Mokslas ir IT

2017.11.22 08:22

Mažeikiškis kviečia išmaniai skaičiuoti likusias dienas iki 100-mečio

LRT.lt 2017.11.22 08:22

Artėjant Valstybės atkūrimo šimtmečiui mažeikiškis Donatas Vaičiurgis drauge su žmona ir artimais draugais sukūrė specialią programėlę „Švęskime Lietuvą“ mobiliesiems telefonams, kuri skaičiuoja likusias dienas iki Vasario 16-osios ir primena apie svarbiausius, įdomiausius 1918–2018 metų įvykius Lietuvos istorijoje, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Šimtmečiui skirta programėlė startavo lapkričio 8 d., kuomet buvo likę lygiai 100 dienų iki Valstybės atkūrimo šimtmečio.

„Man mano šalis, kurioje gimiau, užaugau ir gyvenu, yra labai svarbi – tai mano ir mano šeimos namai, todėl man tai labai svarbu priminti ir kiekvienam lietuviui, esančiam bet kuriame pasaulio krašte“, – sako Donatas, pasakodamas apie projekto užuomazgas.

Donatas prisimena, kad dar vasarą, stebint koncertą pilnutėlėje Vilniaus rotušės aikštėje, jam kilo mintis, kad būtų šaunu, jei vienu metu visi lietuviai visame pasaulyje galėtų jaustis kaip vienas.

„Pagalvojau, kad dauguma žmonių turi išmaniuosius telefonus, kurių dėka ir būtų galima suvienyti juos vienam tikslui – paminėti Valstybės atkūrimo šimtmetį. Tada ir kilo mintis, sukurti programėlę mobiliesiems telefonams, kuri skaičiuotų likusias 100 dienų iki vasario 16-osios, primindama apie Lietuvai svarbius įvykius ir faktus, nutikusius per paskutinius 100 metų. Taip pamažu, žingsnis po žingsnio, vis tobulinant idėją su artimiausiais žmonėmis ir gimė „Švęskime Lietuvą“ programėlė“, – pasakoja Donatas.

Pasak Donato, įgyvendinant idėją, vienas iš svarbiausių dalykų buvo atrasti žmogų, kuris be atlygio sukurtų programėlę, nes papildomų finansinių resursų projektui nebuvo. Šiam sumanymui Donatas į pagalbą pasikvietė studijų laikų draugą Tadą Šukšterį, kuris parašė programinį kodą ir tapo projekto komandos nariu. Taip pat buvo labai svarbus ir artimiausių žmonių bei draugų palaikymas, patarimai renkant datas bei įdomius įvykius, tvarkant, redaguojant bei tobulinant programėlės idėją. Prie šių darbų aktyviai prisidėjo Donato žmona Gabija, jos sesuo Simona su vyru Valdu bei geru draugu Gintaru. Vis jų dėka „Švęskime Lietuvą“ sėkmingai skaičiuoja likusias dienas iki Valstybės atkūrimo šimtmečio.

Donatas kviečia visus lietuvius gyvenančius Lietuvoje ir užsienyje nemokamai parsisiųsti programėlę iš „Google Play“, skaičiuoti likusias dienas iki šimtmečio, o Vasario 16-ąją, kuomet visoje Lietuvoje liepsnos laužai, iškelti mobiliuosius telefonus ir įjungus programėlėje įrašytą Tautišką giesmę – sugiedoti ją visiems drauge.

Programėlė pritaikyta veikti telefonuose su „Android“ operacine sistema. Programėlę nemokamai galima parsisiųsti užsukus į „Google Play“, paieškos lauke suvedus „Švęskime Lietuvą“.