Muzika

2020.01.07 18:11

Ant scenos „atgijo“ net ir plastikiniai manekenai – nufilmuota pirmoji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida

atnaujinta 22 val.
LRT.lt2020.01.07 18:11

LRT didžiojoje studijoje nufilmuota pirmoji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida, kurioje pasirodė dvylika dalyvių. Tiesa, LRT TELEVIZIJOS žiūrovai transliacijos įrašą išvys šeštadienį, sausio 11 d. Laidos pabaigoje, susumavus komisijos balus ir televizijos žiūrovų balsus, paaiškės, kas patenka į kitą etapą, tačiau kol kas galima pasižvalgyti, kas vyko ant scenos.

„Pabandom iš naujo“ – su tokiu šūkiu šiemet sveikinasi nacionalinė „Eurovizijos“ atranka ir jos vedėjai – Gabrielė Martirosian bei Giedrius Masalskis, dalyvius pristatys studijoje, o Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“ prieš porą metų atstovavusi Ieva Zasimauskaitė užkulisiuose kalbina dalyvius, laukiančius savo eilės ar stebinčius kitų atlikėjų pasirodymus.

Portalas LRT.lt prieš filmavimą buvo užsukęs į projekto užkulisius, kur dalyviai ruošiasi savo pasirodymams:

Šeštadienį – pirmoji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida

Kas pateks į kitą etapą, lems komisijos balai ir žiūrovų balsai. Žiūrovai savo balsus galės atiduoti šeštadienio laidos metu, o komisijos nariai savo balus dalija per projekto filmavimus. Tačiau ir jų vertinimai bus atskleisti tik šeštadienį bei bus skelbiami su žiūrovų balsavimo rezultatais.

Pirmojoje laidoje dalyvių pasirodymus komentuoja bei vertina projekto komisija: muzikologas, radijo laidų vedėjas, tikras „Eurovizijos“ ekspertas Darius Užkuraitis, atlikėja, dainų autorė ir vokalo dėstytoja Giedrė Kilčiauskienė, pianistė, muzikologė, kultūros laidų bei renginių vedėja Gerūta Griniūtė, muzikos prodiuseris Leonas Somovas ir muzikos agentūros M.P.3 vadovas, prodiuseris Vaidotas Stackevičius.

Pirmoji ant scenos pasirodė roko grupė „Glossarium“ su daina „Game over“.

Rokeriai atrankoje dalyvavo ir praėjusiais metais, tačiau sako šiemet norėję pabandyti iš naujo. „Eurovizijai“ reikia roko, įsitikinę grupės nariai.

Dvynės seserys Milda ir Teresė Andrijauskaitės, dar žinomos kaip „Baltos varnos“, sėkmę nacionalinėje atrankoje bando pirmą kartą. Ir bando ją su lietuviška daina „Namų dvasia“. Merginos ant scenos pasirodė basos, pasipuošusios vėjyje besiplaikstančiomis suknelėmis.

Atlikėjas Justinas Lapatinskas – nacionalinių „Eurovizijos“ atrankų senbuvis. Ketvirtąjį kartą savo laimę jis bando su daina „Highway Story“, kuria sako labai tikintis, todėl tikisi, kad ja patikės ir žiūrovai.

Atlikėja Aistė Tomkevičiūtė-Pajaujienė, prisistatanti sceniniu vardu Aistay, atliko dainą „Dangus man Tu“.

Muziką ir žodžius dainai sukūrė pati Aistay, kiek anksčiau pasakojusi, kad šią dainą sukurti įkvėpė rašytojos Melitos Vilkevičiūtės eilėraštis. Jį perskaičiusi ji ėmė niūniuoti melodiją, o netrukus sukūrė ir pirmuosius žodžius. Aistay daina pasakoja apie vyro ir moters meilę, didžiulę trauką, apie tvarų ir nepakeičiamą ryšį.

Kitaip nei anksčiau, šiemet komisijos nariai po kiekvienos dainos dalyvių pasirodymų nekomentuoja – savo įžvalgomis jie dalijasi pasirodžius keturiems dalyviams. G. Griniūtei ganėtinai ironiška pasirodė vakaro pradžia – pirmieji ant scenos žengę rokeriai „Glossarium“ atliko kūrinį „Game Over“. Vis dėlto, rokas visai patiko ir Gerūtai, ir D. Užkuraičiui, komisijos teisėjai pagyrimų negailėjo „Baltoms varnoms“.

„Justinas buvo ganėtinai šabloniškas, tačiau tai nebuvo blogai“, – pastebėjo L. Somovas, o G. Kilčiauskienė patikino, kad visi keturi dalyviai pasirodė neblogai ir „muzikinio kriminalo“ ji nepastebėjo.

Antrąją vakaro dalį pradėjo Agnė Šiaulytė-Petunija. Save ji vadina didžiausia „Eurovizijos“ gerbėja, o dainą „Show Ya“ kūrė būtent konkursui.

Su savo kūrybos daina „Atsiprašyk“ ant scenos pasirodė ir nacionalinėse atrankose jau matytas Lukas Norkūnas.

Nors kažkada sakė, kad ateityje „Eurovizijos“ atrankose nebedalyvaus, šiemet jis persigalvojo ir nutarė pabandyti iš naujo. Jo pasirodymas vėliau sulaukė ganėtinai dviprasmiškų komisijos vertinimų – kai kurie šį kūrinį įvertino kaip savotišką pokštą.

Ant scenos drauge su plastikiniu manekenu pasirodžiusi Donata Virbilaitė atliko dainą „Made of Wax“. Visai netrukus manekenas „atgijo“ ir ėmė šokti kartu su atlikėja, vakarui pasirinkusia ganėtinai ryškų įvaizdį.

Oksforde gyvenantis ir studijuojantis Andrius Vaicenavičius, prisistatantis Andy Vaic vardu Didžiojoje Britanijoje jau koncertuoja ir renka vis didesnes auditorijas. Lietuvoje jis buvo žinomas kaip grupės „Kūjeliai“ narys, tačiau dabar žengia pirmuosius žingsnius solinėje karjeroje.

Su savo kūrybos daina „Why Why Why“ jis nutarė išbandyti jėgas gimtinėje vykstančioje atrankoje. Anot atlikėjo, jo daina lengvai įsimena, yra judri ir kalba apie aktualius dalykus.

„Antrasis ketvertukas buvo kitoks, nei matytas prieš tai. Dvi dainos iš keturių man visai patiko, tačiau pastebėjau, kad kai kuriems atlikėjams nepakenktų vokalo pamokos“, – sakė G. Kilčiauskienė, kol kas savo favoritų neatskleidusi ir intrigą išlaikiusi iki vakaro pabaigos.

„Kartais tokiose atrankose galime išgirsti tam tikrų bajeriukų, kurie tampa populiariais kūriniais, kuriuos niūniuoja daugelis. Ne paslaptis, kad tokių atvejų yra buvę ir ankstesniais metais“, – sakė V. Stackevičius, tačiau su jo nuomone sutiko ne visi komisijos nariai.

Ne pirmą kartą nacionalinėje atrankoje pasirodo ir atlikėja Jekaterina Fiodorova, prisistatanti scenos vardu Aika. Šįkart žiūrovų teismui ji pateikia dainą „Paradas“.

Beje, dalyvavimas nacionalinėje atrankoje ją suvedė su mylimuoju, o dabar jau ir vyru.

Tad dėdama lygybės ženklą tarp meilės ir muzikos, atlikėja Aika sako, kad atrankose jau gavusi didžiulę dovaną, šiemet norėtų išvykti ir į didžiąją „Euroviziją“.

Geltona sportinė apranga patraukė akį, kai scenoje pasirodė žiūrovus studijoje išjudinęs Saulius Šemiotas, prisistatantis Meandi pseudonimu. Tiesa, savo dainą „Drip“ atlikėjas vadina visai ne eurovizine, tačiau sako, kad konkursui reikia ir tokių kūrinių.

Praėjusiais metais net su dviem kūriniais laimę Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje bandžiusi Monika Marija Paulauskaitė tik per plauką jos nelaimėjo. Šiemet į atranką ji grįžo su daina „If I Leave“.

Kiek anksčiau atlikėja pasakojo, kad dainą sukūrė gulėdama vonioje tarp savo mėgstamiausių apelsinų kvapo žvakių: „Melodija tiesiog šovė į galvą, o po jos greitai išgirdau ir žodžius. Dažniausiai įkvėpimas ateina tada, kai visai jo nelauki.“

Pirmąjį nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos vakarą užbaigė atlikėjas Gabrielius Vagelis su daina „Tave čia randu“. Ši daina – jau ketvirtasis atlikėjo bandymas eiti didžiosios „Eurovizijos“ link ir šįkart jo kūrinys skamba lietuvių kalba.

Savo pasirodymą jis pradėjo sėdėdamas tarp žiūrovų studijoje, o vėliau pakilo ant scenos. Gabrielius ne kartą sakė, kad scenos įvaizdis jam yra itin svarbus, todėl ir pirmajam atrankos vakarui jis pasirinko originalų įvaizdį.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad visos keturios dainos yra sukurtos pačių atlikėjų“, – sakė D. Užkuraitis, pasidžiaugęs, kad vietos kūrėjams vis geriau sekasi.

Trečiasis ketvertukas komisijos nariams pasirodė labai savitas, o įvardyti savo favoritus šiame ketverte jiems nebuvo sunku. „Buvo visko, ir labai užbaigtų lyriškų pasirodymų, ir bajeriukų“, – apibendrindamas kalbėjo V. Stackevičius.

Kas tapo komisijos ir žiūrovų favoritais paaiškės jau šį šeštadienį, sausio 11 d. 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.