Mokslas ir IT

2018.09.21 14:55

Renginio #SWITCH! kulminacija – technologijų apdovanojimai

LRT.lt 2018.09.21 14:55

Lietuvos parodų ir kongresų centrą „Litexpo“ ketvirtadienį sudrebino didžiausias Baltijos šalyse technologijų ir verslumo renginys #SWITCH!. Čia lankytojai galėjo išgirsti įkvepiančių pranešimų, diskusijų, pasisemti idėjų. Visą dieną vykusį ir daugiau nei 15 tūkst. lankytojų sutraukusį renginį vainikavo vakarinėje dalyje paskelbti „#SWITCH! TECH apdovanojimai 2018“.

Apdovanojimai skirti pagerbti išskirtines idėjas, asmenybes ir projektus, kurie šiandien prisideda prie Lietuvos moderniųjų technologijų ekosistemos. Šiemet juose didžiausias dėmesys skirtas „blockchain“ technologijai, kuri potencialiai iš esmės pakeis didelę dalį visuomeninių, švietimo ir verslo projektų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„#SWITCH! TECH apdovanojimuose 2018“ paskelbtos keturios nominacijos ir jų nugalėtojai. Geriausiu viešojo sektoriaus projektu tapo Lietuvos bankas už finansinių produktų bandomąją aplinką. Už lyderystę „blockchain“ srityje apdovanotas Lietuvos Respublikos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. Geriausia verslo idėja paskelbtas startuolis „Lympo“ už idėją konvertuoti sveikatingumo duomenis į pinigus su „blockchain“ technologijos pagalba.

Specialus apdovanojimas už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje „blockchain“ srityje įteiktas buvusiam Estijos premjerui Taaviui Roivui. Jis tarptautiniu mastu žinomas dėl progresyvios skaitmeninės politikos, skatinančios vyriausybinių ir verslo sektorių skaitmeninimą, skaitmenines piliečių teises, e. pilietybės, e. balsavimo ir daugelį kitų novatoriškų ir pažangių iniciatyvų. T. Roivas aktyviai įsiliejo į daugelį Lietuvos projektų, kuriuose dalijasi savo neįkainojama patirtimi, globaliais kontaktais ir įvairiuose tarptautiniuose forumuose garsina Lietuvos kaip Europos „blockchain“ centro vardą.