Mokslas ir IT

2017.09.18 16:25

Dar daugiau sostinės penktokų nemokamai gaus mikrokompiuterius

Vilniaus penktokams nemokamai dalijami mikrokompiuteriai, siekiant juos paskatinti domėtis technologijomis. Kompiuteriukų vaikams paramos fondas jais žada aprūpinti vaikus visoje Lietuvoje. 

Vilniaus moksleiviams dalijamas mikrokompiuteris „BBC Micro:bit“ – viena mikroschema paremtas nedidelis įrenginys su mikroprocesoriumi, kurį prijungus prie, pavyzdžiui, nešiojamojo kompiuterio, galima užprogramuoti atlikti konkrečias užduotis: tarkim, įjungti automatinį šildymą namuose, kai temperatūra nukrenta iki nustatytos ribos.

Tai – pirmas žingsnis mokantis programavimo ir automatizavimo.

Pavasarį pradėjus šį projektą mikrokompiuteriai buvo padovanoti penkioms penktokų klasėms.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius pažymėjo, kad tikrasis akcijos tikslas – kad šalies moksleiviai augtų kūrėjais, o ne vartotojais.

„Šiandien tas mikrokompiuterių projekto realizavimas – tai galbūt ir pirmas, bet labai labai svarbus ne tik simbolinis, bet ir praktinis žingsnis, kad tai įvyktų. Aš esu tikras, kad daugybė penktokų, o vėliau ir vyresnių vaikų natūraliai atras pažinimo džiaugsmą, neišsigąs kompiuterio, bus kūrėjai, o ne vartotojai. Čia yra tikrasis tos akcijos tikslas. Tai yra idėja Lietuvai, kuri buvo iškelta sausio mėnesį. <...> Džiaugiuosi, kad į Vilniaus lyderystę atsiliepė nemažai kitų miestų, linkiu, kad visoje Lietuvoje tai vyktų ir esu tikras, kad kitais metais kiti penktokai galės tuo džiaugtis“, – sako Vilniaus meras.