Muzika

2020.01.21 18:10

3-iojoje „Eurovizijos“ atrankos laidoje – įkvepiančios žinutės ir griausmingi sugrįžimai

Atnaujinta 22 val.
LRT.lt2020.01.21 18:10

Prasidėjo trečiosios šių metų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankų laidos filmavimas, jame – dar dvylika dalyvių pristato savo pasirodymus ir kovoja dėl patekimo į kitą atrankos etapą. Laida eteryje pasirodys jau šį šeštadienį ir po jos paaiškės, kas keliauja į kitą etapą. Tačiau pasirodymus komentavę komisijos nariai pripažino, kad balus išdalyti lengva nebus.

Po pirmųjų dviejų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidų į kitą etapą jau pateko dvylika dalyvių. Po šio šeštadienio prie jų prisijungs dar šeši, iškovoję teisę pasirodyti nacionalinės atrankos pusfinalyje.

Antradienio vakarą nufilmuota jau trečioji atrankos laida, kurioje savo dainas pristato paskutinis dalyvių dvyliktukas. Jame – ir puikiai žiūrovams žinomi atlikėjai, laimę „Eurovizijos“ atrankoje bandantys ne pirmą kartą.

Pasirodymus komisija vertino įsitaisiusi specialioje studijoje, o savo įžvalgomis dalijosi ne po kiekvieno, bet po keturių atlikėjų pasirodymų.

Trečiosios laidos dalyvių pasirodymus vertino LRT popmuzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, atlikėjas, kompozitorius, aranžuotojas „Eurovizijos“ sceną išbandęs su grupe „In Culto“ Jievaras Jasinskis, vienas garsiausių prodiuserių Lietuvoje bei LATGA atstovas Leonas Somovas, atlikėja, Lietuvai jau atstovavusi „Eurovizijoje“, Monika Linkytė ir muzikos agentūros M.P.3 vadovas, prodiuseris Vaidas Stackevičius.

Komisijos balai bus atskleisti šeštadienį, kartu su žiūrovų balsais. Žiūrovų balsavimą kiekvieną šeštadienį stebi audito kompanija „Grant Thorton Baltic“. Susumavus komisijos bei žiūrovų balsus ir pavertus juos euroviziniais balais, paaiškės, kurie šeši dalyviai galės tęsti kovą dėl galimybės atstovauti Lietuvai Roterdame gegužės mėnesį vyksiančioje „Eurovizijoje“.

Vakarą pradėjo grupė „The Backs“ su daina „Fully“. Ketveriukė ant „Eurovizijos“ scenos jau stovėjo praėjusiais metais, tik tada daugelio dėmesys krypo ne į jas – Algė, Berta, Silvija ir Eglė Tel Avive buvo Jurijaus pritariančiosios vokalistės, tačiau šiemet iš užnugario jos tvirtai žengia į priekį.

Merginas scenoje netrukus keitė Bernardas Garbačiauskas. Jam didžiosios scenos puikiai pažįstamos, nes jis yra koncertavęs ne viename pasaulio didmiestyje, o 2016-aisiais Bernardas apdovanotas vardine stipendija už nuopelnus meno srityje ir Lietuvos garsinimą pasaulyje. Nacionalinėje atrankoje jis pasirodo su savo kūrybos daina „Dad, don’t be mad at me“.

Prieš keletą metų laimę nacionalinėje atrankoje bandžiusi Justina Žukauskaitė pažadėjo sugrįžti. Ir sugrįžo su daina „Breathe in“.

Ketvirtasis ant scenos žengė Rokas Povilius, kurio daina „Vilnius Calling“ įkvėpta grupės „LT United“ pasirodymo „We Are the Winners“.

Komisijos nariai prisipažino, kad Bernardas juos lengvai apgavo ir jie patikėjo, jog jo šeimoje – sudėtinga situacija, o santykiai su tėvu nesiklosto. Tiesa, iškart po pasirodymo atlikėjas prisipažino, kad dainą kūrė remdamasis ne savo patirtimi, o jį įkvėpusiais miuziklų herojais. Tai šiek tiek nuvylė L. Somovą ir jis ragino kitąsyk intrigą išlaikyti ilgiau.

Ir nors jo vaidyba buvo įtikinanti, vokalui komisijos nariai turėjo tam tikrų priekaištų. Pirmojo ketverto komisijos favoritu kone vienbalsiai tapo R. Povilius su daina „Lithuania Calling“.

Po šešerių metų pertraukos į atranką sugrįžo aktorė ir atlikėja Kristina Radžiukynaitė-KaYra, žiūrovų simpatijas pavergti nusprendusi savo kūrybos daina „Alligator“.

Kristiną ant scenos keitė Lukas Bartaška su daina „Where is that change?“. Praėjusių metų atrankoje Lukas paliko ryškų įspūdį, tad šiemet nutarė pabandyti iš naujo. Jis sako, kad kiekviena proga pasirodyti ant scenos jam labai maloni, tad ir šįkart jis džiaugėsi savo kūrybba galėdamas pasidalyti su žiūrovais.

Buvusi grupės „Lilas ir Innomine“ atlikėja Evgenya Redko kiek mažiau nei prieš metus nusprendė pradėti solo karjerą, išleido debiutinį albumą, vaizdo klipą, surengė koncertų ir dabar užtikrintai žengia ant nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos scenos su kūriniu „Far“. Beje, Rolandas Venckys – Innomine – vienas iš jos dainos autorių.

Ant scenos pasirodė ir dar vienas atrankų senbuvis – atlikėjas Ruslanas Kirilkinas, laimę atrankoje bandantis su daina „Soldier's Heart“.

„Ši daina man artima, nes ji turi aiškią žinutę visiems. Tikiu, kad keikvienas iš mūsų yra karys, turintis stoti į kovą su mūsų vidiniais demonais, dalijančiais mūsų širdį perpus, o mums reikia pasirinkti“, – sako Ruslanas. Dainą jam sukūrė Edgaras Lubys, pats ne kartą dalyvavęs „Eurovizijos“ atrankose. Ruslanas sako, kad jis ne tik dainą sukūrė, bet ir puikių patarimų davė.

Specialioje studijoje pasirodymus su kitais komisijos nariais įsitaisęs R. Zilnys sako, kad po atlikėjos KaYra dainos jam padvelkė „Eurovizija“, o stilingiausiu ketverto pasirodymu jis pavadino Evgenyos Redko dainą.

Kiti komisijos nariai antrino R. Zilniui sakydami, kad būtent merginos šiame ketverte pasirodė geriau, lengviau susidorojo su jauduliu, o E. Redko vienbalsiai pripažino šio ketverto komisijos narių favorite.

Trečiąją vakaro dalį pradėjo nacionalinės atrankos debiutantė Nombeko Augustė, išgarsėjusi po vieno muzikinio televizijos projekto, kuriame iškovojo pergalę. Šiemet pergalės nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje ji siekia su daina „Reikia man“.

Iškart po jos ant scenos pasirodė Vitalijus Špokaitis – aktoriaus ir atlikėjo Dominyko Vaitiekūno alter ego. Savo dainoje „Nemušk savęs“ jis ragina atsikinisti nuo savęs ir priimti save tokį, koks esi.

Jau dvyliktą kartą nacionalinės „Eurovizijos“ atrankose pasirodo Aistė Pilvelytė su daina „Unbreakable“. Vienas dainos autorių – Thomas G:Sonas, sukūręs 2012-aisiais „Eurovizijoje“ nugalėjusį kūrinį „Euphoria“.

Su misija įpūsti klausytojams energijos ir pasitikėjimo scenoje pasirodė grupė „The Roop“. Jų daina „On fire“, pasak grupės vokalisto Vaidoto Valiukevičiaus, tikrai nenusileistų kitoms didžiojoje „Eurovizijoje“.

Komisijos nariai svarstė, kad paskutinis dalyvių ketvertukas buvo bene stipriausias. Aistę Pilvelytę komisija gyrė už preciziškai paruoštą pasirodymą, tačiau svarstė, ar aranžuotė nėra kiek senamadiška. Vitalijų Špokaitį gyrė už nuotaikingą pasirodymą, kai kurie suabejojo, kad ši daina tikrai būtų suprasta didžiojoje „Eurovizijoje“. Komplimentų sulaukė ir Augustė Nombeko, tačiau labiausiai komisiją sužavėjęs šio ketverto kūrinys – „The Roop“ daina „On Fire“.

Tiesiai iš „Eurovizijos“ užkulisių: savo dainas kovai ruošia trečiasis atlikėjų dvyliktukas