Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.26 07:42

Skvernelis apie Vaitkaus atleidimą: tikiuosi sulaukti aiškesnių argumentų

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.03.26 07:42

Premjeras Saulius Skvernelis tiki iš susisiekimo ministro Roko Masiulio sulauksiantis aiškesnių priežasčių, kodėl šis iš pareigų atleido Klaipėdos jūrų uosto direktorių Arvydą Vaitkų.

„Tikiuosi, kad ministras (R. Masiulis – LRT.lt) turėjo svarių priežasčių ir argumentų priimti tokį sprendimą, nes kalbama apie Lietuvai labai svarbią, strateginę reikšmę turinčią įmonę, kuri keletą metų sėkmingai augo, buvo iš esmės nukonkuravusi aplinkinius uostus, kuri didino savo pelningumą, efektyvumą, krovą. Istoriškai geri rezultatai buvo įprasminti ministro paskatinime atleistam direktoriui. Ministras mane informavo apie savo sprendimą. Tikiuosi, kad sulauksiu aiškesnių argumentų ir priežasčių. Manau, kad jos yra labai svarios, nes, kaip ir minėjau, tai yra susiję su mūsų viena pačia geriausia, sėkmingiausia valstybės įmone ir jos veikla“, – antradienį LRT RADIJUI sakė S. Skvernelis.

R. Masiulis, pirmadienį pranešęs apie sprendimą atleisti A. Vaitkų, teigė, kad šis žingsnis gali „kainuoti“ jo paties postą. Ministras pirmininkas tvirtino tokių sąsajų neįžvelgiantis.

„Apskritai nieko bendro nematau, nebent ministras ką nors daugiau žino, turi omenyje. Ministro kompetencija – jis atsakingas už valstybės įmonių jo reguliavimo srityje sėkmingą veiklą. Tikrai nematyčiau čia nieko bendro su ministro postu ir ateitimi“, – komentavo premjeras.

Komplikuota situacija Klaipėdos uosto direkcijoje susiklostė po to, kai LRT Tyrimų skyrius paskelbė, jog uoste dirbančių verslo įmonių vadovai rėmė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Klaipėdos sąrašą, su kuriuo savivaldos rinkimuose dalyvavo ir Klaipėdos miesto mero posto siekęs uosto vadovas A. Vaitkus. Susisiekimo ministerijai vadovaujantis R. Masiulis dar sausį nušalino A. Vaitkų nuo dalies sprendimų, susijusių su įmonėmis, kurių atstovai dalyvavo jo rinkimų kampanijoje. Pirmadienį R. Masiulis priėmė sprendimą atleisti A. Vaitkų iš pareigų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi