Muzika

2019.10.14 17:17

Unikalus Pauliaus Kilbausko koncertas: Šv. Kotrynos bažnyčioje skambės žemės elementų garsai

LRT.lt2019.10.14 17:17

Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčią užpildys Pauliaus Kilbausko kompozicijos. Čia vienintelį pasirodymą spalio 15 d. Vilniuje rengia grupės „Empti“ įkūrėjas kartu su perkusininku iš Japonijos Tomoo Nagai.

Koncerto metu atlikėjai gyvai atliks muzikos mėgėjų ir apžvalgininkų pripažinimo sulaukusio albumo „Elements“ kompozicijas.

Unikali koncerto detalė - jame nebus nė vienos garso kolonėlės. Kiekvienas žiūrovas gaus specialią ausinių porą, per kurią girdės atlikėjų bažnyčios centre įrengtoje scenoje gyvai atliekamą muziką.

Pasirodymui P. Kilbauskas ir T. Nagai ruošėsi kelis mėnesius, o pastarąją savaitę kasdien dirbo studijoje.

„Su Tomoo jau nuo praėjusios savaitės repetuojame studijoje. Labai nekantrauju su klausytojais pasidalinti albumo „Elements“ kompozicijomis. Jos skambės visiškai kitaip. Toks koncertas man bus pirmas“, – teigia Paulius Kilbauskas.

Pasirodymas bus įrašomas bei filmuojamas. Taip visi dalyviai taps P. Kilbausko albumo dalimi, nes vėliau planuojama koncerto įrašą išleisti kaip gyvo garso albumą.

Perkusininkas iš Japonijos specialiai šiam pasirodymui gros savo sukonstruotomis kanklėmis. Tai ne pirmas kartas kuomet jis groja savo gamybos instrumentais. Tomoo Nagai meistriškai garsus išgauna iš instrumentų pasigamintų iš medžio, akmens, metalo ir stiklo.

Kompozitorius, grupės „Empti“, mininčios legendinio albumo „Estrada“ dvidešimtmetį, įkūrėjas Paulius Kilbauskas savo debiutinį albumą „Elements“ įrašė po metų gyvenimo Balio saloje.

Perkusininkas T.Nagai baigė studijas Tokijo meno Universitete bei bendradarbiavo su Indonezijos, Brazilijos, Maroko, Prancūzijos, Islandijos, Lietuvos bei kitų šalių džiazo, teatro, kino muzikos atlikėjais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.