Lietuvoje

2019.03.08 08:49

Orai: ilgasis savaitgalis bus vėsus ir drėgnas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.03.08 08:49

Nors penktadienis dar lepins Lietuvą šiluma, tačiau ilgasis savaitgalis bus niūrus ir vėsus. Kaip LRT RADIJUI sakė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė, naktį iš penktadienio į šeštadienį į Lietuvą atslinks vėsūs, lietingi orai, o kai kur iškris ir šlapdriba.

Penktadienį, prie Lietuvos artėjant ciklonui, stiprės pietvakarių krypties vėjas stiprės. Dieną temperatūra pakils iki 6–11 laipsnių šilumos. Šilčiausia bus pietiniuose šalies rajonuose. Tačiau jau apie vidurdienį vakarinius šalies rajonus pasieks debesys su lietumi. Kai kur vakare gali pasirodyti šlapdriba. Likusi dienos dalis bus vėjuota. Gūsiai gali siekti 15–20 m/s, o vakariniuose rajonuose vėjo gūsiai įsisiautės iki 21–25m/s.

Šeštadienio naktį stiprus vėjas pasieks ir šiaurinius rajonus. Gūsiai gali siekti 21 m/s. Temperatūra pamažu žemės, o naktį ji nukris iki 0–3 laipsnių šilumos, vietomis galima tikėtis ir plikledžio.
Dienos metu daugiausiai lis, kai kur pasirodys šlapdriba. Dieną termometro stulpeliai pakils iki  3–8 laipsnių šilumos

Sekmadienio naktį vietomis pasirodys šalnos. Temperatūra šalyje nukris iki 1 laipsnio šalčio, iki 3 šilumos. Dieną temperatūra kils iki 1–6 laipsnių šilumos. Dieną vėjas jau kiek aprims. Vyraus jau šlapdriba.

Pirmadienį daugelyje rajonų sulauksime šlapdribos. Daugelyje rajonų naktį temperatūra bus švelniai neigiama, o dienos metu pakils iki 2–6 laipsnių šilumos.