patį krepšelį pateko todėl, kad yra kaimynės, o Airija – dėl savo palankumo Baltijos šalims, ypač Lietuvai. Lenkija į krepšelį pateko kaip Lietuvos kaimynė, o Čekija kaip šalis esanti prie Lenkijos. Kalbant apie Belgiją (už kurią paprastai balsuojančios šalys jau yra finale) ar Izraelį, organizatoriai šias šalis išskyrė kaip šiuo atveju neturinčių aiškių balsavimo tendencijų.

Pirmąjį krepšelį galima vadinti balkaniškuoju, jame – Albanija, Austrija, Kroatija, Šiaurės Makedonija, Serbija, Slovėnija ir Šveicarija. Antrajame krepšelyje atsidūrė Australija, Danija, Estija, Suomija, Islandija, Norvegija ir Švedija.

Iš trečiojo krepšelio bus galima ištraukti Armėniją, Azerbaidžaną, Baltarusiją, Sakartvelą, Moldovą, Rusiją ir Ukrainą. Ketvirtame krepšelyje – Bulgarija, Kipras, Graikija, Malta, Portugalija, Rumunija, San Marinas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi