Lietuvoje

2015.02.12 21:36

Per tarptautinę operaciją aptikta 15 vogtų automobilių, sulaikyti įtariamieji

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2015.02.12 21:36

Tinklalapio LRT.lt skaitytojas praneša apie Kaune vykdomą operaciją, kurios metu ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių pareigūnai nuodugniai tikrina vokiškos markės automobilius.

Tinklalapio LRT.lt skaitytojas praneša apie Kaune vykdomą operaciją, kurios metu ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių pareigūnai nuodugniai tikrina vokiškos markės automobilius.

„Praėjusią savaitę kelis kartus pastebėjau keistas kratas Kauno gatvėse: pareigūnai tikrino prabangius BMW markės automobilius. Man pasirodė, kad be lietuvių policininkų dirbo ir jų kolegos užsieniečiai“, – rašo kaunietis Danas B. Tą LRT patvirtino ir Kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis.

Vaizdas, anot kauniečio, buvo išties nekasdienis – pareigūnai esą dirbo kaip skruzdės, narstė kiekvieną mašinos detalę ir tikrino skeneriais. „Matyt, šį kartą nuspręsta tikrinti ne vien kėbulo identifikacinius numerius, bet ir kiekvienos detalės kodus“, – svarsto kaunietis. Pašnekovas tikina iš pradžių pamanęs, jog taip pareigūnai automobiliuose ieškojo narkotikų ar kitų draudžiamų daiktų.

LRT.lt susiekus su Kriminalinės policijos biuro viršininku Algirdu Matoniu, paaiškėjo, kad tokia operacija Lietuvos miestuose iš tiesų vykdoma, ir ne tik mūsų šalyje, bet ir kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse.

„Tai yra mūsų, kaip pirmininkaujančios ES Tarybai šalies, inicijuota globali operacija kartu su Europolu, kitomis valstybėmis. Tikslas – tikrinti ir nustatyti galimai vogtus automobilius, jų išrinkinėjimo ar sandėliavimo vietas ir panašiai“, – nurodo A. Matonis.

LRT.lt skaitytojas sako pastebėjęs, kad pastarosiomis dienomis net interneto skelbimų tinklalapiuose taip pat padaugėjo parduodamų BMW automobilių.

„Kolegos vairuotojai kalba, kad pareigūnai patikrinimus vykdo ne vien gatvėse, bet esą lankėsi net ir automobilių salonuose“,– priduria kaunietis.

Operacijos rezultatai

Operacijos metu rasta 15 vogtų automobilių, taip pat vilkikas ir puspriekabė, aptikta daugybė vogtų automobilių detalių, sulaikyti 3 įtariamieji. Operacijos metu Kaune sustabdytas automobilis, kuriame rasta nedidelis kiekis augalinės kilmės bei neaiškios kilmės miltelių.

Kaip prašoma policijos pranešime žiniasklaidai, automobiliai buvo stabdomi pasienio rajonuose, taip pat kituose miestuose, kuriuose, pagal turimą informaciją, galėjo būti vogtų automobilių ar jų detalių. Ekspertai su pareigūnais taip pat tikrino galimas vogtų automobilių laikymo, ardymo ir pardavimo vietas.  

Tarptautinę operaciją „Litcar“ organizavo ir koordinavo Lietuvos policija.

Į Lietuvą buvo atvykę 25 automobilių grobimų tyrimo bei identifikavimo ekspertai iš 7 ES valstybių, taip pat – Interpolo bei Europolo atstovai. Ekspertai dirbo kartu su Lietuvos policijos pareigūnais, taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Muitinės departamento bei „Regitros" atstovais. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.