Muzika

2019.05.04 16:43

Į „Euroviziją“ išvykstantis Jurijus – apie būsimo pasirodymo detales, tausojamą balsą ir ypatingą talismaną

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2019.05.04 16:43

Gegužės 16-ąją „Eurovizijos“ konkurso antrajame pusfinalyje dainuosiantis Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko jau sekmadienio rytą išvyks į Tel Avivą.

Prieš kelionę dainininkas, kuris „Eurovizijoje“ atliks kūrinį „Run With The Lions“, apsilankė portalo LRT.lt tiesioginėje transliacijoje, kurioje pasakojo apie pasiruošimą konkursui, pasikeitusią kasdienybę ir jo laukiantį iššūkį.

Dvi savaites ar šiek tiek ilgiau Tel Avive praleis visų 41 šalies atstovai – taip sudėliotas grafikas, kad kiekvienas konkurso dalyvis renginio arenoje dar kitą savaitę suspėtų parepetuoti du sykius.

Jurijaus laukia ir ekskursijos, spaudos konferencijos, kitą savaitgalį vyksiantis oficialus „Eurovizijos“ atidarymo renginys.

„Nesijaudinu. Esu nusiteikęs karingai, jaučiu didelį norą kuo greičiau pakilti į tą sceną, kad ir pirmai repeticijai, apsičiupinėti ir pamatyti, kaip ten viskas atrodo.

Neturėjau kada galvoti apie įtampą, balandis buvo lakstymo ir mėginimo visur spėti mėnuo. Svarbiausia išsaugoti sveiką protą ir tausoti sveikatą.

Paskutines dienas tiesiog stengiuosi visiškai nevarginti balso, kuo daugiau tylėti, kalbėti monotonišku ir ramiu tonu. Skamba taip, kad viena pažįstama jau siūlė įsidarbinti erotinėje telefono linijoje“, – juokėsi Jurijus.

Praėjusį mėnesį jis lankėsi „Eurovizijos“ dalyvių koncertuose Londone, Amsterdame ir Madride, kur atliko savo dainą ir bendravo su užsienio žiniasklaida.

Bičiulysčių su būsimaisiais konkurentais užmegzti lietuvis dar nespėjo, tačiau draugiškai bendrauja su Izraelio atstovu Kobi Marimi. Varžovų dainų irgi pernelyg netyrinėjo, tačiau paprašytas išskirti vieną iš jų mini Olandijos atstovo Duncano Laurence'o kūrinį „Arcade“: „Nes joje irgi aukštos natos, nuotaika – panaši į mano dainos“.

Jei reikėtų pasirinkti labiausiai patikusią visų laikų „Eurovizijos“ kūrinį, Jurijus nedvejodamas paminėtų prieš porą metų triumfavusią portugalo Salvadoro Sobralio dainą.

Tel Avive iki šių metų niekada nesilankęs dainininkas tai jau padarė balandžio pradžioje, kai Izraelyje filmavo vadinamąjį atviruką, kurį prieš jo pasirodymą pamatys Europos žiūrovai.

„Įdomiausia, kad ten išėjau pasivaikščioti į turgelį, ir jau po kelių minučių nepažįstami žmonės „Instagram“ talpino mano nuotraukas, kurias ten padarė.

Man buvo nuostabu – iki konkurso dar daugiau nei mėnuo, o žmonės jau domisi, atpažįsta. Miestas – labai gražus, nuvykęs iškart nudžiugau, kad teks jame praleisti dvi savaites“, – kalbėjo Jurijus.

Lietuvos popmuzikos gerbėjams jo vardas buvo žinomas ir iki šių metų atrankos – Jurijus darė solinę karjerą, dalyvavo įvairiuose TV šou, dainavo grupėje „Rollikai“.

Tačiau po pergalės atrankoje susidomėjimas išaugo akimirksniu. Ir Jurijui tai labai patinka.

„Praeiviai dažniau pastebi, prieina paspausti rankos, sustabdo gatvėje, palinki sėkmės, padėkoja, kad atstovausiu Lietuvai.

Man tai – nuostabiai malonus jausmas. Po tų trumpų pasisveikinimų einu ir dešimt minučių šypsausi kaip kvailelis. Nes matau žmonių veiduose nuoširdumą“, – pasakojo dainininkas.

Padaugėjo ir merginų dėmesio. Jurijus šypsodamasis prisipažino, kad vis dar yra vienišas.

Tiesa, nepažįstamieji dažnai nori duoti ir patarimų dėl pasirodymo. Juos Jurijus vertina su šypsena.

„Vieni siūlo liūtuko kostiumu apsirengti, kiti sako, kad scenoje reikia savanos nendrių ar smėlio. Viskas bus paprastai ir gražiai. Atsižvelgiant į scenos galimybes, mūsų šou bus šiek tiek didesnis. Bet šokti neketinu, choreografinių mano sugebėjimų tikrai niekam nereikia matyti, palieku tai kitiems, pavyzdžiui, Donatui Montvydui.

