Mokslas ir IT

2020.08.24 22:34

„TikTok“ padavė JAV į teismą dėl Trumpo įvesto draudimo

ELTA2020.08.24 22:34

Kinijos bendrovės valdomas socialinis tinklas „TikTok“ paskelbė padavęs JAV į teismą dėl Donaldo Trumpo įvesto draudimo vykdyti veiklą Jungtinėse Valstijose.

D. Trumpas rugpjūčio 6 d. pasirašė dekretą, kuriuo po 45 dienų uždraudžiama JAV asmenims bendradarbiauti su „TikTok“ valdančia kinų bendrove „ByteDance“.

„Mes pateikėme skundą federaliniam teismui, kuriame prieštaraujame JAV Administracijos bandymams uždrausti „TikTok“ JAV“, – teigė bendrovė.

„TikTok“ skundė teigia, kad D. Trumpo dekretas, pasirašytas pagal Tarptautinių ekstremaliosios padėties ekonominių galių aktą, yra neteisėtas, nes socialinis tinklas nekelia „neįprastos ar didelės grėsmės“ JAV nacionaliniam saugumui, kaip tvirtina D. Trumpas.

D. Trumpas savo ruožtu tvirtina, kad Pekinas gali pasinaudoti „TikTok“, kad susektų JAV federalinės vyriausybės darbuotojų buvimo vietą, rinktų duomenis apie amerikiečius ir šnipinėtų JAV bendroves.

Pati „ByteDance“ tikina niekada neperdavusi JAV vartotojų duomenų Kinijos valdžiai, o Pekinas D. Trumpo veiksmus prieš „TikTok“ vadina politiškai motyvuotais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.