Lietuvoje

2019.04.07 09:03

Suskubkite pasimėgauti pavasarišku oru – vėl atkeliaus žvarba

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.04.07 09:03

Reikėtų suskubti pasidžiaugti šiltais pavasariškais orais, nes didesnę artėjančios savaitės dalį vyraus vėsūs ir netgi šaltoki orai. Kaip LRT RADIJUI sako sinoptikė Alva Nagelytė, jau antradienį kai kur gali sušmėžuoti ir šlapdriba.

Sekmadienį dieną bus nepastoviai debesuota. Daugiau debesų bus pirmoje dienos pusėje virš šiaurinių šalies rajonų. Taip pat kai kur gali nukapsėti pora lietaus lašų, tačiau gausiau lyti neturėtų. Anot sinoptikės, netruks ir saulės spindulių, tačiau jų daugiau matysime rytų Lietuvoje.

Įdienojus temperatūra kils iki 14–16 laipsnių. Truputį vėsiau bus šiauriniuose rajonuose – apie 12–13 laipsnių šilumos. Pūs nestiprus rytų, pietryčių vėjas. Prie jūros popietę jau pajusime ir gaivesnį šiaurės vakarų vėjo dvelksmą.

Pirmadienio naktį lėtai praplauks jau tik pavieniai debesys. Lietaus tikimybė bus menka. Naktį temperatūra svyruos tarp 1 laipsnio šalčio ir 4 laipsnių šilumos. Dieną į rytinius bei pietinius rajonus pietvakarių vėjas vis dar plukdys šiltus orus.

Temperatūra kils iki 12–16 laipsnių, tačiau į vakarinius ir šiaurinius rajonus iš šiaurės jau ims skverbtis daug vėsesnis oras ir temperatūra jau nesieks ir 10 laipsnių šilumos – numatoma apie 7–9 laipsnius. Orų kaitą daug kur lydės ir nedidelis trumpas lietus.

Antradienį Lietuvoje jau įsigalės vėsūs, netgi žvarbūs orai. Naktį dar palis rytiniuose ir vidurio Lietuvos rajonuose. Kai kur gali sušmėžuoti net ir šlapdriba.

Ryto metą temperatūra jau nuslūgs iki 0 laipsnių. Dieną šalyje kritulių nenumatoma, bus gana debesuota, temperatūra sieks vos 3–6 laipsnius šilumos.

Kaip teigia sinoptikė A. Nagelytė, tikėtina, kad didesnę savaitės dalį išsilaikys vėsūs, netgi šaltoki orai. Savaitės viduryje naktimis numatoma nuo 0 iki 5 laipsnių šalčio. Dienomis temperatūra svyruos tarp 5–7 laipsnių šilumos.

Bus gana debesuota – retkarčiais labiau pragiedrės, retkarčiais dangų užtrauks žemi debesys, tačiau vyraus sausi orai. Daugiau saulės tikimasi išvysti savaitgalį. Savaitgalio dienomis temperatūra kils iki 10–12 laipsnių šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.