Muzika

2019.06.25 11:50

Vasaros koncertų ciklą Nidoje vainikuos Justinas Jarutis

LRT.lt 2019.06.25 11:50

Šią vasarą kiekvienas gali susikurti savo muzikinę istoriją „instagraminėje“ Kuršių Nerijoje – jaukioje Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje rengiamas kokybiškų muzikinių vakarų ciklas „Nida Stories“, kurio baigiamasis koncertas įvyks rugpjūčio 10 d. Tądien festivalį vainikuos atlikėjas Justinas Jarutis.

Jei šiam atlikėjui reikėtų vienu žodžiu apibūdinti Nidą, tai tas žodis būtų „ramybė“.  „Šiaip Nidą esu atradęs gana neseniai: neturėjome šeimos tradicijos ten leisti vasarų. Su tėvais gūdžiais 1990-aisiais važiuodavome į Palangą. Nida atsirado kur kas vėliau. Bet ji man yra kažkoks kosmosas, ramybė. Kur įvažiuoji, ir būni ar dieną, ar dvi ir visai kitaip jautiesi, nei bet kuriame kitame Lietuvos krante. Ryšys kitaip veikia, bendravimas kitoks, ten atsidūręs patenki tarsi į Twin Peaksą“, – pasakoja J. Jarutis.

Rengti koncertus bažnyčioje jam teko ne kartą, Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje Justino pasirodymai visada – anšlaginiai. O Nidos evangelikų liuteronų šventovėje jis dar nėra grojęs – tik kartą ten lankėsi draugų ceremonijoje.

„Bet visada faina pagroti bažnyčioje – ar ji būtų veikianti, ar tik kaip koncertinė salė. Ten yra tam tikra džiugi energetika, susikuria kitokia koncerto atmosfera“, – sako J. Jarutis.

Birželio 29 dieną Nidos bažnyčioje įvyks pirmasis „Nida Stories“ muzikinis vakaras – koncertuos Tomas Sinickis, liepos 6 d. ten pasirodys Alina Orlova, liepos 12 d. – Monika Marija, rugpjūčio 3-iąją – Jurga Šeduikytė.

Justino Jaručio koncertas pabaigs visą ciklą rugpjūčio 10-ąją. „Mano koncertas bus akustinis, kartu gros keli kolegos muzikantai. O aš būsiu savimi. Nemanau, kad vieta turėtų nurodyti žmogui kažkaip keistis. Mano galva, svarbu tiesiog pagarbiai elgtis su jos energija, kuri ten – svarbiausia, o ar lininius, ar gėlėtus marškinius vilkėsi, didelio skirtumo nėra“, – šypteli atlikėjas.