Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.03.08 09:01

Lietuvoje pradėjo prekiauti „Samsung Galaxy S10“ telefonais

LRT.lt 2019.03.08 09:01

Kovo 8 d. Lietuvoje prasideda oficialūs „Samsung“ išmaniųjų telefonų „Galaxy S10“ serijos pardavimai. Naujausius įrenginius jau galima įsigyti Lietuvos mobiliųjų operatorių, elektronikos prekių, firminėse „Samsung“ parduotuvėse bei internete adresu shopsamsung.lt

Išankstiniai naujojo flagmano užsakymai parodė, kad „Samsung Galaxy S10“ telefonų laukė daugybė žmonių. Per dvi savaites šių išmaniųjų telefonų Baltijos šalyse, taip pat ir Lietuvoje, buvo rezervuota 50 proc. daugiau nei planuota. Lietuvos vartotojai, kaip ir Latvijos bei Estijos, dažniausiai rinkosi galingiausią serijos modelį „Galaxy S10+“ – jo užsakymai Lietuvoje sudarė beveik 60 proc. išankstinių pardavimų.

Naujausia „Samsung Galaxy S“ serija į rinką atkeliavo su 4 modeliais: „S10+“, „S10“, „S10e“ ir vėliau šiemet pasirodysiančiu „S10“ su 5G ryšio technologija. Šiuose įrenginiuose didžiausi patobulinimai atlikti vartotojų labiausiai vertinamose flagmanų savybėse: serija pasižymi dar kokybiškesniu dinaminiu „AMOLED“ ekranu, naujos kartos kamera ir dar galingesniu veikimu.

Jau nuo šiandien vartotojai Lietuvoje gali įsigyti „Galaxy S10“ serijos įrenginius su 128 GB, 512 GB ar 1 TB vidine atmintimi, taip pat galima rinktis iš kelių išmaniojo spalvų – spindinčios baltos, spindinčios juodos ir spindinčios žalios.

Pagrindinės „Galaxy S10“ savybės

Naujuose „Galaxy S10“ serijos modeliuose integruotas geriausias iki šiol sukurtas „Samsung“ išmaniojo ekranas – pirmasis pasaulyje dinaminis „AMOLED“ ekranas. Taip pat tai pirmasis išmanusis turintis „HDR10+“ technologiją, užtikrinančią didesnį vaizdo ryškumą. Dėl dinaminio tonų atvaizdavimo vartotojas matys platesnį spalvų spektrą ir tokį vaizdo turinį, koks jis yra tikrovėje.

„Galaxy S10“ serijos modeliai turi pirmąjį ultragarsinių technologijų pagrindu veikiantį pirštų atspaudų skaitytuvą, kuris žmogaus piršto atspaudą nuskaito 3D technologija. Tai apsaugo vartotoją ir jo duomenis nuo internetinių atakų, o dėka pirmojo pasaulyje „FIDO Aljanso“ biometrinio komponento sertifikato, šis naujos kartos biometrinis autentifikavimas prietaisui suteikia aukščiausią apsaugą.

Naujausių flagmanų kameros yra geriausios kokias tik turi dabartiniai „Samsung“ išmanieji telefonai. Tai pirmieji „Galaxy S“ serijos modeliai, kurie turi itin plataus, 123 laipsnių, kampo objektyvą, apimantį tokį patį vaizdą, kokį ir žmogaus akis. Taip pat stabilus įrašymas su skaitmenine stabilizavimo technologija leis įamžinti ryškius ir nesusiliejusius vaizdus, net ir tuomet kai kamera smarkiai juda. Priekinė ir galinė kameros filmuoja iki „UHD“ kokybės, o galinė kamera pirmą kartą leidžia filmuoti su „HDR10+“ technologija.

„Galaxy S10“ serijos išmanieji turi neuroninį procesoriaus branduolio rinkinį (NPU), kuris skirtas dirbtinio intelekto užduotims atlikti. Dirbtinio intelekto pagalba dabar bet kokia nuotrauka atrodys tarsi atlikta profesionalo. Dėka neuroninio procesoriaus telefono kameroje integruotas vaizdo optimizatorius atpažįsta vienoje nuotraukoje esančius atskirus vaizdo elementus ir apdoroja juos tiksliau.

„Galaxy S10“ – tai pirmieji bendrovės išmanieji, kurie belaidžiu būdu gali dalintis energija su kitais įrenginiais, palaikančiais belaidžio įkrovimo funkciją. Nauji išmanieji yra pirmieji prietaisai rinkoje, kurie galės įkrauti ne tik kitus telefonus, bet ir nešiojamus bei su „Galaxy S10“ susiejamus įrenginius. Pavyzdžiui, išmaniuosius laikrodžius.

Telefone integruotas išmanus „Wi-Fi“, leidžia nepertraukiamai ir sklandžiai nuo „Wi-Fi“ prisijungti prie LTE tinklo ir atvirkščiai, bei praneša apie galimai riziką keliančius „Wi-Fi“ tinklus. „Galaxy S10“ taip pat palaiko „Wi-Fi 6“ standartą, kuris užtikrina geresnį interneto ryšį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą