Lietuvoje

2019.03.27 07:39

Žiema sugrįžo tik trumpam: jau netrukus šildys net 14 laipsnių šiluma

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.03.27 07:39

Artimiausiomis dienomis į Lietuvą sugrįš pavasariški orai, LRT RADIJUI sako sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

Trečiadienį pirmoje dienos pusėje Lietuvoje bus nepastoviai debesuota, bet po vidurdienio debesų vis daugės. Antroje dienos pusėje daug kur iškris nedideli krituliai, tai bus ir šlapdriba, ir lietus. Vėjas pūs iš Vakarų, Pietvakarių, jis nebus toks stiprus – iki 4–9 metrų per sekundę. Neigiama temperatūra laikysis tik ryte, nes įdienojus aukščiausia temperatūra pasieks 3–7 laipsnių šilumos ribą.

Ketvirtadienį kritulių Lietuvoje liks visai nedaug, jų sulauksime nebent naktį. Vėjas naktį bus silpnas, nepastovios krypties, tik dieną jis pūs iš Pietvakarių 3–8 metrų per sekundę greičiu. Naktį temperatūra svyruos nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos, o dieną – nuo 5 iki 10 laipsnių šilumos.

Penktadienį sugrįš pavasariški orai. Kritulių tikimybė bus nedidelė, vėjas pūs iš Pietvakarių, dieną jis pasiek 7–12 metrų per sekundę greitį. Naktį daug kur temperatūra jau bus teigiama – 0–4 laipsniai šilumos, tik Dzūkijoje kai kur laikysis 1 laipsnis šalčio. Dieną oras sušils iki 9–14 laipsnių šilumos.

Šeštadienį orai taip pat išliks pavasariški. Kritulių nenumatoma, pietvakarių vėjas pūs vis stipriau, dieną jo gūsiai pasieks net 15 metrų per sekundę, tačiau jis bus šiltas. Naktį laikysis 2–5 laipsnių šiluma, dieną – 9–14 laipsnių šilumos, tik vakariniame šalies pakraštyje vyraus 6–8 laipsniai šilumos.

Sekmadienį orai jau bus niūresni. Naktį vietomis, o dieną – daugelyje rajonų pasirodys krituliai, daugiausiai tai bus lietus.