Lietuvoje

2014.08.30 14:27

D. Grybauskaitė: ekonominių sankcijų dėl padėties Ukrainoje nebepakanka

ELTA2014.08.30 14:27

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Rusijos veiksmus Ukrainoje vertina ir kaip karą prieš Europą ir teigia, kad ekonominių sankcijų jau nebepakanka.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Rusijos veiksmus Ukrainoje vertina ir kaip karą prieš Europą ir teigia, kad ekonominių sankcijų jau nebepakanka.

„Tiek Jungtinės Valstijos, tiek europiečiai, tiek mes, Lietuva, vertiname vienodai situaciją, kad tai yra atvira karinė invazija į Ukrainą, ir tai daro jau pati Rusija. Tai yra Rusija dalyvauja nepaskelbtame kare tiesiogiai. Aš tai vertinu ir kaip karą ir prieš Europą, nes prieš Ukrainą vykdomas karas todėl, kad Ukraina apsisprendė artėti prie Europos Sąjungos, integruotis į ES, tad realiai tai – karas simboline prasme prieš Europą“, – sakė D. Grybauskaitė interviu radijui M-1, kurį davė prieš išvykdama į Europos Vadovų Tarybą Briuselyje.

Šalies vadovės vertinimu, šioje situacijoje ekonominių sankcijų nebepakanka.

„Todėl dabar vien tik ekonominių sankcijų ir šiaip sankcijų, apie kurias kalbame, kad jas reikia griežtinti – taip, jų reikia, bet jų jau nebepakanka. Todėl būtina pagalba Ukrainai, tiesioginė pagalba, taip pat ir karinė“, – sakė D. Grybauskaitė.

Pagalbos karine technika būtinybę nuolatos pabrėžia ir Ukrainos lyderiai.

ES vadovų susitikimas Briuselyje prasidės šeštadienio vakarą. Jame tikimasi susitarti dėl dviejų svarbių Europos Sąjungos postų, tai yra, kas užsienio reikalų įgaliotinio pozicijoje pakeis britę Catherine Ashton ir kas vietoj belgo Hermano van Rompuy sės į Europos Vadovų Tarybos (EVT) kėdę.

Kaip šią savaitę rašė ES naujienas nušviečiantis tinklapis „EUobserver“, į pirmąją poziciją ir toliau realiausia kandidate laikoma italė Federica Mogherini. Asmuo į šį postą renkamas kvalifikuota balsų dauguma, tai reiškia, kad didžiosioms valstybėms laikantis bendros pozicijos, Baltijos šalių ir Lenkijos opozicijos nepakaktų sprendimui pakeisti.

Tarp galimų kandidatų į EVT vadovo postą viešojoje erdvėje sklando lenkų ir danų premjerų Donaldo Tusko  ir Helle Thorning Schmidt pavardės.

Be postų dalybų, EVT bus aptariama padėtis Ukrainoje. Briuselyje šeštadienį planuoja lankytis ir Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, jei H. van Rompuy biuras taip nuspręs, jis galimai bus pakviestas pristatyti padėtį ir Europos vadovams.

Per EVT bus aptariama padėtis Irake, Libijoje ir Gazos Ruože.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.