Muzika

2019.04.29 17:08

Prieš kelionę į Izraelį Jurijus nesijaudina: tikėti lažybų punktais – dar anksti

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2019.04.29 17:08

Lietuvos atstovas šių metų „Eurovizijoje“ Jurijus į Tel Avivą išvyksta šį sekmadienį. Pirmadienio vakarą vyksta Izraelio ambasados ir LRT organizuotas Jurijaus išlydėtuvių vakarėlis. Jame vyko ir spaudos konferencija, kurioje Jurijus atskleidė, kad kol kas jaučiasi puikiai, o kritikų prognozėmis netiki.

Gegužės 5 dieną, sekmadienį Jurijus su visa Lietuvos delegacija kels sparnus į Tel Avivą – šių metų „Eurovizijos“ sostinę.

Kaip ir kasmet, Lietuvos atstovas į konkursą išlydimas šventiškai. Izraelio ambasada kartu su „Eurovizijos“ transliuotoju LRT suorganizavo išlydėtuvių vakarėlį. Jis prasidėjo spaudos konferencija, kurioje dalyvavo Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amiras Maimonas, Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas Audrius Giržadas ir dainininkas Jurijus.

Konferencijoje – daugybė įdomių detalių apie pasiruošimą „Eurovizijai“ ir artimiausius Jurijaus planus. Atlikėjas sakė, kad kol kas didelio jaudulio nejaučia. „Jaučiuosi puikiai, nesijaudinu dėl nieko. Iki penktadienio dar ketinu eiti į darbą“, – šypsodamasis sakė Jurijus.

Paklaustas, ką mano apie nepalankias „Eurovizijos“ gerbėjų prognozes, Jurijus tikino, kad jomis tikėti neverta: „Galvoti ir tikėti, ką sako lažybų punktai – kvailoka. Iki savaitgalio dar ketinu parepetuoti ir skirti laiko atsipalaiduoti ir nurimti.“

Jam pritarė ir A. Giržadas: „Žmonės klauso dainų per radiją. Taip pernai nutiko ir su belge – prieš konkursą ją aukštai vertino, o po pusfinalio ji į finalą nepateko. Tai, ką dabar girdime, po repeticijų apsiverčia aukštyn kojomis.“

Nors atskleisti konkrečių detalių dėl būsimo pasirodymo Jurijus nesiryžo, sakė, kad žiūrovai gali tikėtis tokio paties nuoširdaus minimalizmo. „Lieku prie originalios nuomonės, kad minimalizmas yra pagrindinis dalykas. Pagrindinė yra daina, o ne fejerverkai“, – konferencijoje sakė Jurijus.

A. Giržadas sakė, kad Tel Avive Jurijus užsiims ne tik repeticijomis – konkurso organizatoriams svarbu, kad dalyviai turėtų galimybę pažinti šalies kultūrą.

„Organizatoriai suteikė galimybių pamatyti šalį, nuvyksime į Jeruzalę, aplankysime Raudų sieną, šventas vietas, pamatysime jūrą. Taip pat esame susisiekę su Lietuvos ambasada ir su visa delegacija keliausime balsuoti, nes gegužės 12-ąją – prezidento rinkimai“, – sakė jis.

Izraelio ambasadorius A. Maimonas džiaugėsi, kad Jurijus turės daugiau laiko apžiūrėti Izraelį: „Malonu čia šiandien būti. Kaip ir sakiau per finalą, kai Jurijus laimėjo, mes labai laimingi, kad jis bus Izraelyje. Kai aplankys jį kitą mėnesį, turėsi laiko pasidžiaugti miestu. Nepamirškime, kad svarbu pasilinksminti.“

„Eurovizija“ – didelis muzikinis projektas ir vertiname jį kaip galimybę ir pažįstamiems atlikėjams, ir naujokams užlipti į sceną ir parodyti, ką turi naujo sukūrę. „Eurovizija“ yra viena didžiausių fiestų. Mylite ją ar nekenčiate, taip yra – visi kažkada prisipažįstame, kad draugų rate ar su šeima vis tiek ją žiūrime“, – sakė A. Giržadas.

Jis priminė, kad LRT apie „Eurovizijos“ naujienas praneš visais kanalais – „Labas rytas, Lietuva“ kasdien pristatys Jurijaus vaizdo dienoraštį, tiesioginius pasijungimus transliuos radijas, bus daug informacijos portale LRT.lt ir socialiniuose tinkluose.

Tel Avive – daugiau nei 2 mln. eurų vertės draudimo apsauga

Lietuvos atstovas „Eurovizijoje“ Jurijus Veklenko ir jį lydinti komanda į dainų konkursą Izraelyje vyksta turėdami daugiau nei 2 mln. eurų draudimo apsaugą.

Visa 17 asmenų komanda apdrausta 2,02 mln. eurų vertės įvairių rūšių draudimu, o vienam asmeniui skiriama draudimo suma siekia 120,6 tūkst. eurų. Draudimo paketą Lietuvos delegacijai dovanoja draudimo bendrovė „Gjensidige“.

„Kaip ir daugelis lietuvių, mūsiškių delegacijai linkime geriausių rezultatų ir norime prisidėti prie jų sėkmės. Išvykus į „Eurovizijos“ dainų konkursą atlikėjams pasitaiko dienotvarkę sujaukiančių nesklandumų, todėl jau 10 metų rūpinamės Lietuvos atstovais, kad jie jaustųsi saugūs ir visas jėgas galėtų skirti pasirodymui“, – sako „Gjensidige“ Rinkodaros vadovė Baltijos šalims Raminta Vileniškienė.

Kiekvienas į Tel Avivą vyksiančios delegacijos narys apdraustas 100 tūkst. eurų vertės medicininių išlaidų draudimu, asmens draudimu, asmens civilinės atsakomybės kelionėje draudimu. Mūsų šaliai atstovausiančiam dainininkui bei jį lydinčiai delegacijai galios draudimas nuo bagažo, kelionės dokumentų ir asmeninių daiktų praradimo, taip pat kelionės atidėjimo draudimas.

„Nenumatytos išlaidos ir netikėtumai apsunkina kiekvieną kelionę, o dalyviams jaučiant įtampą prieš „Eurovizijos“ konkursą su jais susidurti būtų ypač apmaudu. Todėl žinodami, kad su sveikata ir kelione susijusios išlaidos yra apdraustos, „Eurovizijos“ delegacijos nariai jausis kur kas saugiau ir galės ramiai ruošis konkursui“ , – kalbėjo Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas Audrius Giržadas.

Iki šiol smulkios pagalbos „Eurovizijoje“ buvo prireikę dainininkei Monikai Linkytei.

Draudimo bendrovė apdraudžia Lietuvos atstovus „Eurovizijos“ dainų konkurse nuo 2010 metų. Praėjusiais metais Lietuvos atstovės Ievos Zasimauskaitės komandai taip pat buvo skirtas daugiau nei 2 mln. eurų vertės draudimas.

Populiariausi

Kygo
5

Muzika

2021.04.17 15:00

Pamatykite: šokių muzikos žvaigždė Kygo surengė įspūdingą pasirodymą kalnuose

įvertinkite naują norvegų garsenybės kūrinį
5