Mokslas ir IT

2019.02.23 22:06

Naujausia technologija kino pramonėje – 3D garsas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.02.23 22:06

Sekmadienį vėlai vakare Junginėse Valstijose, Kalifornijoje  bus paskelbti prestižinių Amerikos kino apdovanojimų Oskarų laureatai. Bet kol dar kino filmai, aktoriai ir režisieriai neišsidalijo statulėlių, šio paties masiškiausio meno atstovai atkreipia dėmesį į tai, kaip smarkiai naujausios technologijos pakeitė ne tik pačius judančius paveikslėlius, bet ir juos lydintį garsą.

Daugiausia dėmesio per Oskarų teikimo ceremonijas, be abejo sulaukia garsūs aktoriai ir režisieriai, bet vis didesnė kino filmo kūrimo dalis dabar atliekama jau po to kai aktoriai įskaitė savo tekstus ir baigė vaidybą. Viena tokių technologijų – naujausia įmonės „Dolby“ skaitmeninio garso sistema, leidžianti garso režisieriams po to sudėlioti visus garso šaltinius skaitmeninėje trimatėje erdvėje.    

Dolby“ kompanijos atstovai atkreipė dėmesį, kad šiemet net 8 iš pagrindinių į Oskarus pretenduojančių filmų padaryti naudojant tokią garso apdorojimo sistemą. Tai galima išgirsti net ir labai ramiuose paskutiniuose Alfonso Kuarono dramos „Roma“ kadruose, kur beveik nėra teksto ir kito garso išskyrus jūros ošimą. 

Lietuvoje yra tik viena kino salė turinti tokią modernią garso sistemą ir ji yra Kaune.

Plačiau apie tai – Sauliaus Masalsko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt