Lietuvoje

2019.04.07 13:53

Artėjant referendumui dėl pilietybės išsaugojimo lietuviai nuogąstauja dėl nedraugiškų šalių ir balsavimo

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.04.07 13:53

Likus  dviem mėnesiams iki referendumo dėl pilietybės išsaugojimo, Jungtinėje Karalystėje gyvenantys lietuviai  sako pasigendantys išsamesnės informacijos. Lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė LRT RADIJUI teigia, kad  kai kuriems neaišku, kaip balsuoti, kiti baiminasi, kad referendumui pavykus gali būti atvertos durys nedraugiškų valstybių piliečiams.

„Žmonės, kurie aktyviai nesidomi nei politiniu gyvenimu, nei rinkimų eiga, turi labai daug klausimų. Tai rodo tik viena – informacija nepasiekia tinkamai arba nepasiekia apskritai. Didžiausias klausimas – kaip aš galiu registruotis, jeigu neturiu elektroninio parašo. Taip pat žmonės vis dar labai bijo, kad pilietybės išsaugojimo referendumui įvykus teigiamai bus plačiai atvertos durys ir mums nedraugiškų valstybių piliečiams“, – LRT RADIJUI sako D. Asanavičiūtė.

Vis dėlto ji priduria tuo nesistebinti – informavimo akcija, anot pašnekovės, prasidėjo balandžio pradžioje, nors iki referendumo liko mažai liko.

Referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyks gegužės 12-ąj, kartu su prezidento rinkimų pirmuoju turu ir referendumu dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo.

Įvairiais skaičiavimais, Didžiojoje Britanijoje gali dirbti ir gyventi apie 200 tūkst. Lietuvos piliečių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.