Turime kelis kostiumų variantus, nuvykę į Tel Avivą žiūrėsime, kuris labiausiai tinka. Drabužiai bus paprasti, kostiumo tikrai nesivilksiu. Vilkėti kostiumą ir rištis kaklaraištį man yra didžiausia bauda. Jei norite mane kankinti, pakvieskite į vestuves, kur reikėtų taip rengtis“, – juokėsi Jurijus.

Į „Eurovizijos“ sceną jis kils jau trečiąjį kartą – kaip pritariantysis vokalistas anksčiau yra dalyvavęs Andriaus Pojavio ir Vaido Baumilos bei Monikos Linkytės pasirodymuose.

Tiesa, tada sako jautęs kur kas mažiau atsakomybės ir visai nesijaudinęs, o šįkart – šiek tiek kitaip.

„Ir tada buvo beprotiška garbė stovėti toje scenoje, bet jaučiausi, lyg tai būtų kokia generalinė repeticija.

O dabar scenoje būsiu vienas, dainuos pritariančios vokalistės, bet jos nebus rodomos. Neturiu už ko slėptis, ir man tai labai patinka. Leidžia dainą perleisti per save, parodyti žiūrovams“, – svarstė Jurijus.

Lietuviams tikintis kuo geresnio rezultato, Jurijus savo galimybių konkurse nesiima prognozuoti.

„Niekas nežino, ar pateksiu į finalą, bet to tikiuosi. Einu kaip kovotojas, žinau, kad yra du laipteliai. Pirmasis – pusfinalis, pirmiausia reikia įveikti jį.

Norėčiau patekti į finalą, o jame – į dešimtuką. Manau, tai būtų puikus rezultatas“, - kalbėjo Lietuvos atstovas.

Tai, kad pusfinalyje iškart po jo dainuos vienu konkurso favoritų laikomas rusas Sergejus Lazarevas, Jurijaus nė kiek netrikdo.

„Man jokio skirtumo, mano darbas - kuo geriau padainuoti, kas vyksta po to, jau ne mano rankose. Jaudintis, galvoti apie tai būtų labai kvaila“, – gūžtelėjo pečiais Jurijus.

Į „Euroviziją“ jis vešis drabužių, knygą „Gabrieliaus kariai“ apie Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų istoriją, vaistų ir net trejas ausines.

„Kodėl? Nes esu melomanas, nuolat klausausi muzikos, visur ir visada. Reikia turėti atsargines, jei sugestų ir tada, neduokdie, tektų klausytis, ką aplinkiniai kalba“, – juokėsi Jurijus.

Į sceną jis žengs su apyranke, į kurią įpintis Lietuvos vėliavos spalvų siūlai, o kišenėje turės ypatingą talismaną – mamos padovanotą mažą drambliuko statulėlę.

„Mama į ausį pasakė jos reikšmę. Tai – svarbus dalykas“, - kalbėjo dainininkas.

Tiesa, dainininko mintis, kad mama kartu keliautų į Tel Avivą, ir liko tik mintimi – ji konkursą stebės per televizorių Lietuvoje.

„Gal man taip bus ir ramiau. Keistas dalykas – kai artimi žmonės netoli manęs yra pasirodymo metu, labiau jaudinuosi“, – atviravo Jurijus.

LRT.lt skaitytojų paklaustas apie prietarus, jis prisipažino turintis tik vieną – niekada nesisveikinti per durų slenkstį.

Gegužės 16-ąją, kai išmuš Jurijaus pasirodymo „Eurovizijoje“ valanda, jo laukia dar vienas džiugus įvykis. Tą dieną internete bus išleistas debiutinis dainininko albumas „Mano sapnuose“.

Dauguma jo dainų – lietuvių kalba, įrašytas ir kūrinys su aktore Inga Jankauskaite, tačiau, žinoma, albume bus ir „eurovizinis“ kūrinys anglų kalba.

„Įrašyti lietuvišką jo variantą kol kas minčių nėra. Bet esu galvojęs, kad lietuvišką tekstą gal parašyti būtų geriausia Izraelyje.

Vaizdo klipo irgi neplanuojame. Nebent ši daina laimėtų „Euroviziją“, tada jau tikrai reikėtų.

Džiaugiuosi albumu, prie jo dirbome porą metų. Kiekvienam dainininkui pirmasis albumas yra šventė. Norisi kažką po savęs palikti, albumas – toks dalykas.

Bet tuo niekas nesibaigia, vasarą atostogauti neketinu, norėsis dar stipriau kibti į darbus. Muzikoje ir ne tik. Pailsėsiu kai mirsiu.

Dirbu tarptautinėje bendrovėje, man patinka toks dvejopas gyvenimas. Paprastas kasdienis darbas biure padeda nesužvaigždėti“, – juokėsi informacinių technologijų srityje dirbantis dainininkas.

Paskutinį vakarą prieš kelionę į Tel Avivą Jurijus nusprendė atsipalaiduoti kino teatre.

„Eisiu žiūrėti naujausios filmo „Keršytojai“ dalies. Esu didžiulis komiksų, pagal kuriuos jis sukurtas, gerbėjas. Žinau, kad dvi savaites Tel Avive neiškentėsiu nesužinojęs, kas tame filme vyksta. Todėl privalau nukeliauti į seansą“, – nusijuokė Jurijus.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt