Naujienų srautas

Muzika2019.05.05 18:33

Į „Euroviziją“ atvykęs Jurijus Veklenko pasitiktas su trispalve, gėlėmis ir šampanu

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.05.05 18:33

Svarbiausia Lietuvos atstovo Jurijaus Veklenko „eurovizinės“ kelionės dalis prasidėjo. Sekmadienio popietę dainininkas atvyko į Tel Avivą, kur po 11 dienų stos į kovą antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje.

Nors iki Lietuvos dainininko pasirodymo didžiausiame Europos dainų konkurse dar liko gana daug laiko, į Izraelį jis turėjo atvykti anksti – kaip ir kitų šalių atstovai.

Mat šį savaitgalį arenoje, kurioje vyks „Eurovizija“, jau prasidėjo konkurso dalyvių repeticijos. Iki kitos savaitės pabaigos, kai įvyks oficialus konkurso atidarymo renginys, visi dalyviai turi po du sykius parepetuoti scenoje, kurioje jų laukia vienas didžiausių karjeros iššūkių.

Ankstų rytą iš Vilniaus per Kijevą į Tel Avivą iškeliavęs Jurijus į oro uostą atvyko pamiegojęs vos porą valandų – išvakarėse kino teatre žiūrėjo mėgstamą filmą „Keršytojai“.

Kelias valandas pamiegojęs lėktuve, Tel Avive Lietuvos atstovas, kaip ir kitų šalių dainininkai, buvo pasitiktas iškilmingai. Konkurso rengėjai neriasi iš kailio, kad atlikėjams viešnagė būtų kuo patogesnė.

Kitaip nei ankstesniais metais, dainininkams ir jų komandoms netenka stovėti eilėje prie pasų kontrolės ar norint atsiimti lagaminus. Jie keliauja tiesiai į ypatingiems svečiams skirtą atvykimo salę su vaišėmis, o visais formalumais pasirūpina konkurse dirbantys asistentai.

Lietuvos delegacijai priskirtos gidės Jurijų pasitiko su plakatais „Run with Lithuania“ – užuomina į mūsiškio dainininko atliekamą „eurovizinį“ kūrinį „Run With The Lions“.

„Eurovizijos“ dalyviai į Tel Avivą renkasi vienas po kito – oro uoste Jurijus susidūrė su Azerbaidžano, Šveicarijos dainininkais.

„Nuotaika puiki. Kai tave taip pasitinka, kai viskuo kiekviename žingsnyje pasirūpinta, tai negali nepatikti“, - šypsojosi dainininkas.

Jo pritariančiosios dainininkės, pirmą sykį Izraelyje viešinčios grupės „The Backs“ merginos ir Justina Budaitė-Juna, iškart nudžiugo dėl klimato – iš vėsaus Vilniaus atvykus į Izraelį pajusti maždaug 30 laipsnių šilumą buvo smagu.

Į Tel Avivą Jurijus atvyko su dviem lagaminais, viename jų – kasdieniai, kitame – scenai skirti drabužiai.

Kurį tiksliai sceninių drabužių variantą pasirinks pasirodymui, Jurijus nuspręs po repeticijų, kurių pirmoji įvyks antradienį.

Kaip dainininkas jau yra sakęs anksčiau, jis ir komanda linksta prie panašaus stiliaus, kokį lietuviai matė „Eurovizijos“ atrankoje – paprasto, romantiško vaikino įvaizdžio.

Atlikėjas su visa delegacija įsikūrė viešbutyje netoli Tel Avivo centro, kur Jurijų pasitiko Lietuvos ambasadorius Izraelyje Edminas Bagdonas ir keli vietinės lietuvių bendruomenės nariai.

Dainininkas buvo pasitiktas su šampano taure ir lietuviška trispalve, čia pat nusifotografavo su mažiausia „gerbėja“ – lietuvių bendruomenės Izraelyje pirmininkė Ieva Vėbraitė-Adereth pasitikti dainininko atėjo su septynių mėnesių dukrele.

Gėlių puokštę gavęs Jurijus neprarado humoro jausmo – čia pat pažadėjo su gėlėmis nusifotografuoti viešbučio kambaryje, nevilkėdamas jokių drabužių.

„Kad mieste bus „Eurovizija“, tikrai jaučiasi. Ir per radiją, ir per televiziją nuolat apie tai kalbama. Vietos lietuviai irgi vis teiraujasi, kur eisime kartu žiūrėti. Vieni gal galės pamatyti arenoje, kiti baruose.

Bet kuriuo atveju, tikiu, kad taškų iš Izraelio gausime. Vietiniai lietuviai tikrai paspaus mygtuką“, – kalbėjo E. Bagdonas.

Po ilgos kelionės sekmadienio vakarą Jurijus ketina skirti poilsiui, pasivaikščiojimui po miestą, užsiminė, kad galbūt aplankys ir sporto salę.

Pirmadienį jo laukia pažintinė kelionė į Jeruzalę, o antradienį – pirmoji repeticija Tel Avivo parodų centre, kur jau greitai susirungs „eurovizininkai“ iš 41 valstybės.

Pirmoji Jurijaus diena Izraelyje – vaizdo įraše (nuo 49 min. 15 sek.).

„Labas rytas, Lietuva“. I dalis. Kiek kainuoja laikytis dietos?

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą